reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny była położna, żeby sprawdzić co tam u nas słychać w związku z tymi atakami brzuszkowymi u małego i naszym karmieniem.
Kazała znów wrócić do kp+mm. Kp po 15min z każdej piersi,żeby małego nie męczyć, skoro tylko po 40-50ml odciągałam. Ehhh męczące to już. Z praktycznego punktu widzenia,to wolałabym już tylko mm i spokój... Ale wiem,że kp najlepsze dla dziecka. Także teraz znów obserwacja,czy mu się po moim mleku nie pogorszą bóle brzuszka.
W środe mamy wizytę u pediatry, to zobaczymy, co powie
 
Dziewczyny, te które karmią mm lub kpi. Ile ml wasze maluchy piją, w jakich odstępach czasowych? I ile mają tygodni?
Moja ma 4 tygodnie, zjada co 1.5h-2h po 30-60ml... jak zje mniej to budzi się szybciej. Ale jak zje więcej niż 60 to wymiotuje... dziennie zjada niecałe 500ml. Boję się że to za mało. Przytyła co prawda ladnie w zeszłym tyg, ale Boję się, że skoro nie zwiększa ilości jedzenia w ciągu dnia to waga prestanie rosnąć... a przecież jest coraz starsza to potrzebuje coraz więcej mleka 🥺
 
Dziewczyny, te które karmią mm lub kpi. Ile ml wasze maluchy piją, w jakich odstępach czasowych? I ile mają tygodni?
Moja ma 4 tygodnie, zjada co 1.5h-2h po 30-60ml... jak zje mniej to budzi się szybciej. Ale jak zje więcej niż 60 to wymiotuje... dziennie zjada niecałe 500ml. Boję się że to za mało. Przytyła co prawda ladnie w zeszłym tyg, ale Boję się, że skoro nie zwiększa ilości jedzenia w ciągu dnia to waga prestanie rosnąć... a przecież jest coraz starsza to potrzebuje coraz więcej mleka 🥺
Mój mały kończy jutro 5tyg zjada 120ml średnio co 2 godz lub co 1.5godz
 
Dziewczyny, te które karmią mm lub kpi. Ile ml wasze maluchy piją, w jakich odstępach czasowych? I ile mają tygodni?
Moja ma 4 tygodnie, zjada co 1.5h-2h po 30-60ml... jak zje mniej to budzi się szybciej. Ale jak zje więcej niż 60 to wymiotuje... dziennie zjada niecałe 500ml. Boję się że to za mało. Przytyła co prawda ladnie w zeszłym tyg, ale Boję się, że skoro nie zwiększa ilości jedzenia w ciągu dnia to waga prestanie rosnąć... a przecież jest coraz starsza to potrzebuje coraz więcej mleka 🥺
Witam wszystkich po krótkiej przerwie ;) nie przejmuj się mój ma miesiąc i pięć dni urodził się 3450 przy wyjściu miał bodajże 3320 teraz ma koło 5 kg zobaczymy jeszcze na ważeniu i karmię wyłącznie piersią na zawołanie też czasami potrafi większość dnia wisieć na piersi albo spać z cyckiem i od początku nie mierzyłam ile zjada też często mu się ulewa ale to mały obżartuch 😄 zasada jest taka że dziecko powinno się po każdym karmieniu podnosić i trzymać w pozycji pionowej masując po pleckach aby mu się odbiło zdarza się że czasem nie odbije ale zazwyczaj powinno i wtedy nie ulewa albo dużo mniej 🥰 jak ładnie rośnie i przybiera to znaczy że dziecko je tyle ile potrzebuje ja nie mierze i ślicznie przybiera mój w nocy budzi się zazwyczaj trzy razy zje zmiana pampersa i znów śpi około czterech godzin w dzień częściej je i lubi leżeć z cyckiem w ustach i co czas się napić 😁
 
Ja mam pytanie do was jak u was z połogiem ja urodziłam 13.09 czyli 26.10 będzie sześć tygodni teraz zazwyczaj plamie na beżowo bardzo jasny brąz po karmieniu często zaczynam z powrotem plamić tak jak lekki okres na czerwono mam wrażenie świeżą krwią wiem że podczas karmienia piersią plamienia się zwiększają ponieważ wydziela się oksytocyna i macica zaczyna bardziej się kurczyć 😕😕 ale żeby raz tak raz tak 🤷‍♀️pachnie jak okres nic nie boli ani piecze więc zakażenia nie powinnam mieć 🙆‍♀️😢😓 przepraszam że tak napiszę ale niepokoi mnie to jak u was to przebiega na 2 listopada wizyta u ginekologa zobaczymy ale martwi mnie że coś mi się tam rozchodzi albo jest nie tak
 
Dziewczyny, te które karmią mm lub kpi. Ile ml wasze maluchy piją, w jakich odstępach czasowych? I ile mają tygodni?
Moja ma 4 tygodnie, zjada co 1.5h-2h po 30-60ml... jak zje mniej to budzi się szybciej. Ale jak zje więcej niż 60 to wymiotuje... dziennie zjada niecałe 500ml. Boję się że to za mało. Przytyła co prawda ladnie w zeszłym tyg, ale Boję się, że skoro nie zwiększa ilości jedzenia w ciągu dnia to waga prestanie rosnąć... a przecież jest coraz starsza to potrzebuje coraz więcej mleka 🥺

Hej, mój ma 3.5tyg. Ssie dwie persi ok 30min + mm. Czasem mm wypije 50ml i śpi 2h, a czasem wypije i 130ml. Także w tym przedziale.

Ana1992, ja 3.5tyg po porodzie i mam jak Ty- beżowe plamienia albo normalnie świeża krew.
 
reklama
Do góry