reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Mi Hania się podoba, ale za bardzo popularne jak dla mnie. U córki w żłobku, uwaga, 9 dziewczynek, w tym 5 Hani, a to w jednej grupie tylko, na osiedlu u nas 3 Hanie na 20 domów, trzy moje koleżanki też tak nazwały, więc ja już odpadam;)
Hej :) ja mam córkę Hanię i nadal uważam, że to imię jest śliczne :) ale... rzeczywiście 10 lat temu nie było prawie wcale dziewczynek o tym imieniu i bylam z siebie taka dumna, a teraz gdzie się nie odkręcisz tam Hania 😅
My jeszcze nie mamy imienia, ale dla dziewczynki bardzo podoba mi się Lila :)
Dzis mam wizytę na 19, stresuję się okropnie 🤯
 
reklama
Hejo, co ja tu czytam....kurcze, ja ogolnie jednego mam akurat dosc, polityki...serio, i chce sie cieszyc ciąża, dzieckiem, a nie wlrecac w wir rozmow na temat polityki, ale to nie znaczy, ze Wy nie mozecie o tym pisac 😊 po prostu wtedy uciekne na pare godz i już.
Ten jeden temat mnie irytuje totalnie, bo to co sie dzieje w Polsce przechodzi moje wyobrażenia, nie nakrecam sie dodatkowo tym poprostu.

A jesli chodzi o strach w ciazy, to faktycznie..totalna przesada, zamiast cieszyc sie tym stanem, to ciągła obawa czy serduszko bije, sama mam stres przed wizyta, ale gdybym dziennie myslala o bijacym serduszku, to cos czuje, ze sama bym to co zle przywołała... nie ma sensu, mamy zdrowe ciąże i nalezy sie tym cieszyć. Ja wam nawet powiem, ze dwa razy plamiłam, raz po stosunku i nie przejelam sie tym wcale, bo wiem, ze tak sie moze dziac na początku...czekalm czy sie powtorzy, nie powtórzyło się, wiec jestem totalnie spokojna, a juz po usg gdzie widzialam dzidzie z serduszkiem to w ogóle.
Także glowy do góry! Jedzcie na co macie ochote, zyjcie zdrowo, spacerujcie, i wszystkie we wrzesniu urodzimy zdrowe dzieci.🥰

A teraz ide zamulac dalej, bo dzis mam kiepski dzień jesli o samopoczucie chodzi....
 
Właśnie mi się wyświetliła lista najbardziej popularnych imion
 

Załączniki

  • C79C2F9B-4446-4AB6-B6B3-D9CE7E01C458.jpeg
    C79C2F9B-4446-4AB6-B6B3-D9CE7E01C458.jpeg
    224,1 KB · Wyświetleń: 72
Hej :) ja mam córkę Hanię i nadal uważam, że to imię jest śliczne :) ale... rzeczywiście 10 lat temu nie było prawie wcale dziewczynek o tym imieniu i bylam z siebie taka dumna, a teraz gdzie się nie odkręcisz tam Hania 😅
My jeszcze nie mamy imienia, ale dla dziewczynki bardzo podoba mi się Lila :)
Dzis mam wizytę na 19, stresuję się okropnie 🤯
Powodzenia na dzisiejszej wizycie✊
Ja też idę dzisiaj na godz. 12 więc w sumie już niedługo😀 Jestem dobrej myśli że zobaczę/usłyszę serduszko (7+4).
 
Hej, ale jak dziewczyna pisze tutaj o swoich obawach to raczej nie po to żeby nakręcać inne tylko żeby otrzymać od nas wsparcie :)
Na mnie osobiście działają teksty pocieszające, zaczynające się od "ja też tak miałam" bo ja na czas ciąży zupełnie odcięłam się od znajomych z pracy a mieszkam w okolicy gdzie nie mam rówieśnic i nie mam zwyczajnie z kim na ten temat porozmawiać :)

Też nie zabieram głosu w każdym temacie jaki jest poruszany na forum (w politycznych akurat się udzielę 😅) - to te dla mnie obce po prostu przewijam :)

A to jest forum o ciąży więc jak dla mnie granice są bardzo szerokie, i wpisuje się w nie zarówno 500+, jak i L4 na stres, strajki kobiet i wiele wiele innych które w jakikolwiek sposób zahaczają o ciążę czy dzieci. Nawet pielęgnacja i kosmetyki z witaminą A :)

Zgadzam się, tez często pisze, że będzie dobrze i myślę o was jak macie problemy ❤️
Chodzi mi bardziej o to, że nakręcanie się „ojej a ja nie mam objawow a wy wszystkie macie” „mnie bolą tylko piersi to chyba nie jest okej”. Nikt nie mówi o problemach i zmartwieniach tylko o niepotrzebnym się nakręcaniu :)
 
Tylko czasem albo zawsze trudno tak po dwóch zdaniach stwierdzić czy obawy mają podstawy czy zupełnie nie ;) jak już podzielę się informacjami o ciąży z bliskimi to z nimi będę się częściej dzieliła moimi zmartwieniami, na razie to jest jedyne miejsce gdzie mogę to zrobić. Ja się moich obaw nie pozbędę dlatego ze ktoś mi napisze w Internecie, żebym myślała pozytywnie i się nie nakręcała. To tak nie działa. Ale trochę pomoże mi, ze będę o nich mogła napisać i np. dopytać kogoś kto ma więcej doświadczeń.
Tak tylko każda z nas jest indywidualnym przypadkiem :) wiele z Was jest po poronieniach, nawet w 14 tygodniu. Ciąże są różne, z plamieniami, z objawami, bez objawów. Tak samo jest z poronieniem niestety. Można to wywnioskować, bo ten temat był tutaj dużo razy wałkowany. Lekarz mi powiedział, że jeśli się będzie działo coś niepokojącego, jakieś plamienia czy coś to mam odrazu dzwonić. Podziękowałam i powiedziałam, że jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby :)
Też mnie kłuje podbrzusze, mam dużo upławów i czasem biegnę do łazienki sprawdzić, czy to wydzielina, czy coś innego, chociaż nie jestem panikarą 🙂
Wiadomo, że mamy różne poglądy na wiele tematów i to się ceni. Ja tam znowu twierdzę, że jest tutaj bardzo miło 🙂
 
reklama
Dziewczyny, tak czytam i czytam. Każda z Was bierze ten cały duphaston? Mnie lekarz zapytał czy plamie, powiedziałam zgodnie z prawdą, że nie, spojrzał na wynik progesteronu i nic. Więc chyba jest ok? Myślę, że jeśli bym zadzwoniła nagle, że plamie to by mi wypisał...
Ja nic nie biore i jak na razie nie plamilam a badałam progesteron na początku ciazy i wahał się na poziomie 12/13 ng
 
Do góry