reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

No to mój tak samo w środę 3 tyg..więc nie wiem to u Ciebie 1 porcja to 80 ml mleka MM I dokarmiasz piersią? To mój chyba musi jednak jeść z cyca bez słyszalnego polykania bo u nas porcja 30 ml mleka mm i przybiera na wadze..
Jeść je bo słychać :) po prostu to mały glodomorek 😋 i głównie na mm jest bo mojego mleka coraz mniej. Daje najpierw cyc potem butelkę i wtedy zjada 40-60 a na noc sama butelka to 80-100 ale w przerwach półgodzinnych zjada w nocy. Zje i spi po czym budzi sie i dojada dalej i tak co dziennie od ok 1 do 4 rano :/ a po 4 mąż do pracy wstaje więc wesoło mamy 😂
 
reklama
Jeść je bo słychać :) po prostu to mały glodomorek 😋 i głównie na mm jest bo mojego mleka coraz mniej. Daje najpierw cyc potem butelkę i wtedy zjada 40-60 a na noc sama butelka to 80-100 ale w przerwach półgodzinnych zjada w nocy. Zje i spi po czym budzi sie i dojada dalej i tak co dziennie od ok 1 do 4 rano :/ a po 4 mąż do pracy wstaje więc wesoło mamy 😂
To nie trzymasz się tego że co 3 h tylko wtedy kiedy chce..jejku to moje pierwsze dziecko i nie chce mu zrobić krzywdy.. ale pytaliśmy o zwiększenie porcji to doradcy lakta.i położne ze narazie niech zostanie 30 ml..I jeszcze dokucza mu brzuszek, spina się itp.pierdzi i poplakuje dostał o dziś delicol krople..
 
To nie trzymasz się tego że co 3 h tylko wtedy kiedy chce..jejku to moje pierwsze dziecko i nie chce mu zrobić krzywdy.. ale pytaliśmy o zwiększenie porcji to doradcy lakta.i położne ze narazie niech zostanie 30 ml..I jeszcze dokucza mu brzuszek, spina się itp.pierdzi i poplakuje dostał o dziś delicol krople..
Niby co 3 h powinnam ale tak szczerze jak mala zasnie na 4-5 to nie budze jej. I z tego co rozmawiam z mamami z rodziny to wiekszosc dosc szybko ma mm przeszła. To tez moje pierwsze dziecko ale podchodze do tego na spokojnie. Pierwsze tyg byla moja mama ktora wychowala nasza 6-tke i wole jej rad posłuchać niz marudzenia położnej ktora nawet przegotowana woda myla by dziecko przy każdej wymianie pieluszki i tylko kp mimo ze malo tego mleka. Nawet kazala przestac mieszać mleko tylko kp i koniec a dziecko glodne to nir wazne
 
Pytanie do mam, które mają chłopców : czy Wasze chłopaki też przesikują pieluchę? Chodzi mi o to, że mój jak leży na boczku to siusia jakby obok pieluszki i 3 na 5 razy ma cały mokry bok... 😔 Nie wiem w czym problem, w pieluszce czy w czym... Chłopaki tak mają? Uciążliwe to jest 😕Zmieniliśmy już rozmiar z 1 na 2, ale nie ma żadnej różnicy, moczy tak samo na 2 jak na 1 😕

PS. Jeśli ktoś ma zamiar mi powiedzieć, że powinnam układać tylko na pleckach, bo takie są najnowsze zalecenia, to śpieszę wyjaśnić, że moje dziecko najlepiej śpi na prawym boczku i po konsultacji z naszą położną oraz położnymi ze szpitala wiem, że mogę go tak układać. Trzeba jednak pilnować, żeby to był raz jeden, raz drugi bok no i oczywiście upewnić się, że nie przewróci się na twarz. Tak więc z tym nie ma problemu 👍
 
Pytanie do mam, które mają chłopców : czy Wasze chłopaki też przesikują pieluchę? Chodzi mi o to, że mój jak leży na boczku to siusia jakby obok pieluszki i 3 na 5 razy ma cały mokry bok... 😔 Nie wiem w czym problem, w pieluszce czy w czym... Chłopaki tak mają? Uciążliwe to jest 😕Zmieniliśmy już rozmiar z 1 na 2, ale nie ma żadnej różnicy, moczy tak samo na 2 jak na 1 😕

PS. Jeśli ktoś ma zamiar mi powiedzieć, że powinnam układać tylko na pleckach, bo takie są najnowsze zalecenia, to śpieszę wyjaśnić, że moje dziecko najlepiej śpi na prawym boczku i po konsultacji z naszą położną oraz położnymi ze szpitala wiem, że mogę go tak układać. Trzeba jednak pilnować, żeby to był raz jeden, raz drugi bok no i oczywiście upewnić się, że nie przewróci się na twarz. Tak więc z tym nie ma problemu 👍
U mnie jest podobnie. Wg położnej jest to, że siusiak powinien być na dół skierowany przed zapięciem pampersa.... ja zauważyłam że jest to wina pieluszki , bo przy dadach z biedronki nie ma tego problemu
 
U mnie jest podobnie. Wg położnej jest to, że siusiak powinien być na dół skierowany przed zapięciem pampersa.... ja zauważyłam że jest to wina pieluszki , bo przy dadach z biedronki nie ma tego problemu
My używamy właśnie dady i jest problem. Miałam wcześniej pampers premium care, ale nie mogę sobie przypomnieć, czy też przesikiwał czy nie.
 
Pytanie do mam, które mają chłopców : czy Wasze chłopaki też przesikują pieluchę? Chodzi mi o to, że mój jak leży na boczku to siusia jakby obok pieluszki i 3 na 5 razy ma cały mokry bok... 😔 Nie wiem w czym problem, w pieluszce czy w czym... Chłopaki tak mają? Uciążliwe to jest 😕Zmieniliśmy już rozmiar z 1 na 2, ale nie ma żadnej różnicy, moczy tak samo na 2 jak na 1 😕

PS. Jeśli ktoś ma zamiar mi powiedzieć, że powinnam układać tylko na pleckach, bo takie są najnowsze zalecenia, to śpieszę wyjaśnić, że moje dziecko najlepiej śpi na prawym boczku i po konsultacji z naszą położną oraz położnymi ze szpitala wiem, że mogę go tak układać. Trzeba jednak pilnować, żeby to był raz jeden, raz drugi bok no i oczywiście upewnić się, że nie przewróci się na twarz. Tak więc z tym nie ma problemu 👍
A dajesz siusiaka na dol? Mi też na początku ciągle przemakal bo miał na górze siusiaka. Ostatnio tez zaczal przemakać ale po prostu mial juz za mały pampers i już przeszliśmy na dwójki
 
reklama
Do góry