reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2022

Ja biorę Femibion rano i kwas foliowy wieczorem :) Dziewczyny, dziś miałam wizytę u kardiologa, wszystko jest w porządku, uznał że zostaje na tych lekach co wcześniej i tych samych dawkach. Co najlepsze wróciłam, o 14 się położyłam i zasnęłam i teraz się obudziłam, to pierwszy raz od dzieciństwa kiedy zasnęłam w dzień, nawet jak jestem chora to nie ma szans żebym zasnęła :sorry:
 
reklama
Ale produkcja
Mnie się nic nie chce, najchętniej tylko bym spała, na szczęście mój do pracy wraca dopiero 24 więc mogę sobie na to pozwolić
Ja też 38 🙈
jestem ciekawa czy są kobiety w ciąży , które w ogóle się nie denerwują , bo ja to jestem kłębkiem nerwów 🤔🤷‍♀️
W pierwszej i drugiej ciazy nie miałam stracha, ale byłam wtedy młoda, internet byl na innym poziomie, forum to dopiero odkryłam w 2008 roku wczesniej bylam na innym, dopiero 3 ciąza pozamaciczna,czwarta cala w strachu, juz do konca jeszcze moje dziecko bylo tak ulozone dziwnie że na KTG musieli się nieźle nagimnastykowac, zeby Go usłyszeć, 5 ciaza biochemiczna i teraz co idę do toalety, mocniej brzuch zaboli to UMIERAM ze strachu, za tydzien wizyta, mam nadzieję, że trochę mnie uspokoi 🙈
 
Ale produkcja
Mnie się nic nie chce, najchętniej tylko bym spała, na szczęście mój do pracy wraca dopiero 24 więc mogę sobie na to pozwolić

Ja też 38 🙈

W pierwszej i drugiej ciazy nie miałam stracha, ale byłam wtedy młoda, internet byl na innym poziomie, forum to dopiero odkryłam w 2008 roku wczesniej bylam na innym, dopiero 3 ciąza pozamaciczna,czwarta cala w strachu, juz do konca jeszcze moje dziecko bylo tak ulozone dziwnie że na KTG musieli się nieźle nagimnastykowac, zeby Go usłyszeć, 5 ciaza biochemiczna i teraz co idę do toalety, mocniej brzuch zaboli to UMIERAM ze strachu, za tydzien wizyta, mam nadzieję, że trochę mnie uspokoi 🙈
Trzymam mocno kciuki za wizytkę💪💪💪
 
Dziewczyny, może zadam dość kontrowersyjne pytanie, ale jestem ciekawa. Jesteście szczepione? Albo zamierzacie? Bo mi kardiolog powiedział dziś że jeżeli potwierdzi się ciąża to odrazu się szczepić, że jak wciąż będę się nie szczepić to zaszkodzę dziecku i że powinnam się zaszczepić przed, albo teraz bo też bezpieczne to jest.
 
Cześć wszystkim!
Jak u Was samopoczucie?

Bo u mnie jakiś dół totalny. Nie wiem czy nie za dużo się naczytałm tego forum. Teraz już wszystko mnie martwi.
Ciągle mi ta myśl przychodzi że na pewno dwójką zdrowych dzieci wykorzystałam już swój limit szczęścia we wszechświecie i że w końcu coś musi iść nie tak. Wiem że to głupie trochę, ludzie mają i siedmioro zdrowych dzieci. Pewnie hormony mnie tak gnębią.
Do tego apetyt zerowy. Niby mdłości mam lekkie i nie wymiotuje ale cały czas takie ściśnięte gardło mam.

Do tego bardzo się martwię bo syn ma w przyszły piątek zabieg w szpitalu (drenaż, już trzeci raz...) na który czekamy od roku i ciągle się boję żeby nie zachorował, żeby żadna kwarantanna nas nie trafiła albo coś jeszcze gorszego. I nic nie mogę zrobić.

