reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

U mnie to samo było, wymiotów brak ale mdłości całodobowe, nasilające się wieczorem i w nocy. Nawet jak miałam na coś ochotę, to po spróbowaniu miałam ochotę od razu to zwrócić. 🤢Jedyne co mogę jeść bez problemu to owoce i różne krakersy, wafle, paluszki itd. 😊
Ja dziś byłam na pobraniu krwi i położna zwróciła mi uwagę, że być może moje osłabienie to nie tylko zwykła ciążowa dolegliwość a może być początek anemii. Od początku ciąży praktycznie wcale nie jem mięsa i właśnie o tym jej mówiłam, ale sama jakoś o tym nie pomyślałam. 😐 Bierzecie dodatkowo żelazo? Ja do tej pory tylko to które jest w witaminach ( A biorę pregnę plus ) 😕
Jezeli bedziesz miala anemie to gin wypisze Ci na recepte :)
 
reklama
Dziewczyny.
Dostałam właśnie informacje z zakładu pracy że mam pobrać skierowanie na badania kontrolne bo nie dopuszczą mnie do pracy inaczej.
Jestem teraz na L4 i raczej się to nie zmieni.
Czy powinnam teraz robić te badania? Czy zakład pracy może mi nie wypłacać wynagrodzenia jeśli na ciążowym L4 nie mam badań?
 
Dziewczyny.
Dostałam właśnie informacje z zakładu pracy że mam pobrać skierowanie na badania kontrolne bo nie dopuszczą mnie do pracy inaczej.
Jestem teraz na L4 i raczej się to nie zmieni.
Czy powinnam teraz robić te badania? Czy zakład pracy może mi nie wypłacać wynagrodzenia jeśli na ciążowym L4 nie mam badań?

Nie robi się badań do pracy na L4, dopiero gdy będziesz wracać do pracy wtedy robisz.Zakład musi ci wypłacić wynagrodzenie .
 
Nie robi się badań do pracy na L4, dopiero gdy będziesz wracać do pracy wtedy robisz.Zakład musi ci wypłacić wynagrodzenie .
To dlaczego teraz ode mnie wymagają badań? Czy to może być jakiś pretekst żeby mnie zwolnić?
Chociaż chyba nie mogą skoro jestem w ciąży i mam na czas nieokreślony umowę
 
To dlaczego teraz ode mnie wymagają badań? Czy to może być jakiś pretekst żeby mnie zwolnić?
Chociaż chyba nie mogą skoro jestem w ciąży i mam na czas nieokreślony umowę
Zwolnić cię nie mogą.Pozatym żaden lekarz ci nie podpisze badań skoro jesteś na L4.Zadzwon do kadr i powiedz że jesteś w ciąży i tyle.Pierwszy raz słyszę o badaniach do pracy na zwolnieniu lekarskim podczas ciąży
 
To dlaczego teraz ode mnie wymagają badań? Czy to może być jakiś pretekst żeby mnie zwolnić?
Chociaż chyba nie mogą skoro jestem w ciąży i mam na czas nieokreślony umowę

Mi jedynie kazali donieść teraz po 2 miesiącach L4 zaświadczenie od lekarza że jestem w ciąży. Skoro nie zamierzasz teraz wracać do pracy to bez sensu jest to, że chcą żebyś robiła badania kontrolne. 🤔
 
Mi jedynie kazali donieść teraz po 2 miesiącach L4 zaświadczenie od lekarza że jestem w ciąży. Skoro nie zamierzasz teraz wracać do pracy to bez sensu jest to, że chcą żebyś robiła badania kontrolne. [emoji848]
No zaświadczenie i tak im doniose, tylko te badania teraz nagle mnie zdziwiły, bo co prawda mija mi zaraz 30 dni na L4 ale mam narazie zwolnienie do 12 marca już do pracy wysłane więc to logiczne że nawet gdybym wracała do pracy po tym 12 to dopiero wtedy mniej więcej to skierowanie mogę odebrać...
 
Bardzo Wam współczuje, tzn wszystkim tym co tak zle sie czuja :( ja od początku ciąży ,czuje sie super jedyne co mi dolega to zgaga bo mam od wielu lat refluks a teraz lekarz kazał mi ograniczyć leki , wiec kwasy chca mnie zjeść żywcem :) wiem ze na mdłości naprawde dobrze dziala imbir, moja dietetyczka mowila ze pomagala jej tez herbata z sokiem mailowym, moze spróbujcie :) jest te pregna vomi do zucia, pomaga na mdłości
mnie na wszystkie sprawy zołądkowe, pomagaja zawsze ćwiczenia , nawet nie bardzo intensywne 15 minut
Witaminy zawsze dobrze jesc przed posilkiem z 15 minut, wtedy sie miesza i lepiej przyswaja , jak zjem na pusty żołądek to tez mi robi sie niedobrze
Mam nadzieje ze cos pomoge :)
 
reklama
Bardzo Wam współczuje, tzn wszystkim tym co tak zle sie czuja :( ja od początku ciąży ,czuje sie super jedyne co mi dolega to zgaga bo mam od wielu lat refluks a teraz lekarz kazał mi ograniczyć leki , wiec kwasy chca mnie zjeść żywcem :) wiem ze na mdłości naprawde dobrze dziala imbir, moja dietetyczka mowila ze pomagala jej tez herbata z sokiem mailowym, moze spróbujcie :) jest te pregna vomi do zucia, pomaga na mdłości
mnie na wszystkie sprawy zołądkowe, pomagaja zawsze ćwiczenia , nawet nie bardzo intensywne 15 minut
Witaminy zawsze dobrze jesc przed posilkiem z 15 minut, wtedy sie miesza i lepiej przyswaja , jak zjem na pusty żołądek to tez mi robi sie niedobrze
Mam nadzieje ze cos pomoge :)

U mnie imbir odpada - od razu wymiotuje 🤢 kupiłam nawet opaski akupresurowe, ale to zdecydowanie u mnie było placebo. Za to na zgagę pomagają mi migdały i o dziwo wszystkie jogurty, kefiry itd. 👍
Ćwiczyć trochę próbuje od kilku dni ale jeszcze za mało siły mam 😕
Ja witaminy znowu biorę wieczorem bo mam acard do wzięcia, także już za jednym razem biorę całą resztę 🙂
 
Do góry