reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny...nie róbmy z wątku politycznego szamba, swiadczenie jest, pobiera je każdy kto ma dzieci i tyle. Cale życie place z M podatki, to sobie je odbiorę w ten sposób 🤪
A gdzie tu szambo? ;) polityka to życie 🤪Różne perspektywy są tu przedstawiane, pochodzimy z różnych części Polski, z miast, wsi, mamy różne doświadczenia, dla mnie to ciekawa wymiana myśli ;)
 
Czyli 80 proc przepija? 80 proc Twojego miasta? Czy co robią z tymi pieniedzmi? Bo wg mnie kupowanie zywnosci, odzieży, wakacje,przyjemnosci rodzinne itd to chyba dobre wykorzystywanie 500 plus? W jaki inny sposób niz alkohol mozna je spożytkować nie na dzieci? Kurde, nie umiem sobie tego wyobrazić...mieszkam z dziecmi w jednym domu i mialabym 2 tysiaki spożytkować nie na dzieci? JAK?! no bo nie wierze, ze 80 prpc Twojego miasta to alkoholicy....
No ja bym to na odwrót ujęła że 80% na dzieci a 20% to może pato ale nie odwrotnie. U nas ci alko i pato to sami starzy kawalerzy .
 
Czyli 80 proc przepija? 80 proc Twojego miasta? Czy co robią z tymi pieniedzmi? Bo wg mnie kupowanie zywnosci, odzieży, wakacje,przyjemnosci rodzinne itd to chyba dobre wykorzystywanie 500 plus? W jaki inny sposób niz alkohol mozna je spożytkować nie na dzieci? Kurde, nie umiem sobie tego wyobrazić...mieszkam z dziecmi w jednym domu i mialabym 2 tysiaki spożytkować nie na dzieci? JAK?! no bo nie wierze, ze 80 prpc Twojego miasta to alkoholicy....
Ja nie powoedizlalam że 80 % przepija. 🤦‍♀️ Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeżeli nie ma się na codzień styczności z tematem to nawet nie ma się pojęcia do czego ludzie są zdolni... Tylko w tym wszystkim cierpią dzieciaki. Ok płacisz podatki odbierasz sobie te pieniążki luz. A co jeśli są małżeństwa które też płacą podatki, a nie mogą mieć dzieci?! Nie odbiorą sobie tych pieniążków a podatki palca, cena za żywność wzratsta kupić muszą.
 
A gdzie tu szambo? ;) polityka to życie 🤪Różne perspektywy są tu przedstawiane, pochodzimy z różnych części Polski, z miast, wsi, mamy różne doświadczenia, dla mnie to ciekawa wymiana myśli ;)
Niestety ale czarna rzeczywistość o której warto mówić i uświadamoać ludzi że nie wszystko złoto co sie swieci.. Bo to losy naszego całego kraju jak widac teraz w bardzo czarnych barwach
 
Wg mnie 500+ powinna dostawać rodzina gdzie przynajmniej jeden rodzic pracuje. Chyba że mieszka w jakiejś okolicy gdzie pracy naprawdę nie ma to obowiązkowa rejestracja w urzędzie pracy i wysyłanie do pracy gdy oferta się pojawi. Zresztą dużo ludzi tez pracują za granicą czy w rozjadach i żyją... więc praca jest dla chcącego.
 
Ojjj jeszcze daleko droga do tego zanim wszyscy to zrobią , my sami dopiero tydzień temu zakładaliśmy .
dokładnie, moi rodzice maja pompę ciepła, teściu fotowoltaike, a my z mężem mamy ogrzewanie gazowe. Tutaj już są ludzie tak wyczuleni, ze jak zapalisz jakimiś odpadami to odrazu jest afera i mało kto ryzykuje 😃chociaż po zmroku może bardziej ludzie kombinują. Ja tam nie mam nic przeciwko paleniu samym drewnem albo węglem
 
Ja pobieram 500 + i nie pracuję to znaczy że jestem patologiczna?
Przeczytaj następny post moj. Ale maz pracuje? Jeden rodzin jak pracuje to jest przecież jak powinno być. Ale gdy juz dwojga rodziców nie pracuje no to dla mnie to juz patola. Nie mówimy o jakichś krótkich terminach jak zmiana pracy czy szukanie nowej wiadomo.
 
reklama
dokładnie, moi rodzice maja pompę ciepła, teściu fotowoltaike, a my z mężem mamy ogrzewanie gazowe. Tutaj już są ludzie tak wyczuleni, ze jak zapalisz jakimiś odpadami to odrazu jest afera i mało kto ryzykuje 😃chociaż po zmroku może bardziej ludzie kombinują. Ja tam nie mam nic przeciwko paleniu samym drewnem albo węglem
Ale z tego co wiem to jeszcze tylko 2 lata można będzie palić drewnem i węglem. A pamiętam te czasy ja stały 2 kontenery na śmieci na całej wsi a wszyscy palili śmieciami albo wyrzucali do lasu .
 
Do góry