reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

haha, właśnie gdyby nie to, ze muszę ogarnąć ciasta to tez by była wspólna drzemka. Ja od kilku tygodni dzień w dzień śpię z młoda😅 czuje się trochę jak leniuch ale bez tej drzemki to tak już dobrze nie funkcjonuje. A Wy codziennie macie wspólna czy dziś tak wyjątkowo?😀
Na razie wyjątkowo bo mamy przerwę od żłobka z powodu choroby wiec siedzę z nim w domku. Ale jak pójdę na L4 nie zamierzam sobie odmawiać drzemek :D
 
reklama
Cześć dziewczyny , właśnie dzisiaj pokazały się dwie kreski 🥰 wiec dołączam do Was 😘 mogłybyście mi doradzić co powinnam brać teraz , tzn kwas foliowy itp ?
Ja biore pregna plus jest duzo preparatow dla kobiet w ciazy . W poprzedniei ciazy zazywalam kwas foliowy az do wizyty a pozniej wlasnie pregne bo zawiera duzo witamin ktore kobieta w ciazy potrzebuje
 
Cześć! jestem nowa... zastanawiałam się czy już będzie wrześniowy wątek a tu proszę...177 stron! 16/01 robiłam betę i wyszła 185 a 18/01 wyszła 372...
Zapraszamy!! 🥰 kiedy ostatnia miesiączkę miałaś? 😊 No i kiedy pierwsza wizyta? :D
No i możesz od razu się również zapisać do naszej grupy która w połowie lutego stanie się prywatna :)
Dodasz się przez przeglądarkę -> grupy -> wrześniowe mamy 2023 mietowe/zielone tło bo są dwie grupy. :)
 
u mnie ostatnia @ była 02/12/22 ale mam długie cykle i do tego nieregularne raczej. Ciężko stwierdzić, bo kalkulator mówi, że 6/7 tydzień, beta niby wskazuje na 4 tydzień. Zobiłam dwie, przyrost wydaje się być ok (101% w ciągu 48 godzin). Prawdopodobnie zaszłam w ciążę między 18 a 20 grudnia.
Z wizytą się nie spieszę. Daję sobie jeszcze ze 2 lub 3 tygodnie. W ciąży z córką ( ur. 01 lipca 2019) poszłam na usg za wcześnie i nie było serduszka. Randomowa lekarka z luxmedu dała mi skierowanie na oznaczenie krwi, bo jak stwierdziła "na pewno Pani poroni lub trzeba będzie łyżeczkować". 10 dni później, na kolejnym usg było już serducho. Dla mnie ta ciąża to totalne zaskoczenie, nie trafiła się w dobrym momencie mojego życia i jakoś póki co ciężko mi się cieszyć z niej.
u mnie mdłości delikatne były bardzo wcześnie. teraz raczej nie mam. Za to mam problemy ze snem, nie chce mi się spać, mam jakieś turbo doładowanie.. co przydaje się przy wiecznie zagluconym przedszkolaku. Aktualnie wyciągam małą z grypy typu A.
 
Cześć dziewczyny , właśnie dzisiaj pokazały się dwie kreski 🥰 wiec dołączam do Was 😘 mogłybyście mi doradzić co powinnam brać teraz , tzn kwas foliowy itp ?
Na pewno warto brać coś z kwasów foliowych metylowanych, ale to większość tych złożonych preparatów akurat ma. Pan tabletka fajnie to rozpisał w swoim wpisie. Ja biorę pueria uno od starań i dodatkowo actifollin 0,8 mg od 5 tygodnia ciąży zalecone przez ginekolożkę.
No i możesz oznaczyć sobie beta-hcg w odstępie 48 h dwa pomiary (nie trzeba być na czczo), żebyś mogła potwierdzić ciąże i sprawdzić czy dobrze przyrasta ;)
 
Na pewno warto brać coś z kwasów foliowych metylowanych, ale to większość tych złożonych preparatów akurat ma. Pan tabletka fajnie to rozpisał w swoim wpisie. Ja biorę pueria uno od starań i dodatkowo actifollin 0,8 mg od 5 tygodnia ciąży zalecone przez ginekolożkę.
No i możesz oznaczyć sobie beta-hcg w odstępie 48 h dwa pomiary (nie trzeba być na czczo), żebyś mogła potwierdzić ciąże i sprawdzić czy dobrze przyrasta ;)
Dziękuje ci bardzo za informacje 😘
 
reklama
u mnie ostatnia @ była 02/12/22 ale mam długie cykle i do tego nieregularne raczej. Ciężko stwierdzić, bo kalkulator mówi, że 6/7 tydzień, beta niby wskazuje na 4 tydzień. Zobiłam dwie, przyrost wydaje się być ok (101% w ciągu 48 godzin). Prawdopodobnie zaszłam w ciążę między 18 a 20 grudnia.
Z wizytą się nie spieszę. Daję sobie jeszcze ze 2 lub 3 tygodnie. W ciąży z córką ( ur. 01 lipca 2019) poszłam na usg za wcześnie i nie było serduszka. Randomowa lekarka z luxmedu dała mi skierowanie na oznaczenie krwi, bo jak stwierdziła "na pewno Pani poroni lub trzeba będzie łyżeczkować". 10 dni później, na kolejnym usg było już serducho. Dla mnie ta ciąża to totalne zaskoczenie, nie trafiła się w dobrym momencie mojego życia i jakoś póki co ciężko mi się cieszyć z niej.
u mnie mdłości delikatne były bardzo wcześnie. teraz raczej nie mam. Za to mam problemy ze snem, nie chce mi się spać, mam jakieś turbo doładowanie.. co przydaje się przy wiecznie zagluconym przedszkolaku. Aktualnie wyciągam małą z grypy typu A.
Bardzo cie rozumiem . U mnie tym razem tez ciaza byla zaskoczeniem . W moim zyciu prywatnym duzo sie dzieje , maz w maju zalozyl firme jest duzo roboty zeby ja dobrze rozwinac ,mamy juz dwojke dzieci I nie planowalismy trzeciego bo stwierdzilismy ze mamy wystarczajaco duza rodzine I teraz jest duzo innych spraw . Ale zdarzylo sie , pierwsze emocje jakie sie pojawily to byla zlosc i strach . Mialam pierwsze dni zalamanie jak to wszystko bedzie ,byl nawet placz . Ale poszlam na usg zobaczylam serduszko I emocje wszystkie opadly ,pozostal strach jak to bedzie ale wiekszy teraz jest o to zeby z dzieckiem bylo wszystko dobrze .
 
Do góry