reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

Tak, wszędzie braki tych zastrzyków. Ja też muszę brać neoparin 0.4 , w aptekach mówią ze nie można zamawiać bo w hurtowniach pustki 🙃 Ile się ostatnio najezdzilam, normalnie 5 minut przede mną mi wykupili. Teraz już rezerwuje przez, stronę by mieć pewność że będzie.

To w Niemczech mieszkacie czy w Holandii? Będzie Ci przysługiwać jakieś macierzyńskie? Bo 500+ chyba nie dadzą jak nie mieszkasz w pl? Podziwiam takie różnice wieku, że Ci się chce :-D Ja spodziewam się trzeciego i raczej to już ostatnie 😄 Rocznikowo co dwa lata będzie u nas.
mieszkamy w Niemczech mąż dojeżdża do pracy w Holandii. Mam 38 lat więc chyba nie jest tak źle 🤣 Ja mówiłam przy 4 łatce że warsztat zamknięty i mąż go odgruzował 😂
 
reklama
Ta




Ooo ja tez w De, w jakim landzie mieszkasz?

Oj bardzo 🙈

Jutro idę do lekar,a to bedzie 6(+5 i stresa mam przeogromnego


To nic i tak będzie Ci się macierzyński należał 300€ przez rok, albo 150 przez 2
a jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne jak ugryźć ten temat? Położną i lekarza? Nie mamy w Niemczech nikogo aby się podpytać. Mogłabyś mi trochę podpowiedzieć jeśli to nie problem?
 
No właśnie ja badałam żelazo i mam bardzo dobre i raczej będę łykać dalej mama dha premium plus bo przynajmniej mam wykupiony zapas ale wydaje mi się że zalecił kupić to bo kartę przebiegu ciąży mam z firmą pregna 😆🤣
To ja w poprzedniej ciąży dostałam nawet jakaś "próbkę" suplementów z zaleceniem żeby takie właśnie kupić :p
 
Dziewczyny ja już po wizycie ❤ dzidzia ma 1cm wielkości, widziałam je i pulsujące serduszko, ale jak włączył dźwięk to ale pięknie było słychać ❤ mąż słyszał na korytarzu, 150 uderzeń na minutę ❤ według usg wyszło 7+1 i termin wstępnie na 4.09 😍
Tylko zapytałam się o te delikatne skurcze i powiedział że tak nie może być, dostałam luteinę i nospe, zakaz współżycia i innych rzeczy 🤷‍♀️
Następna wizyta 7 luty 🙂
gratuluje! Miałam identycznie- wymiar i datowanie :) ale mi jeszcze niestety serduszka nie puścili.
 
Właśnie dziewczyny , a co oznacza , to , że pęcherzyk jest maleńki ? Bo u mnie lekarz tak powiedział i pytał czy na pewno miesiączkę miałam wtedy kiedy mu powiedziałam , a ja rzeczywiście nie pamietam i mogłam mieć ja trochę później , a on : „ No właśnie tak mi brakuje gdzieś 3-5 dni „?
 
a jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne jak ugryźć ten temat? Położną i lekarza? Nie mamy w Niemczech nikogo aby się podpytać. Mogłabyś mi trochę podpowiedzieć jeśli to nie problem?
Ubezpieczenie musisz miec od dnia meldunku, bo inaczej naliczą Ci takie stawki, że wyrwie Cie z butow. Nie wiem jak jest z mieszkancami przygranicznymi, jeśli Twój mąż jest ubezpieczony w NL i jestescie pod Niego podpieci to powinno być Ok, ale proszę upewnij się gdzieś jeszcze, bo nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd. Znajdź lekarza, położnej nie trzeba, ja tylko ostatnie dziecko rodziłam w De, 2 pierwsze w PL i nie brałam połoznej bo wiedziałam co i jak. Aha tu się tylko 3 usg należą na kk, można wykupic pakiet, że co miesiac masz usg ja o tym nie wiedzialam, moja sąsiadka wykupila i zaplacila cos kolo 100€, alekrankenkasa Jej za to oddala. Pierwsze badanie prebatalne płacilam (80% oddala mi krankenkasa) na drugie dostalam skierowanie z racji wieku (po skonczonym 35 roku zycia)
Elterngeld po urodzeniu 300€ przez rok bądź 150 przez 2 lata, mogę dać Ci namiary na priv na babeczkę co to zalatwia za niewielkie pieniądze, ja nie umiałam sama ogarnąć, kożystałam z,Jej pomocy
 
reklama
Do góry