reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Ja tego drgania w ogóle nie czuję, a też czytałam, ze może być takie jak ,,skrzydła motyla".
Bardziej właśnie takie ,,plum" jakby bąbelek pękał pod skórą, a z czasem to już kopniaki, które widać nawet od zewnatrz :D
U mnie widać zbyt szybko nie będzie, bo koło szczupłych nie stałam 😂 jeśli w ogóle będzie widać.
Co do drgania, na początku myślałam, że to jakiś mięsień drga, jakby mi magnezu brakowało. Dopiero po jakimś czasie przyszło mi do głowy, że to się powtórzyło i już w nieco innym miejscu. A tak to tak, takie plum, przelewanie się dziwaczne.
 
reklama
skończony 18. Właśnie wiem, że 28 jeszcze okej, ale do tych 25 tylko 3 milimetry i przerażająco to brzmi 🙈🙈
U mnie lekarz ograniczył się do stwierdzenia "szyjka jest długa, bardzo dobrze". I tyle. W ogóle o tym jakoś nie myślałam.
Te 3 mm w teorii brzmią strasznie, ale w standardach ginekologii to pewnie kawał przestrzeni jeszcze.
 
U mnie lekarz ograniczył się do stwierdzenia "szyjka jest długa, bardzo dobrze". I tyle. W ogóle o tym jakoś nie myślałam.
Te 3 mm w teorii brzmią strasznie, ale w standardach ginekologii to pewnie kawał przestrzeni jeszcze.
w pierwszej ciąży tez się nią nie przejmowałam, bo wszystko było w porządku
 
w pierwszej ciąży tez się nią nie przejmowałam, bo wszystko było w porządku
Ale teraz lekarz zwrócił na coś uwagę? Zalecił coś?
U mnie po prostu gdzieś pomiędzy przyjmowaniem się o inne rzeczy, zabrakło miejsca na szyjkę. 🤷 Jakoś nie myślałam o tym, ale teraz aż poszłam sprawdzić. Za trochę ponad tydzień prenatalne to pewnie dowiem się czegoś o jej aktualnym stanie.
 
Ale teraz lekarz zwrócił na coś uwagę? Zalecił coś?
U mnie po prostu gdzieś pomiędzy przyjmowaniem się o inne rzeczy, zabrakło miejsca na szyjkę. 🤷 Jakoś nie myślałam o tym, ale teraz aż poszłam sprawdzić. Za trochę ponad tydzień prenatalne to pewnie dowiem się czegoś o jej aktualnym stanie.
tylko wielokrotnie mruczał, że do obserwacji i że takie 27/28, ale nic konkretnie. Żadnych zaleceń, ograniczeń
 
tylko teraz mam schizy. Wszystko boli, brzuch twardnieje, mdłości itp i w końcu nie wiem czy sobie to dobieram czy nie 😅
Z pewnością teraz to działanie psychiczn😁 Gadanie o nie stresowaniu się nic nie pomoże, bo wiem jak to jest, ale niestety może narobić więcej szkód niż pożytku. Twoja szyjka jest okej, bo gdyby nie była, to lekarz zacząłby kombinować, a nie robił Ci 4 tygodnie przerwy do następnej kontroli. 😁
 
Ostatnia edycja:
na razie do obserwacji 28 mm i tyle wiem. Wizyta za 4 tygodnie i mam nadzieję, że nic się nie zmieni do tego czasu
Hej 😊 nie udzielałam się na grupie do tej pory, ale zainteresował mnie temat 😊 moja szyjka również 27,4 mm dokładnie, lekarz na ostatniej wizycie nie wspominał absolutnie nic niepokojącego, mowil, że wszystko jest okej, ale też wariuje czy aby na pewno 🤷‍♀️
 
reklama
Do góry