reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

cześć laski. dzis wychodzę, teraz czekam na wypis, recepty dostałam, wszytko juz jest ok. Skurcze przeszły i już humor mi sie poprawił uffff. W południe M przyjedzie po mnie i do domkuuuuuuuuuuu i co najlepsze!!! Wcale nie muszę leżeć:tak: mam żyć normalnie, a nawet ruch jest zalecany, ale oszczędnie i bez dźwigania! Czyli do auta małego nie wsadzę:sorry2: bo on jeszcze za mały..ale nic waże, że nei msuze w domu palckiem leżeć:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
witam nowe mamusie:-)
Kerna, no to dobre wieści :-) Sama pilnie się przysłu****ę jakie masz zalecenie, bo we wtorek na wizycie dowiem się, jak z moją szyjką i co dalej. Obawiałam się trochę , że będą zalecać leżenie-nicnierobienie. Buuu, a to paskudna sprawa, bo ja żywioł jestem i lubię działać. Także, cieszę się że możesz chodzić, żyć normalnie, a dźwiganie...ech no niech nasi panowie się troszkę pomęczą ;-)Fajnie , że wracasz!
Misiaaka , kurde te chłopy przez mamusie tak nauczone ;-) Sama jestem mamą osiemnastolatka i mam obawy, że przyszła zona będzie na mnie psioczyć, że go rozbestwiłam...a no tak- jedynak do tej pory, mamuśka czyli ja, robiła wszystko niemal, a większość dla świętego spokoju, żeby słyszeć wymówek i marudzenia. Ojciec przykładem nie był, bo nic kompletnie w domu nie robił, więc tak reprodukuje się wyuczoną nieumiejętność sprawowania obowiązków domowych.
W moim obecnym związku mogę liczyć na współpracę i partnerstwo, ale...także zauważyłam że odkąd jestem na L4 naczynia stają dębem w zlewie, podobnie z praniem. Więc ćwiczę swoją cierpliwość i nie ruszam!
A co :-) W końcu zmywa, wiesza pranie, pomaga.
Trzeba chłopa wyszkolić od razu, bo jak będzie na świecie bejbik to ciężko nagle wymagać by coś robił.;-)
Mówię własnego doświadczenia długoletniej żony i matki. Teraz zmieniam zwyczaje- po prostu zdrowo dbam o siebie i szanuję się :-) Głowa do góry Misiaaka , teraz jesteśmy płaczliwe mamy prawo, jednak trzeba mówić o swoich potrzebach i BASTA! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzin dybry dziewczeta! :)
Beniaminka swieta slowa :)
Witam nowa Mamusie Olimama, Kerna super ze juz wracasz. Ja jutro wyjezdzam do domku na 10 dni wiec mnie nie bedzie do 23, bo w Krakowie zrezygnowlam z internetu bo bez sensu placic jak sie nie korzysta. Takze bede za Wami tesknic jak dorwe kompa kolezanki to bede czytac wasze wiadomosci, hihi :)

Mam takie pytanie, wczoraj siedzialam przed kompem i tak nagle sie zerwalam bo uslyszalam dzwonek do drzwi i dziewczyny kurde myslalam ze cos mi sie w srodku przerwalo normalnie, taki bol przenikliwy ze masakra, w dole brzucha, usiadlam znowu i po chwili przeszlo, dzis z kolei sobie kichnelam i znowu to uczucie tak jak by przy jajnikach ze cos mi sie urywa ...czy ktoras z was ma cos takiego?
 
Wiecie co, po prysznicu usiadłam przed tv i normalnie poczułam jak mi cos sie wywróciło w brzuszku az zalaskotalo, jeszcze nigdy takiego uczucia nie miałam...na kopmniaki za wczesnie he he ale chyba jakis fikołki poczułam...nie wiem , moze se wmawiam..ale miło było:))
Ja tez tak mam od niedawna tak jakby mi sie cos lekko w brzuchu przesuwalo.
witam wieczornie:)
ja dzisiaj dziewczyny cały dzień przespałam,tak mnie głowa bolała ze nie mogłam wytrzymać a jestem wrogiem brania tabletek(nie lubie) ?
Ja teraz pije druga kawe , zeby sobie cisnienie troche podniesc bo te bole glowy sa tez nie do zniesienia.
Witam
U nas ok rosniemy czujemy sie w miare dobrze tylko ostatnio czuję sie jakoś tak mało inteligentnie:-D:-D roztargniona sie zrobiłam jakas taka :cool2::cool2:
Skad ja to znam, zapominam listy wyslac, wsadzam dlugopis do lodowki itp.... :-D


Witam
jestem mamą już 4-letniego Oliwka i czekam na drugiego synka, który zaplanował swoje przyjście na 5 września.
Chciałam się przywitać tak z rana i tak na powitanie.
Witam nowa mamusie. A skad pewnosc , ze to drugi chlopiec?

cześć laski. dzis wychodzę, teraz czekam na wypis, recepty dostałam, wszytko juz jest ok. Skurcze przeszły i już humor mi sie poprawił uffff. W południe M przyjedzie po mnie i do domkuuuuuuuuuuu i co najlepsze!!! Wcale nie muszę leżeć:tak: mam żyć normalnie, a nawet ruch jest zalecany, ale oszczędnie i bez dźwigania! Czyli do auta małego nie wsadzę:sorry2: bo on jeszcze za mały..ale nic waże, że nei msuze w domu palckiem leżeć:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
witam nowe mamusie:-)
No Kerna nareszcie , ilez sie bedziesz tam wylegiwac , wracaj do domku- i dbaj o siebie
Mam takie pytanie, wczoraj siedzialam przed kompem i tak nagle sie zerwalam bo uslyszalam dzwonek do drzwi i dziewczyny kurde myslalam ze cos mi sie w srodku przerwalo normalnie, taki bol przenikliwy ze masakra, w dole brzucha, usiadlam znowu i po chwili przeszlo, dzis z kolei sobie kichnelam i znowu to uczucie tak jak by przy jajnikach ze cos mi sie urywa ...czy ktoras z was ma cos takiego?
Ta sa bole wiazadel macicy , tez tak mam jak kaszle, kicham albo nagle zmienie pozycje.
 
