reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

aniach - ja karmie piersią, urodziłam 17 września, moja Zuzia waży już ponad 6400gram, ostatnio jej nie mierzyłam więc ci nie napisze jaka jest długa ale ostatnio jakieś 3 tygodnie temu mierzyła 67cm, dałam jej gotowaną marchewkę i bardzo jej smakowała:)
 
reklama
:-( Mam problem moja córeczka będzie miała robione w środę usg przez ciemiączko bo pediatra stwierdziała za duży przyrost głowki. czy ktoś z Was miał podobny kłopot i robione takie badanie?
 
Ostatnia edycja:
Iławianka nic się nie martw , nasz Mati też miał usg przezciemiączkowe ze względu na wysokie czoło i mozliwośc wystepowania wodniaków. Na szczescie wszytko jest ok , a myslę ze czoło ma po męzu , bo u niego wszyscy jego bracia mają bardzo wysokie czoło. Badanie trwa krótko i nie jest bolesne, a lepiej dmuchać na zimne.
 
Dzięki biała damo za słowa pocieszenia. Też myślę że lepiej dmuchać na zimne dlkatego szybko umówiłam się na wizytę. Poza tym moja Julcia rozwija się super gaworzy jak najęta i wszystko ją interesuje.
 
Witam!
Jestem mama Kacpra (prawie 5 lat) i Mikołaja (4 miesiące).
Mam pewien problem z Mikołajem. Ma on duże problemy z zasypianiem. Trzeba go długo kołysać w wózku albo na ręcach a mimo to śpi krutko. Natomiast w nocy idzie spac około godz. 22 i budzi sie 4-5 razy i ciągle chce jeść. Zaznaczam że karmię go butelką. Ile razy powinno jeść takie dziecko w ciągu nocy? Co zrobić żeby spał dłużej. I czy można takie dziecko nauczyć zasypiać samo.
 
Hej :) Synuś mi się przeziębił, ma katarek, ciężko mu oddychać biedaczek. A na dodatek te ząbki, na dolnych dziąsełkach pojawia mu się co jakiś czas krewka, zauważyłam gdy ślini np. pieluszkę. To chyba na ząbki? Czy u was też już tak jest?

Z tego co czytałam maluch powinien mieć między posiłkami mniej więcej 3-4 godziny, aby zdążył strawić mleczko.

Pozdrawiam
 
ccaroline85 moja zuzia wszystko bierze do buzi i gryzie dząsełkami ale krewki nie zauważyłam. Jaka jest już duża twoja dziecinka? karmisz piersią czy butelką?
 
Ja mam 4 - miesięczną Julię i też karmię butelką ale moja malutka wypija butelkę po kąpieli dodaję do mleczka kaszkę ryżową żeby była bardziej pożywna i po wypiciu tulę ją jeszcze na rękach przykrytą kocykiem robi jej się cieplutko i milutko i oczka jej się zamykają wtedy kładę ją do łóżeczka i zasypia i śpi do ok. 5. Polecam wyciszenie dziecka i codzienny rytuał kąpiel butelka przytulenie i usypianie. Obecnie uwielbia wypijać mleczko patrząc na światełka choinki, które ją chyba hipnotyzują. Pozdrawiam. Ccaroline ma rację maluszek powinien mieć przerwy między posiłkami przynajmniej 3 godziny. A ile właściwie mleczka wypija Mikołaj na noc bo moja córcia to mały głodomorek i zjada ok 160 lub 180 ml. Julka też wszystko bierze do buzi bo swędzą ją dziąsełka ale krewki nie ma.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój synio to już pewnie z 7 kg waży :) 26 stycznia mamy szczepienie, więc wtedy zważymy Dawidka :) Karmiłam do tej pory piersią i butelką na zmianę, ale już synek nie chce piersi. Dokarmiałam z braku pokarmu, za dużo spadł na wadze. Pozdrawiam
 
Do góry