reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe dzieciaczki- pielęgnacja, karmienie, rozwój

hania73 to bardzo ci waspółczuje:-( ja to zawsze mówie że wolałabym bardzo cierpieć ze swoim zdrowiem byle by moja zuzanka była zdrowa,niestety tak się nie da zrobić:-(
 
reklama
maluszek urodził sie z niedotlenieniem i ma wzmozone napięcie mięsniowe - 3 tygodnie temu badanie USG wykazało małą torbiel w główce - mamy z tego powodu problem z rączkami - mały nie chwyta tak jak powinien , nie podpiera sie , nie trzyma butli, nie chce pełzac - nie próbuje czworakowac -raz ma dzien dobry raz zły - zalezy jak ta torbielka mu sie ustawi i czy jest ucisk

O rany! :szok: A co z tym dalej robić? Na czym polega rehabilitacja?? Co mówią lekarze??

Maja w dzień śpi 3 razy, raz ok 2 godzin o 9, a potem króciutkie drzemki po 40minut. Spać chodzi ok 19-20 i ok 2 budzi się na butlę - próbowałam przejść na herbatkę, ale ona jest po prostu głodna...wstaje o 6, tak jak rodzice ;-)
No i raczkuje to mało powiedziane, biega wręcz...:cool2:
 
rehabilitacja polega na wzmacnianiu prawidłowych zachowan i reakcji i blokowanie złych ruchów -cwiczymy np rzuty do przodu , siad z podporem otwiranie dłoni uczymy sie prawidłowo przekrecac z brzuszka na plecki i odwrotnie - rehabilitantak poprzec ucisk na punkty wymusza prawidłowy ruch - neurolog utwierdza nas w przekonaniu ze torbiel sie wchłonie i my tego sie trzymamy
 
Witaj Haniu - mam nadzieje ze rehabilitacja szybko pomoze maluszkowi.

PS. Bardzo mnie intrygua Twoj suwaczki.... chc nie rozumiem ich za bardzo. Przepraszam ze pytam - ciekawska ze mnie baba:zawstydzona/y:
 
Hania - no nie gadaj, że masz trójkę dzieci, na dodatek wszystkie to dziewczynki - urodzone we wrzesniu??! W tym dwie z nich tego samego dnia?? Ale numer.....:-)

Też bym się trzymała tego, że torbiel się wchłonie....:tak:
 
HANIA - ooo teraz sie zgadza, o blizniakach juz kilka razy slyszalam ale zeby byly urodzone w odstepie 9 dni to jeszcze nigdy:confused::-D
 
reklama
hania to niezle masz z tymi urodzeniami :-D:-D:-D zgadali się czy co hihihiih:-D:-D
a co do twojego synka to aż przykro jak takiego maluszka to dotyka ,ale zobaczysz będzie dobrze ,trzeba być dobrej mysli :tak::tak::tak:
 
Do góry