reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

reklama
witajcie wieczorowa pora
dotarłam do domu...
i tak maleństwo to juz prawie na 100% Aleksandra młoda dama skopała dzis doktorkowi głowice od USG tak ze sam poczuł
waży sobie już 888g
ułozyła sie dość dziwnie bo w pionie dlatego tak tanczy mi po pecherzu...
kolejna wizytka za 3 tyg gin twierdzi ze wszystko w porzadeczku...
no i u mnie nic nie wspominał o badaniu na glukoze z obciazeniem...
a własnie na moje puchnace nogi przepisał mi ....... napisze nazwe jak wykupie bo nie jestem w stanie tego pisma odczytac...
ale jestem szczesliwa
a pogratulował rozpoczecia III trymestru :happy: uffffffff
 
kama - to ciśnienie podczas wizyty to tzw syndrom białego fartucha hi hi ..

Sreberko - gratulacje dużej dzidzi .. prawie tak duża jak mój chłopak ..
 
pycha- a czemu będziesz kłuta dwa razy???

chyba karolinna już o tym pisała, ze pobierają krew po godzinie i potem po 2 godzinach, to w sumie wyjdzie 3 razy, bo jeszcze przed wypiciem glukozy, to chodzi o test po obciązeniu 75 gram glukozy,
w poprzedniej ciązy miałam tylko 50 gram i wtedy tylko po 1 godzinie mi pobierali

i do tego przez te 2 godziny musze tam siedzieć i czekać, nie mogę wyjśc pochodzić, bo podobno rózne reakcje są

sreberko super wiadomości :tak:

a od kiedy dokładnie zaczyna sie III trymestr???
 
Pycha - mi też panie kazały siedzieć pod gabinetem , choć jedna mówiła ze tylko raz jej się zdażyło że dziewczyna słabo się poczuła po glukozie .. ale lepiej być w pobliżu .. weź soboe książkę i jakoś czas zleci ..
 
pycha III trymestr wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" zaczyna się od 28 tc, to może lekarz sreberko ma inne obliczenia co do trymestrów:-)
chociaż na tej stronce znalazłam coś innego
MamaNaCzasie
 
Sreberko, wielkie gratulacje małego klopsa Oleńki :-):-):-) Super że wszystko dobrze, ładnie rośnie i mocno fika :-):-)

Co do glukozy, kłują was też przed wypiciem, czy dopiero po? Już nie pamiętam... Bo się zastanawiam czy nie wypić w domu i poleźć tylko na kłucie. Ja mam dwie klatki dalej pobieralnię krwi. Więc się nie przemęczę. Z chodzeniem chodzi o to, że wysiłek fizyczny zaburza wynik, więc każą siedzieć i czekać. Ale generalnie jak idziesz krokiem emeryta to raczej nic się nie stanie.
 
Witajcie,
ja właśnie dziś byłam robić test obciążenia glukozą. Nie jest takie złe.....Myślałam, że będzie gorzej. :tak: Tylko mnie kurcze Kasiu zmartwiłaś....:no: Siedziałam godzine na ławeczce, ale musiałam dopłacić jeszcze w lab. i poszłam do bankomatu, w sumie 15minut spacer, ale taki dość szybki....Myślisz, że to może zaburzyć wynik bardzo znacząco?? I kłucie jest dwa razy, przed i po wypiciu.

Wyliczając miesiące ciąży posiłkowałam się wspomnianą już tu książką "W oczekiwaniu na dziecko", tam III trymestr zaczyna się od 28tygodnia, a tu piszą, że od 26.....Ojej....:sorry2: To ja juz nie wiem jak to jest.... wkórym miesiącu ciąży jestem??:nerd:
 
reklama
Do góry