reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Wrocław. Chyba będę godziny odliczać do tego 15:-) :). U mnie jeszcze nie widać chodzę w zwykłych ubraniach.
Monia super że się udało z maluszkiem. Teraz już będzie tylko lepiej [emoji8]


Jutro idę na pobranie krwii, trochę tych badań jest, ale martwi mnie najbardziej to że trzeba być na czczo, a ja jak jest m głodna to mam mega mdlosci, nie wie. Jak jutro to przeżyje heh
 
reklama
Cześć. Jestem nowa i chciałabym dołączyć jeśli mnie przyjmijcie miałam 10 dni l4 z powodu przeziębienia i przeczytałam wszystko od początku. To moja pierwsza ciąża starania 4 lata. Miałam 2 IV i się nie udało. A teraz cud się zdarzył i marzę żeby trwał. Dziś jest 11+ 4. Termin z usg 21.09 wg aplikacji 19.09. Od dwóch tyg nie mam objawów czuje się dobrze tylko przeziębienie nadal męczy i po cytologii wyszła infekcja ostra i muszę wziąć antybiotyk i boję się. Pozatym martwię się czy z maleństwem wszystko dobrze. Prenatalne mam 15.03 pozdrawiam

Witaj, czuj się na forum jak u siebie. Kciuki zaciskamy. Będzie dobrze.
 
Cześć nowe mamusie :) jest nas coraz więcej ! super :)

No ja na L4 dlatego nie idę, bo wiecie ile by mi zapłacili ? 500 zł :p za cały miesiąc :D i do tego kontrole i udowadnianie że na pewno pracuję po kątach i ich chce oszukać :p ja tam sobie popracuje, bo za 500 zł no coż słabo żeby wyżyć :)

5 dni do prenatalnych :D
Ja też musze sie wybrać na badania, ale chyba w przyszłym tygodniu pójde, bo teraz mi sie nie bardzo chce :p zwłaszcza te na czczo też mnie nie przekonuje :)

Nie wiem jak u was ale na Śląsku piękna pogoda! Antybiotyk robi swoje i jakby nie ten katar to w sumie jest całkiem nieźle.
Miłego dnia! :*
 
Cześć. Jestem nowa i chciałabym dołączyć jeśli mnie przyjmijcie miałam 10 dni l4 z powodu przeziębienia i przeczytałam wszystko od początku. To moja pierwsza ciąża starania 4 lata. Miałam 2 IV i się nie udało. A teraz cud się zdarzył i marzę żeby trwał. Dziś jest 11+ 4. Termin z usg 21.09 wg aplikacji 19.09. Od dwóch tyg nie mam objawów czuje się dobrze tylko przeziębienie nadal męczy i po cytologii wyszła infekcja ostra i muszę wziąć antybiotyk i boję się. Pozatym martwię się czy z maleństwem wszystko dobrze. Prenatalne mam 15.03 pozdrawiam
Rozumiem, że po stymulacjach, transferach udało Ci się zajść naturalnie? Ale to jest szczęście i olbrzymia radość;)
 
Cześć. Jestem nowa i chciałabym dołączyć jeśli mnie przyjmijcie miałam 10 dni l4 z powodu przeziębienia i przeczytałam wszystko od początku. To moja pierwsza ciąża starania 4 lata. Miałam 2 IV i się nie udało. A teraz cud się zdarzył i marzę żeby trwał. Dziś jest 11+ 4. Termin z usg 21.09 wg aplikacji 19.09. Od dwóch tyg nie mam objawów czuje się dobrze tylko przeziębienie nadal męczy i po cytologii wyszła infekcja ostra i muszę wziąć antybiotyk i boję się. Pozatym martwię się czy z maleństwem wszystko dobrze. Prenatalne mam 15.03 pozdrawiam
Gratuluję!
Napewno wszystko będzie dobrze [emoji4]
 
Cześć nowe mamusie :) jest nas coraz więcej ! super :)

No ja na L4 dlatego nie idę, bo wiecie ile by mi zapłacili ? 500 zł [emoji14] za cały miesiąc :D i do tego kontrole i udowadnianie że na pewno pracuję po kątach i ich chce oszukać [emoji14] ja tam sobie popracuje, bo za 500 zł no coż słabo żeby wyżyć :)

5 dni do prenatalnych :D
Ja też musze sie wybrać na badania, ale chyba w przyszłym tygodniu pójde, bo teraz mi sie nie bardzo chce [emoji14] zwłaszcza te na czczo też mnie nie przekonuje :)

Nie wiem jak u was ale na Śląsku piękna pogoda! Antybiotyk robi swoje i jakby nie ten katar to w sumie jest całkiem nieźle.
Miłego dnia! :*
Wow to jak 500plus prawie [emoji23][emoji23] masz własną działalność?
 
