reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Ogólnie te niekapki to są kapki. Mój Piotrek każdy niekapek przetestował i niestety znajdował odpowiednią kombinację zasysania i trząchania która powoduje wylanie ze środka cieczy ;-) U nas sprawdził się kubek z rurką silikonową (np. Canpol robi) - dziecko ssie przez rurkę tak jak wcześniej ssało pierś, a jak odwróci do góry nogami to nic nie wypływa zbytnio.
 
reklama
Kasia- dokładnie z tymi kubkami niekapkami moja Julia pamiętam wszystkie typy chyba miała i sprawdziło sie o samo co u ciebie :-D:-D to jest super i wygodniejsze mi sie wydaje
 
U nas sprawdził się kubek z rurką silikonową (np. Canpol robi) - dziecko ssie przez rurkę tak jak wcześniej ssało pierś, a jak odwróci do góry nogami to nic nie wypływa zbytnio.

dokładnie tak jak u nas :-) ja po doświadczeniu z butelką (odkręciła smoka i wylala na siebie cały płyn) nie wiedziałam już co robić z jej nie-piciem i w końcu ktoś mi poradził taki bidonik- rewelacja. Mała się nim bawi, nawet kiedy się bardzo stara coś z niego wytrząsnąć to się nie udaje a zawsze łyczek, dwa upije :tak::tak:
Wygląda to tak:
http://http://allegro.pl/item629749758_nuby_bidon_pstryczek_niekapek_320ml.html

Niekapki rożnych firm leżą zapomniane w szafie ;-)
 
dziekuje bardzo za tak liczne odpowiedzi :) kupilam Kubek NUBY z silikonowym dziubkiem, narazie jestem zadowolona. Bez porownania z tamtym kubkiem...
Taki bidonik z rurka na pewno jeszcze kupie, bo ponoc najlepiej jak dziecko pije przez rurke, ale moja Majka ma troche problem z piciem z czegokolwiek oprocz butelki i zwyklej szklanki... Ciagle sie krztusi, a przeciez nie bede jej poila zwykla szklanka, bo to trwa caly dzien i w dodatku polowa jest potem na niej... Kubeczek Nuby na razie sie sprawdza, jak sie nauczy porzadnie pic to sprawimy sobie rurke :)
 
u nas w trakcie sprawdzania niekapek numer dwa. co do NUBY to u nas to był wieki kapek...:tak:, Hania testuje teraz niekapek z LOVI i jeżeli chodzi o kapanie i wylewania to jesteśmy suche, tylko że nia mam pojęcia ile ona z niego wypija, bo bardziej zajęta jest gryzieniem ustnika niż piciem:-)...

Sanya - a z jakiej firmy ty masz bidonik:-)?
 
:-)my też testujemy Lovi i najlepiej sprawdza się jako gryzak. Mała siedzi i ociera dziąsełkami i wydaje takie śmieszne odgłosy. A jak sie bardziej przyssie i coś jej wyleci do buzito wtedy wielkie zdziwienie :tak:
 
Mam pytanie - jak wygląda u was teraz plan dnia i posiłków?
U mnie:
6:30 pobudka, mleko
8:30 mleko
8:30-10:00 sen
10:00 obiadek
13:00 owoce
13:00-14:00 sen
15:00 kaszka
17:00 mleko
18:30 kąpiel, mleko
19:00 sen na noc
czasem 22:00 mleko jak się obudzi
 
U nas wygląda to tak:
miedzy 6:30-7:00 pobudka,mleko
9:00 jogurt lub kaszka
miedzy 9:30-10.00 sen około 2 do 3 godzin
miedzy 13:00-13:30 obiadek
miedzy 13:30-14:00 sen około 1 do 2 godzin
16:00 deserek
17:00 sen ale nie zawsze około 1 godziny
miedzy 19:30-20:00 kąpiel i słoiczek na dobranoc lub kaszka
20:30 sen na noc
23:00 mleko
03:00 mleko (czasami prześpi)
między posiłkami do picia woda,sok lub herbatka.
Ostatnie dni nie zawsze jest według schematu,bo Liliana ma mniejszy apetyt(chyba przez zęby których nie ma)
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas wyglada to tak:
7 pobudka, mleko
10 nestle sinlac z owocami, sen do 11, 12
13 obiadek ugotowany przeze mnie
14-15 sen
16 czasem jak jest glodna to jakis sloiczek np brokuly, owoce
17-18 czasem sen
18 kaszka robiona przeze mnie
20 kapiel, mleko, spac
w nocy nie wstaje na jedzenie, czasem jak sie przebudzi o 4 daje jej mleko i wtedy wstaje kolo 8, 9 i wszytsko sie przesowa

A co do niekapka Nuby, to ich jest chyba kilka rodzajow? Ja mam ten co cala gore ma sylikonową, a la smoczek tylko taki duzy i w innym ksztalcie. Narazie nam nie kapie, mala uzywa go jako gryzaka i wtedy faktycznie nie zalezy jej na ssaniu, wypluwa i jest mokra :)
to taki kubek http://www.allegro.pl/item630943469_ok_nuby_kubek_ustnik_niekapek_6m.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry