reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama jest zadbana!

reklama
Hrudzia mam nadzieję ze nei będziesz mieć mi za złe ale help o pomoc bo widzę że Ty to góru kosmetyczne jesteś. Jakieś 2 dni temu na twarzy (broda, pod nosem i w oklicach oczu pojawiła mi się jakś wysypka takie mini zaskórniki. Nie zmieniłam kremu ani żadnego innego kosmetyku w ostatnim czasie więc nie wiem skąd to? :no:Pytanie brzmi o tej porze roku i przed latem funduję sobie domową mikrodermabraję czy teraz powinnam tego zaniechać?:baffled: No i czy nie powinnam z tym iść do dermatologa? Sama nie wiem co mam robić:sorry2:
 
Hrudzia mam nadzieję ze nei będziesz mieć mi za złe ale help o pomoc bo widzę że Ty to góru kosmetyczne jesteś. Jakieś 2 dni temu na twarzy (broda, pod nosem i w oklicach oczu pojawiła mi się jakś wysypka takie mini zaskórniki. Nie zmieniłam kremu ani żadnego innego kosmetyku w ostatnim czasie więc nie wiem skąd to? :no:Pytanie brzmi o tej porze roku i przed latem funduję sobie domową mikrodermabraję czy teraz powinnam tego zaniechać?:baffled: No i czy nie powinnam z tym iść do dermatologa? Sama nie wiem co mam robić:sorry2:
O takim umiejscowieniu wysypki/zaskornikow nie slyszalam bo okolice wezlow moze wskazywac na ogolne obciazenie organizmu a broda zmiany hormonlane...ale pod nosem? i pod oczami? Ale to zaskorniki, czarne? czy jakby wysypka?
Mikrodermabrazje polecam kosmetyczna, czyli w zaciszu fotela kosmetycznego ale najlepiej wiosna i jesienia gdyz nie ma az takich niedogodnych warunkow atmosferycznych jak mroz czy nadmierne slone ktore moze szkodzic efektom zabiegu.
 
Właśnie taka bardziej wysypka bo na zaskórniki mi to nie wygląda przynajmniej kiedyś z tym miałam problem i kosmetyczka zaradziła więc to z pewnością nie są zaskórniki. Chyba się przejdę jednak do dermatologa bo martwi mnie to muszę nawalić dokładnie podkładu i pudru żeby zatuszować a jestem raczej zwolenniczką takich naturalnych lekkich makijaży.
 
Podaję przepis na pastę cukrowa do depilacji. Sposób powszechnie stosowany ponoć w krajach arabskich z powodzeniem. Ja wypróbowałam raz, udało się i faktycznie długo włosy nie odrastały i nie było kropek jak po depilatorze. Jest z tym trochę zabawy i łatwo to niestety spalić. Ale jak się uda to warto sobie zarezerwować sporo czasu i do dzieła.

Pasta cukrowa:
pół szklanki cukru
pół szklanki wody
sok z pół cytryny

Gotować aż nabierze koloru słomkowego, uwaga żeby nie było za ciemne (jak ma kolor brązowy to już za późno). Przelać do naczynia, wystudzić. Nakładać na łyżeczkę, ugniatać w dłoniach aż ma kolor jasnożółty i jest miękkie (to długo trwa, jakieś 10 minut). Taką kulką usuwać włosy. Przykleić do ciała z włosem i odrywać. Jak się zrobi za miękkie to zrobić nową kulkę. Skórę można posypać talkiem żeby się pasta nie przyklejała do skóy ale do włosów.
Nie boli tak strasznie :-)
 
Doti lepsze od depilatora? Ja ostatnio nie używam żadnych peelingów sklepowych tylko parzę ze 2 łyżki kawy i się peelinguję. Skóra jak aksamit, taka natarta, wydrapana(jak ktos lubi:-p) i jak pachnie. I dobre na celulit. Tzn. na jego brak;-)
 
reklama
Lepsze od depilatora patrząc na efekty, ale duzo więcej babraniny i czasu schodzi. ;-)
Kawę też stosuję ale nie parzoną tylko prosto z paczki i pomieszaną z oliwą z oliwek :tak:
Ale już tak dawno tego nie robiłam, czuję się jak zaniedbany słoń.
 
Do góry