reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Wszystko ok. Fasolka jest nawet widziałam drgające serduszko [emoji3590]
Wg USG lekarce wyszło że ciąża jest starsza i ma 7 tygodni a nie 5.5 jak wychodzi z ostatniej miesiączki.
Pęcherzyk ciążowy 10 mm[emoji4]
Tylko jak lekarka mi powiedziała że ciąża jest starsza to strasznie skoczyło mi ciśnienie bo miałam 163/94 mam nadzieję że to tylko z wrażeń [emoji23]

Super, że wszystko dobrze! ♡ kiedy mi pielęgniarka mierzyla ciśnienie pytała jak się czuje i jakie mam objawy ciążowe, a ja zaraz zaczęłam myśleć czy nie mam za mało tych objawów i też wyszło mi wysokie ciśnienie :D
 
reklama
Trochę niepokoją mnie, nie za wysokie przyrosty bety 13.12.19 ostatnia miesiączka. 13.01, czyli około 14 dni po owulacji (ale głowy nie dam sobie uciąć, czy nie mniej...) beta 92.8, po 2 dniach, czyli 15.01 beta wynosiła 177. Z chęcią bym powtórzyła ponownie, ale potrzebuje skierowanie, a lekarz ogólny powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Wizyta 8-9 tydzień, bo twierdzą, że wtedy dopiero będzie cokolwiek widać [emoji53][emoji849]. Takie zasady. Dziś wg kalendarza zaczynam 5 tydzień. Wizyta dopiero 11 luty, dostanę fioła do tego czasu. [emoji853][emoji854] Ehhh Denerwuje się trochę, wiem, że wynik w normie, ale jak czytam forum to ten przyrost 92,4% to bez szału, w porównaniu do Waszych przyrostów. Proszę dajcie znać, czy jest się czym martwić, jakie macie doświadczenia w tej kwestii, może w poprzednich ciążach, czy zasłyszane od rodziny, znajomych. Z góry dziękuję za odzew i życzę Wam udanego weekendu. [emoji8][emoji3590]Zobacz załącznik 1069632
Ja też korzystałam z tego kalkulatora 🙂 Wynik jest w normie i tego się trzymaj! 😁 Wszystko będzie dobrze, zobaczysz 😊
 
Brązowe delikatne upławy, tylko na papierze przy podcieraniu, czy miałyście lub macie? Brzuch nie boli, ale sutki trochę już mniej dokuczają. Czy codziennie piersi bolą Was tak samo mocno, czy zależy od dnia? Mam totalny mętlik, boję się czy wszystko ok [emoji853][emoji53]
Ja żadnych plamień nie miałam, jedyne co jest dla mnie nowością to zwiększone wydzielanie śluzu. Na początku panikowałam i biegłam do toalety, sprawdzić co się dzieje, bo nie wiem czemu ale ja to za każdym razem czuję. Coś jakby popuszczanie moczu 🤦‍♀️ ale śluz jest "ładny" - biały lub przezroczysty, bez żadnych grudek czy innych anomalii. Po jednej z takich wizyt pomyślałam sobie: taka biel vizira to mi się podoba! 😁 Najśmieszniejsze jest to, że jak niedawno byłam w Rossmannie i przechodziłam przez alejkę z tamponami, wkładkami itd, to pomyślałam że WRESZCIE przez najbliższe dziewięć miesięcy nie będę tego potrzebować 😂 A wkładki teraz zużywam z częstotliwością zdwojoną 😁
Co do bólu piersi to u mnie jest masakra. Bolą już ponad dwa tygodnie i czasami mam wrażenie, że z dnia na dzień coraz bardziej. Do tego sutki już się dawno powiększyły i nie ma opcji żeby ich choćby piórkiem dotknąć bo wszystko powoduje ból. Temu akurat się nie dziwię, bo progesteron przy okazji jednej z bety wskazywał na drugi trymestr 😁
 
Brązowe delikatne upławy, tylko na papierze przy podcieraniu, czy miałyście lub macie? Brzuch nie boli, ale sutki trochę już mniej dokuczają. Czy codziennie piersi bolą Was tak samo mocno, czy zależy od dnia? Mam totalny mętlik, boję się czy wszystko ok [emoji853][emoji53]
Mnie od tego leżenia już wszystko boli więc nawet nie zwracałam uwagi ale myślę, że objawy to żaden wyznacznik bo nawet jak coś pójdzie nietak to progesteron i beta nie spadną z dnia na dzień a głównie to oni odpowiadają za wszelkie objawy ciążowe. Jeśli przed ciążą nie dokucza PMS to i objawy będą delikatniejsze bo zależą właśnie od tolerancji progesteronu. Ja niestety nawet przed @ i w trakcie potrafiłam wymiotować od bólu głowy więc i początki ciąży zawsze mam takie.

Milo ze pytasz. Zwiększyłam duphaston do 3x i krwawienie powoli ustapilo. Teraz po nocy nie było. Mam zamiar leżeć. Ale strach i tak jest. Aż mu powieka lata z nerwów.
Apetyt pewnie Ci wróci za jakieś czas. Ja też schudłam i nie chce mi się jeść. Myślę że później nadrobie. W poprzedniej ciąży przytylam 30 kg.
Miłego dnia dziewczyny.
To dobrze :) Oby nie wróciło :)
Ja niestety też tak tyję w ciążach więc na razie cieszę się spadkiem ;)

Miłego :)
 
Dziewczyny jak tam Wasze samopoczucie? Ja mam straszne napady głodu, dziś aż mi się słabo zrobiło i po 15 razy w ciągu dnia mogę chodzić na siku 🙈
Jem to bardziej na sile bo coś mi wszytsko okropnie śmierdzi 🤭 a na siku to już przestałam liczyćw dzień i zdziwiona jestem ze w tak wczesnej ciąży 3 razy w nocy muszę wstawać
 
Dziewczynki zazdroszczę wam, ze już mogłyscie zobaczyć wasze fasolki ❤️ Ja już się doczekać nie mogę a do 12 lutego jeszcze troszke zostało ... ale puki co cieszę się waszym szczęściem i trzymam kciuki za nas wszystkie i nasze kochane maleńkie serduszka 💕🤰🏻Dużo zdrówka wam życzę Miłego dnia ! 😘
 
Brązowe delikatne upławy, tylko na papierze przy podcieraniu, czy miałyście lub macie? Brzuch nie boli, ale sutki trochę już mniej dokuczają. Czy codziennie piersi bolą Was tak samo mocno, czy zależy od dnia? Mam totalny mętlik, boję się czy wszystko ok [emoji853][emoji53]


Ja miałam przez jeden dzień kolor kawy z mlekiem - dostałam luteinę i przeszło. Piersi zależy od dnia i pory ;p najgorzej bolą mnie wieczorem i od rana, w ciągu dnia praktycznie ich nie czuje. Czasem przy dotyku bolą czasem nie :) jedyny objaw który mam od początku to jest ciągły głód [emoji38] w dwóch poprzednich ciążach tak nie miałam:p głowa do góry :) a byłaś z tym plemieniem u lekarza ?
 
reklama
Do góry