Witaj @Moonia_34 gratulacje :) Lekarz na pewno dobierze ci antybiotyk, który będzie bezpieczny dla maluszka. Nie zwolennikiem brania leków ale lepiej wyleczyć taka infekcje. :)

@Paula gratulacje

@supreme
Jejku, to twoja mama faktycznie już miala przeżycia z Wami :) wierzę że to co mieliście już przejść najgorszego za Wami o babcia będzie spokojnie cieszyć się z wnuków

Ja wzięłam się za uzupełnianie pierwszego albumu mojego synka. Kupiłam mu taki specjalny "pierwszy rok życia" i już widzę że to był błąd. Mam tyle zdjęć, że nie zmieszczą mi się z pierwszych 3 miesięcy, a co dopiero z roku. Albo jakaś ostra selekcję muszę przeprowadzić :)

Dziewczyny mam okropne mdłości wieczorne. Był już spokój i wróciły od 3 dni ze zdwojoną siła. A myślałam że już odeszły na dobre...

Udanego dnia :)
 
„Zgodnie z art. 40 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego: w razie choroby i macierzyństwa w razie zmiany umowy o pracę lub innego aktu, na podstawie którego powstał stosunek pracy, polegającej na zmianie wymiaru czasu pracy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy, jeżeli zmiana ta nastąpiła w miesiącu, w którym powstała niezdolność do pracy, lub w miesiącach o których mowa w art. 36.”

W związku z powyższym takie zmiany etatu, szczególnie jak ktoś szybko pójdzie na L4 mogą zainteresować ZUS i skutkować kontrolą...

Chodziło mi głownie o macierzyński :) Nie planuję oszukiwac w zwiazku z L4, wiec raczej kontroli w tej kwestii się nie boję. Zastanawia mnie czy zasiłek macierzyński to faktycznie średnia z 12miesiecy czy kwota z ostatniej obowiązującej umowy, czyli u mnie już cały etat.

U mnie 10t4d, prenatalne ok. 19-20 marca, mam się jeszcze skontaktować z lekarzem i nie będe ukrywać, że mnie to stresuje :szok:
 
Tak Naturalnie :-D zaczynaliśmy 3 procedurę i okazało się że wyniki do stymulacji nie są odpowiednie A byłam już na wyciszaniu i brałam zastrzyki. Moja lekarka też mówi że to:p cud :biggrin2:
 
reklama
Cześć nowe mamusie :) jest nas coraz więcej ! super :)

No ja na L4 dlatego nie idę, bo wiecie ile by mi zapłacili ? 500 zł :p za cały miesiąc :D i do tego kontrole i udowadnianie że na pewno pracuję po kątach i ich chce oszukać :p ja tam sobie popracuje, bo za 500 zł no coż słabo żeby wyżyć :)

5 dni do prenatalnych :D
Ja też musze sie wybrać na badania, ale chyba w przyszłym tygodniu pójde, bo teraz mi sie nie bardzo chce :p zwłaszcza te na czczo też mnie nie przekonuje :)

Nie wiem jak u was ale na Śląsku piękna pogoda! Antybiotyk robi swoje i jakby nie ten katar to w sumie jest całkiem nieźle.
Miłego dnia! :*

Czemu 500? Tak mało.
Mi policzą średnia za ostanich 12 mcy i wyjdę o około 1000 wiecej. Wlicza mi się premia i nadgodziny.
Potwierdzam Śląsk piękna pogoda. Widzę przez okno. Tylko przez okno. Ja jestem przeziębiona i nic mi nie chce przejść. Głowa pęka. Do końca tyg l4.
W poniedziałek prenatalne.
Krew robiłam wczoraj i hemoglobina z 9 skoczyła do 11,7.
 
Do góry