reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam moje drogie:happy2:
byłam u gin dzisiaj po tym całym plamieniu. no i co sie dowiedziałam to głowa mała:zawstydzona/y:
Okazało sie, że leków w tak wczesnej ciaży sie nie powinno podawać:no: hormony dodatkowe przy zarodku którego jeszcze nie widać na usg może zrobić więcej złego niż dobrego. Lekarka powiedziała mi, że natura ma własną selekcje i jak dziecko rozwija sie nieprawidłowo to duphaston go nie wyleczy. jedynie bedzie podtrzymywana ciąża która jest nieprawidłowa. Ale póki co jej zdaniem pęcherzyk jest ładny i powinno być wszystko ok. fasolinki jeszcze nie zobaczyła. Póki co pęcherzyk i coś tam żółtkowe. także ostatecznie leki odstawiłam bo moim zdaniem ma absolutną rację. Wiadomo, że jak ciąża jest starsza to trzeba podtrzymać. Ale nie tak wcześnie, gdzie nawet nei można określić czy rozwija sie prawidłowo. teraz to sie martwie czy tymi hormonami nie wyrządziłam szkody:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
jutro robie hcg i potem w czwartek i okaże sie czy wzrasta tak jak ma być.
Za dwa tyg. dopiero do niej pójdę i okaże sie czy coś się wykluło czy nie.:dry:
 
reklama
kerna dobrze, że już jesteś, martwiłam się o Ciebie:tak::tak:

Myślę, że te dwa dni hormonów nie narobiło szkody. Czyli zostałaś bez leków, a plamienia juz ustapiły?? Trzymam kciuki za Twoja fasoleczkę
 
no zostałąm bez leków, na włąsne rzyczenie. bo decyzja należała ostatecznie do mnie. ale dokłądnie. Mimo, że chce mieć bobasa, to jednak natura wie lepiej i jak bedzie miał byc to bedzie i nic tego nie zmieni. a okazało sie że plamienie wychodziło w czasei @:baffled::baffled::baffled: gin powiedziala jeszcze, że jak zarodek dobrze sie rozwija, to żadne plamienia mu nie przeszkodzą w utrzymaniu go...
 
Witaj Kerna!
Ale sie narobilo - razem bedziemy rosnac! :-) (trzymam kciuki)
Zaczelyscie juz brac dodatkowe witaminki jak np. kwas foliowy?Tak na marginesie cos zaczynaja przebakiwac ze tran wcale nie jest taki zdrowy.
Pod koniec miesiaca sie wybiore do lekarza. Ale tutaj to jak zdrowa ciaza to usg dopiero miedzy 17-19 tygodniem ciazy. Tylko przy kazdej wizycie to nasluchiwanie serduszka i mozna naprawde sie spocic jak ma problemy ze znalezieniem.
 
Witam Dziewczyny,jestem po wizycie i gina i usg... przerazilam sie,widac pecherzyk i ciałko żóltkowe,wiec jest lepiej niz ostatnio,pojawila sie szansa ze zobacze wkrotce zarodek... ale poza tym mam torbiela 6,5 cm:-:)-( mam sie oszczedzac lezec nie przemeczac i czekac moze sie wchlonie...kontrola za 2 tyg
 
Witam wrześniówki. :-)
Jeden dzień mnie nie było i takie mam zaległości, nie wiem czy nadrobię tak skrobiecie. ;-)U nas panuje obecnie wielkie pakowanie jutro rano wyjeżdżamy na tydzień do Krakowa, mąż ma wolne ja też wzięłam (szefowa nie chciała mi z początku dać, ale jak się dowiedziała, że to chyba jednak pójdę na L4 to szybko zmieniła zdanie. :sorry2:)
JoJoB, witam i gratuluję. :tak:
sylwii201, odpoczywaj dużo! Ja w poprzedniej ciąży też miałam torbiela, ale większego. I nie noś niczego ciężkiego. Lekarz na początku podejrzewał, ze to od dźwigania. :no:

Teraz postaram się to wszystko ogarnąć co naskrobałyście. :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam moje drogie:happy2:
byłam u gin dzisiaj po tym całym plamieniu. no i co sie dowiedziałam to głowa mała:zawstydzona/y:
Okazało sie, że leków w tak wczesnej ciaży sie nie powinno podawać:no: hormony dodatkowe przy zarodku którego jeszcze nie widać na usg może zrobić więcej złego niż dobrego. Lekarka powiedziała mi, że natura ma własną selekcje i jak dziecko rozwija sie nieprawidłowo to duphaston go nie wyleczy. jedynie bedzie podtrzymywana ciąża która jest nieprawidłowa. Ale póki co jej zdaniem pęcherzyk jest ładny i powinno być wszystko ok. fasolinki jeszcze nie zobaczyła. Póki co pęcherzyk i coś tam żółtkowe. także ostatecznie leki odstawiłam bo moim zdaniem ma absolutną rację. Wiadomo, że jak ciąża jest starsza to trzeba podtrzymać. Ale nie tak wcześnie, gdzie nawet nei można określić czy rozwija sie prawidłowo. teraz to sie martwie czy tymi hormonami nie wyrządziłam szkody:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
jutro robie hcg i potem w czwartek i okaże sie czy wzrasta tak jak ma być.
Za dwa tyg. dopiero do niej pójdę i okaże sie czy coś się wykluło czy nie.:dry:
Kerna ja biorę duphaston i też wiele o nim słyszałam. Co lekarz to inna opinia, jeśli ufasz swojemu to ok. Wiem też że duphaston ma niewielkie stężenie hormonów i jego zadaniem głównie jest pobudzenie organizmu kobietki do produkcji tego hormonu. Moim zdaniem niekiedy można pomóc naturze, a co prawda niektórzy lekarze twierdzą że do 12 tygodnia to nie ciąża!! :szok: Ja tam nie wiem czy o maleństwie któremu bije serduszko można powiedzieć że nie ciąża??!!
Wiadomo że jeśli zarodek będzie się rozwijał nieprawidłowo to nawet większa dawka duphastonu go nie uratuje bo nie takie jest jego zadanie. Niektórym kobietkom poprostu trzeba troszkę pomóc i takie jest zdanie niektórych lekarzy, również i moje.
Ja póki co biorę, jutro idę do gina na kontrolę i się wyjaśni czy z fasolką wszystko dobrze i czy duphaston jest jeszcze potrzebny.
Pozdrawiam
 
Do góry