reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

reklama
To straszne, a dlaczego robiłaś amniopunkcję. Ja miałam w poniedziałek prenatalne i wyszło wysokie nt i PI. Do tego beta malutka 0,52 i mi wyszło ryzyko 1:46 na ZD. Więc w środę była genetyk. Jednak ja widziałam, że lekarz mierzy nt w przypadkowych przestrzeniach (czyli nie zmierzył nt), ja nie wiem jak lekarz może się nie zorientować, że źle mierzy jak pacjent nawet to widzi, że to nie to miejsce. No i mu nt wyszło 2,35. Więc od razu zapisałam się do innej polecanej przez przyjaciółkę lekarki. Nt 1,3 wszystko na USG ok. I ryzyko 1:1050. Ale genetyk i tak mówiła że zaleca amniopunkcję wszystkim.
miałam wysokiej ryzyko trisomi 13, wiedziałam chyba coś ok 1:68 ale wiadomo było,se to nie to. Wynik zawyżylo wysokie tętno, no i wyniki z krwi takie średnie ale już nie pa.ietam jak to dokladnie wyglądało. Byliśmy na echo serca plodu i też niby było ok, ale jednak ciągle coś, pozniej na drugich prenatalnych poszłam do ginekolog-genetyk-perinatolog,żeby na to wszystko spojrzała. USG było ok chociaż na koniec dziecko było ok 2 tyg za małe, i powiedział,że łożysko jej się nie podoba bo jest pogrubione, jest na granicy normy co wg niej może zwiastować jakieś choroby metaboliczne lub zarażenie parwowiroza. Do tego okazało się,że wyniki testu Papa były nie pełne, nie było wyliczenia zagrożenia porodem przedwczesnym i stanem przedrzucawkowym. I wg niej piwinam mieć zalecone branie acardu od 12 tygodnia. I powiedziała,żebym położyła się do szpitala to zrobimy to badanie na parwowirozę i amniopunkcje ze wskazaniem zbadania chorób matebolicznych. Zgodziłam się bo to niby dobra lekarska, i w sumie powiedziała jako pierwsza co rzeczywiście może się dziać. Ja sama nie byłam w stanie podjąć wcześniej decyzji o amniopunkcji, lekarz do którego chodziłam mówił,że skierowanie musi dać ale pewnie jakby był w mojej sytuacji to by nie robił. Mówili no nie jest wszystko na 100 procent ok ale nikt nic konkretnego nie był w stanie powiedzieć. Dlatego zaufałam tej lekarce wydawało mi się,że wreszcie trafiłam na kogoś kompetentnego. Poza tym byłam już strasznie zmęczona psychicznie, ciągle czytałam o tym co może być nie tak, więc miałam nadzieję,że to badanie da mi spokój już do końca ciąży.
 
Ja już po prenatalnych. Miałam 1.03 z usg wszystko w porządku. Na wyniki z krwi muszę czekać około 2 tygodni. Kiedy dowiedziałyście się o płci? Ja dwie córki rodziłam za granicą i tam dowiedziałam się dopiero po 20 tygodniu. Nie wiem jak to w Pl wygląda.
 
Ja dzisiaj już się chwaliłam że mi mdłości przeszły, minęły 3 h i muszę cofać słowa 🙆😅 ogólnie samopoczucie zależne u mnie od pogody niestety. W którym miesiącu zaczęłyście urządzać pokoik dziecka? Póki co wstrzymuje się z kupowaniem czegokolwiek poza ubraniami ciążowymi, jakoś boję się zapeszyć 😐
 
Ja już po prenatalnych. Miałam 1.03 z usg wszystko w porządku. Na wyniki z krwi muszę czekać około 2 tygodni. Kiedy dowiedziałyście się o płci? Ja dwie córki rodziłam za granicą i tam dowiedziałam się dopiero po 20 tygodniu. Nie wiem jak to w Pl wygląda.