Kupowałam sobie też dziś tabletki nowe bo mi się skończyły poprzednie (miałam Prena*caps czy jakos tak ale strasznie nie mogłam ich łykać bo okropnie śmierdziały!) i teraz jak mnie mdli to już w ogóle odpadają. Wiec zamówiłam sobie CompositamamaDHa. Widziałam że mają ok opinie u pana tabletki. Cena do zniesienia biorąc pod uwagę że nie trzeba osobno dokupować DHA

A wy co łykacie teraz?
Ja biorę pueria uno bo tak mi ginek polecił
 
Dziewczyny, może zadam dość kontrowersyjne pytanie, ale jestem ciekawa. Jesteście szczepione? Albo zamierzacie? Bo mi kardiolog powiedział dziś że jeżeli potwierdzi się ciąża to odrazu się szczepić, że jak wciąż będę się nie szczepić to zaszkodzę dziecku i że powinnam się zaszczepić przed, albo teraz bo też bezpieczne to jest.
Nie ;)
 
Dziewczyny, może zadam dość kontrowersyjne pytanie, ale jestem ciekawa. Jesteście szczepione? Albo zamierzacie? Bo mi kardiolog powiedział dziś że jeżeli potwierdzi się ciąża to odrazu się szczepić, że jak wciąż będę się nie szczepić to zaszkodzę dziecku i że powinnam się zaszczepić przed, albo teraz bo też bezpieczne to jest.
Ja się zaszczepiłam we wrześniu po poronieniu. Jeszcze w ciąży pytałam kilku lekarzy i każdy mówił, że na spokojnie tylko po pierwszym trymestrze. Nie wiem co się zmieniło, że lekarz mówi, żeby od razu 🤔. Generalnie chyba chodzi o to, że lekarze nie wiedzą jak szczepionka może wpływać na płód, więc na wszelki wypadek pierwszy trymestr radzą odpuścić, bo jest chyba kluczowy dla rozwoju układu nerwowego.

A dla odmiany mam też koleżankę, która się zaszczepiła a parę dni później okazało się, że jest w ciąży. Wszystko z nimi ok 😉.
 
Dziewczyny, może zadam dość kontrowersyjne pytanie, ale jestem ciekawa. Jesteście szczepione? Albo zamierzacie? Bo mi kardiolog powiedział dziś że jeżeli potwierdzi się ciąża to odrazu się szczepić, że jak wciąż będę się nie szczepić to zaszkodzę dziecku i że powinnam się zaszczepić przed, albo teraz bo też bezpieczne to jest.
Jest osobny wątek na forum dot. szczepień w ciąży, możesz zajrzeć. Ja osobiście jestem, ale na 3 dawkę jeszcze się wstrzymałam odkąd wyszedł pozytywny
 
Ja apetytu tez nie mam jakoś wcale. Na sile jem albo jak poczuje już burczenie w brzuchu.
Dziś mam równo 7tc! Co do objawów to mam dopiero od paru dni lekkie mdłości, lekki bol piersi. I lekko wyostrzony nos. Wcześniej parę dni miałam zgagi i wzdęcia okrutne.
Ja co prawda dopiero na pierwsze dziecko czekam ale mam już 34 lata i wielkiego schiza ze już późno i w ogóle. Niesamowicie się wszystkiego boję.
A dopiero w pn wizyta 🥰❤️🙈
W między czasie oczywiście czytam książki o ciąży(kupiłam rok temu - bardzo fajne) no i już szukam tych badań NIPT, bo na rynku już jest kilka do wyboru, a na bank dla swojego spokoju będę chciała je zrobić.
Na dodatek oczywiście mój mąż się rozchorował (chyba ma zatoki zawalone) i kaszle i zakatarzony cały wiec dodatkowo się schizuję ze zaraz coś złapie 😿

Trzymam kciuki za synka, żeby wszystko poszło po waszej myśli i życzę dużo zdrówka!
A co do tabletek to ja używam Omegamed optima start one przez pana tabletke są polecane
Co to za badania NIPT?
 
reklama
Dziewczyny, może zadam dość kontrowersyjne pytanie, ale jestem ciekawa. Jesteście szczepione? Albo zamierzacie? Bo mi kardiolog powiedział dziś że jeżeli potwierdzi się ciąża to odrazu się szczepić, że jak wciąż będę się nie szczepić to zaszkodzę dziecku i że powinnam się zaszczepić przed, albo teraz bo też bezpieczne to jest.
Nie i nie zamierzam
W De nie szczepi się ciężarnych
 
Do góry