reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Hej. Byłam dzisiaj na wizycie, 8tc5d :) serduszko pięknie biło, maluszek ruszał się :) wyszło z awidnosc igg toksoplazmozy, że to świeże zakażenie. Dostalam od ginekologa receptę na rovamicyne 3x1, i skierowanie do poradni chorób zakaźnych, oni tam mają zrobić wywiad i swoje badania i wtedy zadecydują, czy faktycznie trzeba brać antybiotyk do końca ciąży, czy też nie. Poza tym skierowanie na badania prenatalne, bo 34 na liczniku :) i wizyta 24 lutego, wtedy zakładamy kartę ciąży :) oby wszystko było dalej dobrze. Pozdrawiamy :)
 
reklama
Czy są na sali jakieś alergiczki? Radzicie sobie jakoś? Moją zmorą są pokrzywki i potworne swędzenie całego ciała, niestety tabletki które brałam są z kategorii C (JEDYNE, które pomagały), a i tak musiałam brać dawkę ciut większą niż maksymalna zalecana.
Na wiosnę i lato chyba się zabunkruję w pokoju😆
Też mam pokrzywkę na którą brałam leki przeciwalergiczne ale w tej i poprzedniej ciąży ok. 7 tygodnia dolegliwości ustąpiły. W poprzedniej ciąży miałam spokój jeszcze przez jakiś czas po porodzie.
Czujesz obecnie swędzenie, czy to obawy o okres wiosenny?
 
Też mam pokrzywkę na którą brałam leki przeciwalergiczne ale w tej i poprzedniej ciąży ok. 7 tygodnia dolegliwości ustąpiły. W poprzedniej ciąży miałam spokój jeszcze przez jakiś czas po porodzie.
Czujesz obecnie swędzenie, czy to obawy o okres wiosenny?
Czuję czuję, ja dzisiaj 7+3, na razie kombo kurzu, roztoczy i dwóch puchaczy w domu (uczulenie na kocią sierść). Wiosny i lata się boję, bo wtedy dołączy cała lista pyłków. Pozostaje mieć nadzieję że może i mnie się uspokoi😉
 
Dziewczyny ja też alergiczka i astmatyczka jednocześnie ale cale szczęście w ostatnich latach z duszności i kataru weszło mi w swędzące oczy i pokrzywkę. Na oczy łatwa rada - krople do oczu, ale na pokrzywkę póki co to tylko tabletki mi pomagały, zdarzało się że we śnie potrafiłam się rozdrapać do krwi.. tego się boje :( powiem ginowi w pt, że alergikiem jestem i co w razie czego mogę brać, wiem że są jakieś leki, które mozna brać w ciązy.
 
@Kawoszka81 jak tam twoja wizyta? Czekamy na dobre wieści 💗
Dzięki. To tak usg piersi miałam dzisiaj i jest ok. Potem pohechałam do lekarza. Jutro mam usg na 18-tą bo jeszcze nie miałam. Bo nie wiemy na czym stoimy. Dostałam ten lek na pidtrzymanie nie mapiętam nazwy ten na D...... miałam go połknąć 4 tabletki. Jutro rano 1 i wieczorem 1. Jutro wszystko się rozstrzygnie. Ale to nie jest plamienie tylko krwawienie z szyjki.Usg buło dzisiaj zajęte ale to nic nie zmieni. Co ma być to będzie.
 
reklama
@Kawoszka81 może duphaston dostałaś? Trzymam kciuki za dobre wyniki jutro 👍
O to to. Ale mam straszny dzień dzisiaj. Moja mała jest chora. W nocy wymiotowała śliną 4 razy. Nie śpię od 3 w nocy. Ona kimała trochę w dzień ale nie wiele. Mama z nią była. Chyba 5 jej idzie na górze. Już myślałam że hej wszystkie zęby wyszły a tu proszę. Ja nie wiem co z tym moim dzieckiem jest ale pamiętam każdy wychodzący ząb.
 
Do góry