To zależy jak maluszek się ułoży i jaką wprawę ma lekarz.
Jedne dowiadują się na prenatalnych ok 12tc, inne, między 16-20tc.
Najszybciej dowiadują się te, które robią genetyczne z krwi. My wiedzieliśmy przed prenatalnymi, bo robilam Nifty. Chłopczyk
 
Ja już po prenatalnych. Miałam 1.03 z usg wszystko w porządku. Na wyniki z krwi muszę czekać około 2 tygodni. Kiedy dowiedziałyście się o płci? Ja dwie córki rodziłam za granicą i tam dowiedziałam się dopiero po 20 tygodniu. Nie wiem jak to w Pl wygląda.
Ja już wiem, ale to przecież może się zmienić, więc nie będę jeszcze zapeszać. Chociaż w poprzedniej ciąży się sprawdziło z 13 tc z badania prenatalnego.
 
Tylko mi cyrki na tych prenatalnych wyszły i mam złą biochemię, ale może to coś innego niż genetyka. Boję się amniopunkcji.

Nie wiem na ile skuteczniejsza w tym przypadku jest amniopunkcja, ale być może w tym przypadku rozwiązaniem były by badania typu Nifty itp.? Są nieinwazyjne, ot zwykłe pobieranie krwi, z tym, że badanie jest kosztowne.
 
reklama
miałam wysokiej ryzyko trisomi 13, wiedziałam chyba coś ok 1:68 ale wiadomo było,se to nie to. Wynik zawyżylo wysokie tętno, no i wyniki z krwi takie średnie ale już nie pa.ietam jak to dokladnie wyglądało. Byliśmy na echo serca plodu i też niby było ok, ale jednak ciągle coś, pozniej na drugich prenatalnych poszłam do ginekolog-genetyk-perinatolog,żeby na to wszystko spojrzała. USG było ok chociaż na koniec dziecko było ok 2 tyg za małe, i powiedział,że łożysko jej się nie podoba bo jest pogrubione, jest na granicy normy co wg niej może zwiastować jakieś choroby metaboliczne lub zarażenie parwowiroza. Do tego okazało się,że wyniki testu Papa były nie pełne, nie było wyliczenia zagrożenia porodem przedwczesnym i stanem przedrzucawkowym. I wg niej piwinam mieć zalecone branie acardu od 12 tygodnia. I powiedziała,żebym położyła się do szpitala to zrobimy to badanie na parwowirozę i amniopunkcje ze wskazaniem zbadania chorób matebolicznych. Zgodziłam się bo to niby dobra lekarska, i w sumie powiedziała jako pierwsza co rzeczywiście może się dziać. Ja sama nie byłam w stanie podjąć wcześniej decyzji o amniopunkcji, lekarz do którego chodziłam mówił,że skierowanie musi dać ale pewnie jakby był w mojej sytuacji to by nie robił. Mówili no nie jest wszystko na 100 procent ok ale nikt nic konkretnego nie był w stanie powiedzieć. Dlatego zaufałam tej lekarce wydawało mi się,że wreszcie trafiłam na kogoś kompetentnego. Poza tym byłam już strasznie zmęczona psychicznie, ciągle czytałam o tym co może być nie tak, więc miałam nadzieję,że to badanie da mi spokój już do końca ciąży.
No właśnie boję się tego, że coś z p amniopunkcją pójdzie nie tak. Ja mam właśnie pappę niską, ale nie tak jakoś strasznie. Niestety to może zwiastować problemy z łożyskiem, hipotrofię, cukrzycę (którą już mam), preeklampsję, poród przedwczesny no i ta beta też jest markerem wad ( ale tu mam niskie ryzyka). Chociaż tu właśnie, po tym nieszczęsnym USG u lekarza, który ewidentnie nie wiedział, gdzie szukać przeziernosci wyszło mi 1:46 na T21. Więc dlatego miałam konsultację z genetykiem i ona mówiła, że zaleca amnio wszystkim niezależnie od ryzyka. Straszne, to co przeszłaś. To niewyobrażalny błąd medyczny, brak dezynfekcji. Ja pewnie, gdybym nie umiała czytać obrazu USG, to bym też nie wiedziała, że ten lekarz źle zmierzył nt i bym teraz czekała na amnio cała w stresie i załamana. Ale ja nie zawsze mam szczęście do lekarzy i nauczyłam się, że nie można im ufać.
 
Do góry