reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowe mamy 2023

Dobrze wiedzieć. Ja miałam ta informacje prosto od lekarza który mnie prowadził rok temu. I jeszcze inny lekarz to potwierdził więc wiesz.

No dokładnie. Ja też sobie tego nie wyobrażam. 6.02. Idę do niego na nfz i się zapytam czy on w ogóle robi usg bo jak nie to się żegnamy 😀 bo ja sobie nie wyobrażam nie miec usg. Dobrze że 31. Idę prywatnie 😄

to nie wiem co to za lekarze;) Usg mozna wykonac tyle ile potrzeba ;) RTG zęba też można, dla bezpieczenstwa, zeby ktos nie pozwal gabinetu, to odradzaja w 1 trymestrze, zeby ktos nie zarzucal ze rtg spowodowalo poronienie. Po 1 dawka promieniowania jest punktowo skierowana na zeba, 2 jest ochrona radiologiczna na brzuch i tarczyce, 3 promieniowanie jest nizsze niz godzina przed TV- ale to sa mity . W kazdej ciazy mialam conajmniej 1 RTG... MOj lekarz jeszcze dodal, ze jak rodzi sie skrajny wczesniak ma miliony przeswietlen i nic mu nie jest, nikt nawet na to nie patrzy. Jego zona ma klinike stomatologiczna.
 
reklama
Dobrze wiedzieć. Ja miałam ta informacje prosto od lekarza który mnie prowadził rok temu. I jeszcze inny lekarz to potwierdził więc wiesz.

No dokładnie. Ja też sobie tego nie wyobrażam. 6.02. Idę do niego na nfz i się zapytam czy on w ogóle robi usg bo jak nie to się żegnamy 😀 bo ja sobie nie wyobrażam nie miec usg. Dobrze że 31. Idę prywatnie 😄

Nawet na to nie wpadlam,ze moze USG nie wykonac na NFZ... to bym sciemniala, ze boli mnie blizna i boje sie ze sie zagniezdzilo w bliznie po cieciu...
 
@angeliskax a ja jestem dodana do tej zamknietej grupy ?

@Marta_322332 ale przeciez Ci piszemy, ze jak gin widzial cialko zolte, to ono na 100% jest... my nie wiemy co on widzial na usg przeciez ;) wstawilas tutaj skan i to malo wyrazny i na jego podstawie CI mowimy, ze nie widzimy ZE ZDJĘCIA "- zreszta, on nie musial nawet ujac cialka zoltego na zdjeciu. Moim zdaniem nadmiernie przesadzasz mowic, ze nie masz juz na co liczyc, nie nakrecaj sie. Ja jestem na 100% pewna, ze dzis bedziesz miala zarodek i tetno. Bylas na USG w 5+5 tc i jak na ten tydzien i dzien mialas prawidlowy obraz USG, wiec nie wiem o co chodzi.. jakbys poszla w 6+1 to bys zobaczyla juz wszystko;) dlatego ja nie polecam leciec od razu po tescie bo potem jest stres i wyczekiwanie na nastepne usg bo nie bylo cialka zoltego, zarodka, czy tetna bo po prostu bylo zbyt wczesnie
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi- nie dodawałam tutaj skanu USG i o nic nie pytałam. Ja mam dziś wizytę... Chyba mnie pomyliłaś?
 
W ogole w tym roku czeka nas duzo zmian, mąż zmienil prace, po okresie próbnym dostal super umowę;) akurat w dzien kiedy potwierdzila się ciaza u lekarza, 3 dni pozniej ogladalismy wieksze mieszkanie, na ktore sie zdecydowalismy i koniec marca- poczatek kwietnia bedzie wolne. Śmiesznie bo jest ono na tym samym pietrze co nasze stare malutkie;p wiec i z przeprowadzka daleko nie pojdziemy, bedzie prosto to przenosic itp i dzieci beda mialy to samo otoczenie;) Juz nie moge sie doczekac urzadzania;) no i nowy czlonek rodziny.. az za dobrze to wszystko wyglada


jeszcze czeka nas zmiana auta na 7 osobowe...
 
Całą noc mialam jakies koszmary o poronieniu, widac we snach wychodza moje lęki. Ja moge isc jutro na USG na NFZ, kolezanka rezygnuje i moge pojsc za nia, ale sie obawiam... z jednej strony bym sobie podejrzala za darmo bo do wizyty jeszcze troche, a z drugiej czytalam opinie o tym lekarzu i sa okropne.. Na badaniach mi nie zalezy.

od kiedy jestem w ciazy caly czas mi zimno... ale spada mi tez cisnienie bo mam zawroty glowy jak wstaje
Ja dzisiaj też miałam złe sny :( od rana bardzo się martwię, ale to chyba już wychodzi stres przed jutrzejszą wizytą. Jeszcze jest na 18:40 więc cały dzień przede mną 🥵 Dzisiaj rano nie miałam już takich mdłości jak na co dzień i już panika.. sama ze sobą już nie wytrzymuję 😅
 
chyba tak;) pomylilam osoby. To mialo bycdo @Mama3222
Macie bardzo podobne nazwy użytkownika, też ciągle mi się myli 😅

Ja mam dziś wizytę o 13:30, zejdę na zawał do tego czasu. Wcześniej w 4+5 sam pęcherzyk ciążowy ale niczego więcej na tamten moment się nie spodziewałam :) choć po 2 pustych jajach jest mega stres przed dzisiejszą wizytą
 
Macie bardzo podobne nazwy użytkownika, też ciągle mi się myli 😅

Ja mam dziś wizytę o 13:30, zejdę na zawał do tego czasu. Wcześniej w 4+5 sam pęcherzyk ciążowy ale niczego więcej na tamten moment się nie spodziewałam :) choć po 2 pustych jajach jest mega stres przed dzisiejszą wizytą
Ja też mam dziś wizytę, ale dopiero o 19:00 :/ musi już byc serce, jak nie to powtórka z rozrywki z wcześniejszej ciązy.. ehh. Zakwitnę w pracy chyba :(
 
Stosujecie już jakieś kremy, oliwki na rozstępy? Ja strasznie nie lubię balsamów i zawsze do wanny wlewam sobie oliwkę, żeby trochę nawilżyć ciałko, ale jak mam używać kremów to aż mnie trzęsie 😅 Ale nie wiem czy tu taka oliwka zadziała 😅
 
reklama
Ja dzisiaj też miałam złe sny :( od rana bardzo się martwię, ale to chyba już wychodzi stres przed jutrzejszą wizytą. Jeszcze jest na 18:40 więc cały dzień przede mną 🥵 Dzisiaj rano nie miałam już takich mdłości jak na co dzień i już panika.. sama ze sobą już nie wytrzymuję 😅
To mamy tak samo wizytę, ja na 19 :) Ja w ogóle mdłości nie mam więc mam też momenty załamania. Nie chce powtórki z poprzednich razy,
 
Do góry