reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

TAK! Wszystko jest normalne w tym czasie oprócz bóli porodowych. Macica pracuje wszystko się rozciąga. Pamiętam jak spanikowałam chyba w 6 czy 7 miesiącu bo okropnie krocze bolało a się okazało że kości miednicy się rozszerzają bo się przygotowują do porodu . ( nie wiem czy dobrą kość podałam)
Ja nigdy nie rodziłam, nie wiem jakie to są bóle porodowe. Typowe skurcze? 🤣🤔
 
reklama
Ja mam Hashimoto i to dość zaawansowane. Całe szczęście u mnie nie powoduje np problemów z zajściem w ciążę jak to u niektórych bywa. Generalnie pilnuje tylko wyników TSH,ft3 i ft4. Nie stosuje żadnej specjalnej diety. Staram się tylko w miarę zdrowo odżywiać [emoji846]
I jak widać było na zdjęciu w dupe też ci nie idzie 👍 a to chyba dość częste.
 
A sprawdzalas kiedyś np pół h po posiłku? Ja dziś po zupie kalafiorowej miałam po godzinie 82, a sprawdzialam też po pół h i było 143.. Czyli wyrzut był szybciej. Totalnie mnie przeraża ta cukrzyca, im więcej czytam tym bardziej nie wiem co jeść [emoji85] zazdroszczę Wam tych wszystkich słodkości i slonych przekąsek które możecie zjadać bez problemów [emoji16]
Właśnie chciałam to napisać, że po ciastach, czyli węglowodanach prostych, wyrzut cukru jest wcześniej niż po godzinie ;)
 
I jak widać było na zdjęciu w dupe też ci nie idzie [emoji106] a to chyba dość częste.
Wiesz co generalnie jak sobie za bardzo pozwolę to idzie [emoji85]dużo wyrzeczeń , sporo ćwiczeń żeby utrzymać figurę. Nie jestem niestety z tych co moga jeść bez ograniczeń i nie tyją chociaż bardzo bym tak chciała [emoji16]
 
Teraz patrze w te skierowania co dala ta dzisiejsza lekarka i dala mi skierowanie na prenatalne jednak... bardzo sie ciesze, bo mialam isc drugi raz 15 marca do tego mojego ulubionego ginka, to zadzwonie ze mam skierowanie i beda dwa prenatalne za free 😆
Powiem wam, ze do tej ciazy podchodze na spokojnie, ale te prenatalnemnie troszke przerażają 😔 ten wiek mam ciagle z tylu głowy, malo tego ciagle gadam ze skoncze 35 lat, a ja kuzwa skończę 36 😵
Wiem, ze sa starsze mamusie,ale mi ciagle ktos powtarza tekst "ze wzgledu na wiek.." i to mi tak utkwilo, wiec fajnie, ze dwoch lekarzy oceni, ciekawa jestem swoją droga wynikow... porownam 😆

A dzis ta babeczka mowi do mnie robiac usg " no i jest misiaczek, bedzie synus mamusi"😳
A ja ze jak to, ze widzi?! A ona " niee, za wczesnie" WTF?
 
Jeśli chodzi o USG 3d to mam kilka fajnych ujec synka ale to raczej z zaawansowanej ciąży [emoji846]fajna pamiątka
O tak, lepiej widac juz później, ja mam corci chyba w 24 tyg, jak raczke trzyma pod główką 🥰
Ja na prenatalnych mam obraz 3D i włącza tez 4D 😊
 
reklama
Boże czemu kobieta w ciąży traci rozum i tak nieracjonalnie się zachowuje o_O wspominałam wam dzisiaj o moich turbowzdęciach? tak postanowiłam właśnie zjeść kolację a tam główne nuty to ogótki kiszone, majonez i kechup. To będzie ciężka noc na własne życzenie 😨 myślicie że mięta by mi teraz pomogła czy tylko zdychać i przetrwać ten stan? 😨mam jeszcze kiwi nie pamiętam na co to niby miało pomagać, ale ktoś tu o kiwi pisał i mam zawsze w domu zapas.
 
Do góry