Dzin dybry dziewczeta! :)

Mam takie pytanie, wczoraj siedzialam przed kompem i tak nagle sie zerwalam bo uslyszalam dzwonek do drzwi i dziewczyny kurde myslalam ze cos mi sie w srodku przerwalo normalnie, taki bol przenikliwy ze masakra, w dole brzucha, usiadlam znowu i po chwili przeszlo, dzis z kolei sobie kichnelam i znowu to uczucie tak jak by przy jajnikach ze cos mi sie urywa ...czy ktoras z was ma cos takiego?

Tak Kasiona, ja to mam niestety. Z tego co pamiętam, także Kerna miała podobnie. Te ciągnięcia w dole brzucha- przeszywający, ciągnący ból to po pierwsze rozciągające się więzadła rosnącej macicy, a inna przyczyna to jak u mnie także skracająca się szyjka macicy, na która niestety za parę dni trzeba założyć pessar.
W pierwszej ciąży miałam podobne bóle, ale silniejsze po lewej. Wyobraź sobie, że mój ówczesny lekarz konował, skierował mnie do chirurga wtedy z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego :-) A potem zaczęłam krwawić i okazało się, że synuś rósł dużo szybciej niż moja macica, ale wszystko skńczyło się Ok. Miałam duże dziecko, a sama byłam filigranowa.
 
Mam takie pytanie, wczoraj siedzialam przed kompem i tak nagle sie zerwalam bo uslyszalam dzwonek do drzwi i dziewczyny kurde myslalam ze cos mi sie w srodku przerwalo normalnie, taki bol przenikliwy ze masakra, w dole brzucha, usiadlam znowu i po chwili przeszlo, dzis z kolei sobie kichnelam i znowu to uczucie tak jak by przy jajnikach ze cos mi sie urywa ...czy ktoras z was ma cos takiego?


norma.dlatego lepiej zrezygnowac z gwaltownych porywow, bo mozna sie przepuchliny niezlej nabawic,jak brzuszek bedzie juz duzy, czlowiek sie naturalnie wolniej porusza
generlanie macica sie powieksza teraz bardzo intensywniej ;-)i zaczyna rzadzic i przesuwac przepone troche w gore- na koniec ciazy maz uczucie jakby byla pod samym gardlem:tak: :szok:dlatego takie wlasnie uczucie urywania sie podczas gdy przepona i miesnie brzucha mocniej pracuja i moga sie ciut nadwyrezyc przy naglym podrywie czy kichnieciu;-):-D
 
Beniaminka masz racje, najpierw bylam w lekkim szoku jak sie dowiedzialam ze beda dwa :) ale sie ciesze i czuje sie niczym wybraniec losu ze tak powiem :)
dokładnie Kasiona u mnie to samo chociaż czasami zastanawiam sie jak ja sobie z tym wszystkim poradze bo od Pażdziernika jeszcze na studia chciałam iść.. hehe:-D:-D
 
Skad ja to znam, zapominam listy wyslac, wsadzam dlugopis do lodowki itp.... :-D


.

w 1wszej ciazy w lodowce znajdowalam caly sprzet agd/rtv...czajnik bezprzewodowy, telefon kolo kabanosow lezal, pilot od tv zazwyczaj tez lezakowal w zimniejszym klimacie, wszytko co ginelo w domu,znajdowalismy w lodowce:)))
teraz takich odjazdow nie zauwazylam
 
reklama
A my po wczorajszym USG :) z dzidzią ok... mały lokator ma 6,89 cm i jak ładnie sie na początku ułozyła do badania.. to później zaczeło sie obkręcać i na koniec odwróciło sie plecami i stwierdziło ze koniec badania :) Ale fikołki były i cały czas ręka przy nosie :p
Mojemu M. strasznie sie podobało ... po tym Usg jakos zaczało chyba do niego docierac ze jednak rośnie u mnie mały lokator :)

super wiesci;-)


l
M_b1 ćwiczę leniwie brzuszki i delikatnie rozciąganie, oprócz tego regularne spacery z psem. Myślę o jodze dla ciężarnych, ale w okolicy...nie ma :| Czekam na wiosnę, wsiądę na rower, pojadę w góry. Na razie taki marazm:-)
fajny w ciąży jest pilates
w ciąży z Marcelkiem uczęszczałam
teraz też sie wybieram ;-)

Witam
jestem mamą już 4-letniego Oliwka i czekam na drugiego synka, który zaplanował swoje przyjście na 5 września.
Chciałam się przywitać tak z rana i tak na powitanie.
witamy :-)

cześć laski. dzis wychodzę, teraz czekam na wypis, recepty dostałam, wszytko juz jest ok. Skurcze przeszły i już humor mi sie poprawił uffff. W południe M przyjedzie po mnie i do domkuuuuuuuuuuu i co najlepsze!!! Wcale nie muszę leżeć:tak: mam żyć normalnie, a nawet ruch jest zalecany, ale oszczędnie i bez dźwigania! Czyli do auta małego nie wsadzę:sorry2: bo on jeszcze za mały..ale nic waże, że nei msuze w domu palckiem leżeć:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
witam nowe mamusie:-)

super wieści ;-)
powiało radością w Twoim poście
 
Do góry