reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

reklama
Dziewczyny Pepti jest stosunkowo bardzo smaczny i ma niezly zapach - ja go nawet dodawalam sobie w pewnym momencie do kawy. Ma tylko lekko metaliczny posmak:-D
Nutramigen to dopiero swinstwo - moje dziecko tego nie dalo rady polubic. A pepti wcina do tej pory.

Ja juz mam dolka - kupy sa nadal koszmarne, chce mi sie plakac.....
 
Karina - może wywal na jeden dwa dni wszystkie mleczne rzeczy , ale naprawde wszystkie i zobcz czy to naprawde skaza ?... no chyba że już tak zrobiłaś ..
 
Nawet nie wiecie jak się cieszę że jest to forum no i Wy :-):-):-). Nie miałam pojęcia że te woreczki są z "systemem" samo napełniającym ;-). Mi pediatra kazała kupić pojemniczek na mocz bo woreczków nie poleca. Że niby przekłamane wyniki czy coś tam...
No i wysłałam męża po kubeczek :baffled:. Małżon wraca i mówi, że nie ma specjalnych pojemniczków dla niemowląt i że były woreczki ale kupił jak mu nakazałam kubeczek :-(. Akurat przeczytałam Wasze info że woreczki się nakleja i nie trzeba czatować na siuśki małej co jest bardzo wygodne, więc plułam sobie w brodę że nie prosiłam by kupił woreczek. Trzeba będzie znów skoczyć do apteki bo moje poranne czuwanie nad rozkraczoną córcią nie przyniosły efektu :-p, więc kubeczek poszedł w odstawkę. Marika najwyraźniej lubi zaskakiwać i będzie siusiać w najmniej oczekiwanym momencie (np. gdy właśnie już zakładam świeżą pieluszkę), a nie na zawołanie. Mała buntowniczka się szykuje :-D.
Domyślam się że przed "zamontowaniem" woreczka przemywać krocze małej samą wodą i pewnie zero specyfików przeciw odparzeniom...:sorry2:
 
marta- to maz znow bedzie mial wycieczke do apteki :-) zero specyfikow od odparzen na pewno, ale mhm, w szpitalu pielegniarka uzywala jakiegos zoltego specyfiku w butelce, jakis specjalny do dezynfekcji :baffled: ale moze sama woda wystarczy :confused:
a bebilon pepti jak dla mnie ma super zapach :-) i smaczny jest, zdazylo mi sie sprobowac kilka razy jak mala byla na sztucznym :-D ale do kawy nie dodawalam :-D:-D
 
Nawiązując do mleka sztucznego - ze względu na to że moja mała jest strasznym łakomczuchem i czasem moja produkcja nie nadąża, lekarka zaleciła 2 razy na wieczór dokarmiać NAN-em. Sęk w tym że sztuczne mleczko ma full witamin a ja córci podaję już w kropelkach, więc mam rebus - czy przerwać suplementację, czy zmniejszyć dawkę np. z 3 kropli na 2 (dupa ze mnie bo nie spytałam):baffled:. Kupię NAN AR to może i ulewanie się zredukuje. Czy któraś z Was miała może to mleko?
 
hej dziewczyny!!!!

ja a propos tych witaminek........tez chcialam zapytac........czy jak mala jest na sztucznym to podawac jej dodatkowo witaminki w kropelkach czy nie???
jak radzicie???
bo ostatnio wyczytalam, ze jak dziecko jest na sztucznym to nie powinno juz dodatkowo dostawac witaminy d, a nam lekarka przepisala je jak jeszcze mala byla na piersi i troszke dokarmiana, wiec teraz juz sama nie wiem...:crazy::crazy:
a i podaje d i jakas multiwitaminke.

czasem nadmiar witamin tez moze zaszkodzic prawda???
 
Ajako, zależy ile je tego mleka. Jak dostaje dawkę dzienną (możesz policzyć, na opakowaniu jest napisane ile czego w 100 ml dostaje) to bym nie dawała dodatkowo.
Pewnie że nadmiar szkodzi jak i niedobór.
 
reklama
Do góry