reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2023

Macie bardzo podobne nazwy użytkownika, też ciągle mi się myli 😅

Ja mam dziś wizytę o 13:30, zejdę na zawał do tego czasu. Wcześniej w 4+5 sam pęcherzyk ciążowy ale niczego więcej na tamten moment się nie spodziewałam :) choć po 2 pustych jajach jest mega stres przed dzisiejszą wizytą
Ja też mam dziś wizytę, ale dopiero o 19:00 :/ musi już byc serce, jak nie to powtórka z rozrywki z wcześniejszej ciązy.. ehh. Zakwitnę w pracy chyba :(
Powodzenia dziewczyny <3 trzymam kciuki <3
 
reklama
To mamy tak samo wizytę, ja na 19 :) Ja w ogóle mdłości nie mam więc mam też momenty załamania. Nie chce powtórki z poprzednich razy,
Według OM jestem już 8+1, a poprzednio 8+6 zatrzymało się serduszko (mniej więcej według USG bo dowiedziałam się w 10 tygodniu). Więc ten tydzień to dla mnie mega stres i boję się, ze nawet jutrzejsza wizyta mnie nie uspokoi 😫
 
Stosujecie już jakieś kremy, oliwki na rozstępy? Ja strasznie nie lubię balsamów i zawsze do wanny wlewam sobie oliwkę, żeby trochę nawilżyć ciałko, ale jak mam używać kremów to aż mnie trzęsie 😅 Ale nie wiem czy tu taka oliwka zadziała 😅

ja nie mam genetycznie sklonnosci do rozstepow, wiec brzuch w kazdej ciazy byl nienaruszony, bez wzgledu czy smaruje czy nie,a mialam ogromny, jak na blizniaki w ostatniej ciazy...i nic nie stosowalam. Mozna okladac sie zlotem, a jak maja wyjsc to wyjda... Ja polcam zwykly tani balsam z rossmanna babydream i szczotkowanie na sucho, dobry tez jest ponoc kolagen. Oliwek nie lubie bo to takie tluste fujj
 
ja nie mam genetycznie sklonnosci do rozstepow, wiec brzuch w kazdej ciazy byl nienaruszony, bez wzgledu czy smaruje czy nie,a mialam ogromny, jak na blizniaki w ostatniej ciazy...i nic nie stosowalam. Mozna okladac sie zlotem, a jak maja wyjsc to wyjda... Ja polcam zwykly tani balsam z rossmanna babydream i szczotkowanie na sucho, dobry tez jest ponoc kolagen. Oliwek nie lubie bo to takie tluste fujj
z szczotkiwaniem to bym uważała w dalszym etapie ciąży bo może dojść do przedwczesnego porodu. Teraz przez jakiś czas można ale później już bym poprzestała i po porodzie rozpoczęła proces szczotkowania. Ale szczotkowanie na rozstępy nic nie dają. Bardziej dadzą na elastyczność mięśni i skóry.
 
Stosujecie już jakieś kremy, oliwki na rozstępy? Ja strasznie nie lubię balsamów i zawsze do wanny wlewam sobie oliwkę, żeby trochę nawilżyć ciałko, ale jak mam używać kremów to aż mnie trzęsie 😅 Ale nie wiem czy tu taka oliwka zadziała 😅
ja w pierwszej ciąży używałam bio olejek migdałowy i bio oil a i tak rozstępy mi wyszły wiec teraz stosuje te balsamy co zwykle 😀
 
z szczotkiwaniem to bym uważała w dalszym etapie ciąży bo może dojść do przedwczesnego porodu. Teraz przez jakiś czas można ale później już bym poprzestała i po porodzie rozpoczęła proces szczotkowania. Ale szczotkowanie na rozstępy nic nie dają. Bardziej dadzą na elastyczność mięśni i skóry.
mialam na myslis szczotkowanie nog, bioder, posladkow itp, brzucha nie mam nigdy odwagi w ciazy;) akurat szczotkowanie ma wplyw na poprawe krazenia, uelastycznia skore... na skore tez dobry wplyw ma kolagen, i dobre nawodnienie

*Pobudzanie krążenia krwi. Im bardziej energiczne szczotkowanie, tym intensywniej krew krąży w Twoim ciele – także w skórze. W ten sposób otrzymuje ona więcej tlenu i wartościowych składników odżywczych, które wzmacniają jej strukturę i tym samym przeciwdziałają powstawaniu rozstępów.

Szczotkowanie swiezych czerwonych rozstepow tez daje efekty i to spore;) ale dziala to tylko na swieze rozstepy. Mi wyszly jak za duzo schudlam na biodrach, od razu szczotkowalam i sa niewidoczne.
 
reklama
mialam na myslis szczotkowanie nog, bioder, posladkow itp, brzucha nie mam nigdy odwagi w ciazy;) akurat szczotkowanie ma wplyw na poprawe krazenia, uelastycznia skore... na skore tez dobry wplyw ma kolagen, i dobre nawodnienie

*Pobudzanie krążenia krwi. Im bardziej energiczne szczotkowanie, tym intensywniej krew krąży w Twoim ciele – także w skórze. W ten sposób otrzymuje ona więcej tlenu i wartościowych składników odżywczych, które wzmacniają jej strukturę i tym samym przeciwdziałają powstawaniu rozstępów.

Szczotkowanie swiezych czerwonych rozstepow tez daje efekty i to spore;) ale dziala to tylko na swieze rozstepy. Mi wyszly jak za duzo schudlam na biodrach, od razu szczotkowalam i sa niewidoczne.
Ja kiedyś stosowałam szczotkowanie, ale mam skórę naczyniową i niestety wychodziły mi po tym pajączki a potem zobaczyłam, że jest to przeciwskazanie, więc musiałam odpuścić.:(
 
Do góry