reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

Jak tam wasze pociechy ? :)

Powiedzcie mi, czy wasze dzieciaczki też krzyczą jak coś chcą albo nie mogą czegoś zrobić. Dawid wydziera się na całe mieszkanie, kilka razy to myślałam, że coś mu się stało, a on krzyczał, bo nie mógł otworzyć drzwiczek od pralki. Wszystko próbuje krzykiem wymusić, a jak coś mu nie pasuje to jeszcze się rozpłacze :D Niezłe ziółko z niego rośnie :) Tatuś mówi, że ma po mnie te wydzieranie.

U mnie jest to samo, jak sie tylko zdenerwuje to zaraz histeria :sorry2:

Hej! Moja krzyczy, albo piszczy.....:-)
Jeszcze jak ja dokarmiam piersią to szczypie.Zdarza sie, ze i ugryzie....:)
Jestem ciekawa jak u waszych dzieci z rozwojem mowy?Dużo wasze dzieciaczki rozmawiaja? Pozdrawiam.

Moj ostatnio to sie rozgadal na calego:-) Juz nie jestem nawet w stanie zliczyc tych wszystkich slowek co mowi:-D ciagle cos po mnie powtarza. A jak sie budzi i mnie zobaczy to mowi ces czyli czesc hehe:-D Pokazuje tez gdzie ma oczko, nosek buzke itd:-)
 
reklama
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:rofl2:

Maja też się tak czasami zachowuje, boje się, że jak będzie starsza to będzie to wykorzystywać....:dry:

Ja nie reaguje i narazie się sprawdza , powyje chwile i mu przechodzi jak widzi że nie ma reakcji

Moja Maja na szczescie tak nie krzyczy, jak czegos nie moze zrobic, albo cos nie wyjdzie to owszem denerwuje sie ale tak w normie :) za to mam inny problem- szczypie mnie!!
Nie mam pojecia czemu jestem winna, widze ze robi to celowo :(:(:(:(:(:(
staram sie o wytepic poki jeszcze jest mala, bo ja wiem co potem bedzie robic?

Mój szczypie jak się go niesie na rękach to on mnie szczypie w szyje nie wiem skad mu sie to wzieło ale jak zaczyna szczypac to go odkłaam i mówie że tak nie wolno .. może zakuma:confused:
 
Witam :) Jak jest z jedzeniem u waszych maluchów? Mój już w ogóle nie je mleka, na noc wypija sok i tak usypia, je z nami śniadania obiadki, kaszki też nie chce, jedyne co to danonki zjada, troszkę się martwię bo mleko jest potrzebne i nie mam pojęcia czym je mogę jeszcze zastąpić.

Po za tym muszę się pochwalić, że Dawidek swoje trasy pokonuje na nóżkach :) przechodzi sobie z pokoju do kuchni, śmiesznie to wygląda, mały robokop :) jeszcze czasami się zachwieje i wtedy siada na podłogę, ale z dnia na dzień jest ładniej :) i coraz więcej kroczków :)
 
Dawidek w akcji :D
 

Załączniki

  • IMG_9176.jpg
    IMG_9176.jpg
    24,6 KB · Wyświetleń: 25
Witam :) Jak jest z jedzeniem u waszych maluchów? Mój już w ogóle nie je mleka, na noc wypija sok i tak usypia, je z nami śniadania obiadki, kaszki też nie chce, jedyne co to danonki zjada, troszkę się martwię bo mleko jest potrzebne i nie mam pojęcia czym je mogę jeszcze zastąpić.

:)

Ja na deser robie owoce z jakims serkiem :) duzo jest takich dzieci co mleka odmawiaja i krzywda im się nie dzieje . Możesz tez dawac jogurty np
 
jezeli chodzi o mleko, to najbardziej skondensowanym mlecznym produktem jest zolty ser. Bialy ser, ma wlasnie mniej wapnia niz sie wszystkim wydaje, ale w trakcie produkcji rozne skladniki mineralne sa dodawane sztucznie, zeby go troche wzbogacic. Jeden plasterek zoltego sera jest rowny (nie chce sklamac bo juz teraz nie pamietam dokladnie) ale chyba 2 szklanki mleka. Dawaj tez maselko do obiadkow. Mowi sie ze dziecko dlugo powinno pic mleko, ale co z tego jak nie chce? :) nie ma sie czym martwic, to glownie chodzi o wapn, ktory jest w wielu roznych produktach np w warzywach zielonych, brokuly, pietruszka, i tez w warzywach straczkowych. Pamietaj tez ze nie powinno sie dawac dzieciom za duzo szpinaku i brokulow, bo w nich jest duzo szczawianow- a one wiaza wapn w organizmie. Tyle moge doradzic jako prawie inz z techn zywnosci :)

A z innej beczki, pisalam ostatanio ze Maja ma goraczke, teraz juz nie ma ale za to wysypka!!!! Ona ma chyba ospe wietrzna!!!!!! MASAKRA zalamalam sie totalnie, mam wrazenie ze ona jest ciagle na cos chora, i ja chyba musze cos zle robic, bo jak to inaczej wytlumaczyc? :(:(
 
A z innej beczki, pisalam ostatanio ze Maja ma goraczke, teraz juz nie ma ale za to wysypka!!!! Ona ma chyba ospe wietrzna!!!!!! MASAKRA zalamalam sie totalnie, mam wrazenie ze ona jest ciagle na cos chora, i ja chyba musze cos zle robic, bo jak to inaczej wytlumaczyc? :(:(

No to Maja ma typową trzydniówkę - nie ma się czym martwić :tak: Poczytaj w necie co i jak ;-) Ale naszym maluchom nie wolno podawać żółtego sera, prawda??
 
Dokładnie.Jeśli wysypka nastąpiła po 3 dniach- to pewnie trzydniówka.Przy ospie raczej chyba nie ma gorączki.
Ja sera żółtego jeszcze nie podaje, danonków również- te zawierają bardzo dużo cukru.Podaje za to jogurt naturalny albo gotowe owoce z jogurtem w słoiczkach.Moja córka pije dwa razy mleko modyfikowane,od czasu do czasu karmie ja jeszcze piersia.Jeśli chodzi o soczek, to raczej staraj sie nie podawać jej przed samym snem, bo soczki podane wówczas są często przyczyną próchnicy.Może spróbuj podać jakąś kaszkę?Niektóre można zrobić na wodzie.Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
yo, Kkasiulka, żółty ser ma bardzo dużo soli, co morduje nerki takich maluchów.
Nerki do 12 roku życia są nie rozwinięte w pełni i trzeba uważać na sól.
 
reklama
Dziękuję za podpowiedzi!

Dawidek nie chce jeść kaszek, dodam, że ja również nie lubię mleka, więc ma to po mamusi chyba :) Dzisiaj kupiłam kaszkę kakaową, po 12 miesiącu, być może ta mu zasmakuje. A kanapeczki zrobię mu z serem :) danonki zjada chętnie, więc myślę, że będzie dobrze :)
 
Do góry