reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny, tak czytam Was.. radość, dolegliwości różne.
Staramy się 4 rok o zdrową ciążę. Stał się cud i jestem w ciąży nadal, to już 16tc.
Kochane, róbcie badania prenatalne. Na tych badaniach wyszło z minimalnym prawdopodobieństwem, że coś jest nie tak z sercem maleństwa. Dostałam profilaktycznie, bo jestem po 2 poronieniach, badanie echo serca. Niestety moja ciąża nigdy nie była czasem "błogosławionym" a mój lęk o dziecko jest ogromny, bardzo źle sypiam i czasami moja psychika wywala zawór bezpieczeństwa i wypiera myśl, ot tak zapominam że jestem w ciąży.
Niestety też okazało się, że dzieciątko ma bardzo dużą wadę serca.. brakuje ściany między przedsionkami i części między komorami. Jesteśmy w dalszej diagnostyce.. badajcie się bo to najlepszy czas by zrobić jak najwięcej by było dobrze.
Nawet w pierwszej ciąży, warto, to nie są jakieś kosmiczne pieniądze. Lekarze robią nadal te badania, u mnie w regionie nikt ich nie odwołuje. Jak czytam "nigdy więcej" bo wynik był fałszywie dodatni.. zdarza się, a zdarza się że wcale nie fałszywie...
Jak kogoś stać na badania z krwi - koszty dużo większe.. w naszym przypadku mamy przymus wykonania takich badań w obecnej sytuacji i czekamy na wynik już. Ale warto, warto wiedzieć na co się przygotować, zwłaszcza w tak ciężkim czasie jak teraz. Badania z krwi matki wykrywają wiele błędów genetycznych, nie ma żadnego ryzyka.
Dla Waszego dobra.
No to poapelowałam.
Życzę Wam i maleństwom dużo zdrowia. ❤
Trzymam kciuki za dalszą diagnostykę :)
 
Drogie Użytkowniczki BB,

Nasza Ania przygotowała następne spotkania ze specjalistami, oraz otworzyła wątki, w których można zadawać pytania, a pytania zostaną wykorzystane w trakcie spotkań on-line w poniższych terminach. Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w nich, ciężkie czasy izolacji i niezbyt korzystna sytuacja z dostępem do służby zdrowia powodują, że często brakuje nam fachowego wsparcia, tym bardziej wiedza i porady zdobyte w czasie spotkań mogą okazać się dla nas na wagę złota.

3 kwietnia - spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą:

Link do: 3 kwietnia spotkanie z fizjoterapeutą i osteopatą. Zadaj pytanie

4 kwietnia - spotkanie z psycholog i edukatorką okołoporodową:

Link do: 5.04 o godz. 13 psycholog i edukatorka okołoporodowa odpowie na pytania.

7 kwietnia -spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną:

Link do: 7.04 spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną. Zadaj pytanie

Wszystkie spotkania są rejestrowane, a w poniższym wątku zebrane wszystkie razem:

Link do: Rozmowy ze specjalistami. Nagrania do odtworzenia.

Serdecznie Was zachęcam do zapoznania się z nimi, są super pomocne.

Pozdrawiam serdecznie,

Gabi (mod)
 
Dziekuje :D pocieszyłyście mnie ze nie dusze sie w samotności :D pstrykam ostatnio sola morska do nosa i powiem ze sporo pomaga :) Tez nie znam jeszcze niestety plci a jutro juz 18 tydzien niewiem czy ten moj lekarz jakis nieogarniety ze tam nic nie widzi :p
 
Dziekuje :D pocieszyłyście mnie ze nie dusze sie w samotności :D pstrykam ostatnio sola morska do nosa i powiem ze sporo pomaga :) Tez nie znam jeszcze niestety plci a jutro juz 18 tydzien niewiem czy ten moj lekarz jakis nieogarniety ze tam nic nie widzi :p
Haha 😅 łączę się z Tobą w duszeniu 😁 Spróbuję z tą solą morską 😍 Może coś pomoże.

Może dzidzia wstydliwa i ukrywa to i owo 😁
 
reklama
Ale czy badanie krwi dało jakąś dodatkowa wiedzę i wadzie serca? Raczej USG ja wykazało i to ono jest najważniejsze. Trzymam kciuki za ciebie i maluszka :*
Kochana z Pappa nie, ale dopiero USG okiem specjalisty ( nie każdy ginekolog ma do tego uprawnienia i wykształcenie) wskazały nieprawidłowość.
Teraz badanie z krwi - bo mimo że Pappa jest ok takie wady często współtowarzyszą wadom genetycznym. Jeśli okaże się że taka wada genetyczna jest tj. pokaże np. zespół downa, edwardsa, jedno z 500 innych schorzeń, to czeka mnie jeszcze amniopunkcja na potwierdzenie.. no i cóż przerwanie ciąży bo dziecka z taką wadą serca i obciążeniem genetycznym nikt w Polsce nie zoperuje.
Także trzymam kciuki i modlę się codziennie aby nic nie wyszło, bo jeśli będzie dobrze - skończy się na operacji zaraz po porodzie.
Dzięki badaniom - to wiem. Gdybym nie poszła na USG z oceną ryzyka, mój lekarz by tego nie zauważył.
 
Do góry