reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

Hej dziewczyny czy ma któraś w Was migrenę ? Ja cierpię na migrenę najgorzej jak mam taki atak że oczu otworzyć nie mogę jak nie wezmę leków to nie funkcjonuje tak mnie męczy a wiem że na początku ciąży nie można brać. Leków
 
reklama
Hej dziewczyny czy ma któraś w Was migrenę ? Ja cierpię na migrenę najgorzej jak mam taki atak że oczu otworzyć nie mogę jak nie wezmę leków to nie funkcjonuje tak mnie męczy a wiem że na początku ciąży nie można brać. Leków
Ja miałam tylko bóle głowy na samym początku ciąży, teraz minęły, ale migren nie miałam nigdy. Można brać paracetamol jeżeli jest bardzo źle.
 
Dziewczyny a do badania mialyscie pełen czy pusty pęcherz? Jestem w 7 + 2 myślę ze pusty.. Ale wole was doświadczone zapytać hehe
W 7 to chyba tylko dopochwowe usg to ja miałam pusty. Po prostu bałam się, ze jak tam ma ktoś naciskać brzuch, palpacyjnie badać i jeszcze sondą to ja nie wytrzymam z tym sikaniem :D Chyba na dopochwowym nie ma to znaczenia tak naprawdę bardziej chodziło mi o komfort.
Nie wiem za to jak jest później jak są USG przez brzuch, bo czytałam, ze czasem lepiej pełny czasem pusty, ale lepiej z pełnym iść. Ale chętnie się dowiem od dziewczyn, które są już doświadczone :)
 
W 7 to chyba tylko dopochwowe usg to ja miałam pusty. Po prostu bałam się, ze jak tam ma ktoś naciskać brzuch, palpacyjnie badać i jeszcze sondą to ja nie wytrzymam z tym sikaniem :D Chyba na dopochwowym nie ma to znaczenia tak naprawdę bardziej chodziło mi o komfort.
Nie wiem za to jak jest później jak są USG przez brzuch, bo czytałam, ze czasem lepiej pełny czasem pusty, ale lepiej z pełnym iść. Ale chętnie się dowiem od dziewczyn, które są już doświadczone :)
ja zawsze na pustym miałam bo raz że zawsze mi badał dość szyjki i palpacyjnie i usg dopochwowo oraz usg brzucha. Więc najlepiej jest na pustym. :)
 
haha, właśnie gdyby nie to, ze muszę ogarnąć ciasta to tez by była wspólna drzemka. Ja od kilku tygodni dzień w dzień śpię z młoda😅 czuje się trochę jak leniuch ale bez tej drzemki to tak już dobrze nie funkcjonuje. A Wy codziennie macie wspólna czy dziś tak wyjątkowo?😀
Ja to byłabym wdzięczna gdyby moje dziecko spało 😅 ale on jak idzie spać to tylko na 20 min i nie zawsze 😅 teraz zasnął na 15min i koniec. On wyspany. Bawi się. Ale i steka bo choroba go męczy. A mnie brzuch boli 😤😤😤
 
Hej dziewczyny czy ma któraś w Was migrenę ? Ja cierpię na migrenę najgorzej jak mam taki atak że oczu otworzyć nie mogę jak nie wezmę leków to nie funkcjonuje tak mnie męczy a wiem że na początku ciąży nie można brać. Leków
Ja mam migrenę. W pierwszym trymestrze miałam się ratować paracetamolem w trudnych wyjatkach. Niestety. A wiadomo, że jak migrena to masakra jest... ale męczyłam się aż wkoncu przyzwyczaiłam się do tego bólu. A teraz? Widzę powtórkę z rozrywki. Że pęka mi głowa... mam nadzieję że na tym etapie pozostanie taki bol jaki jest żeby nic nie sięgać.
 
Hej

Powodzenia wszystkim wizytującym dzisiaj!

Ja chyba tym razem odważę się powiedzieć dopiero jak urodzę hehe. Wie mąż, przyjaciółka i piszę tutaj, to mi wystarczy. Nie wiem tylko jak z pracą, bo pracuję z dziećmi = wylęgarnia zarazków, a jak tu nie przytulić dziecka chociaż ma gile do pasa i kaszle w twarz... Z jednej strony chciałabym pracować jak najdłużej ( wtedy nie ma czasu na dziwne myśli) a z drugiej strony perspektywa tych wszystkich chorób zakaźnych i wirusów w pierwszym trymestrze trochę mnie odstrasza. Zobaczymy co mi lekarz doradzi na wizycie, bo mogę mieć wskazania do pozostania w domu i na dodatek stara baba hahaha, ale zobaczymy.


O rany, zazdroszczę! To poooośpisz 🤪 Ja nie potrafię oka zmrużyć w ciągu dnia choćby nie wiem jak mi się spać chciało, mam zaprogramowany organizm tak, żeby ciągle coś robić, masakra, nawet jak piję kawę to przebieram nogami i myślę, co jeszcze mam do zrobienia 🙃
Oooo koleżanka po fachu? Jesteś nauczycielka?:)
 
reklama
Do góry