reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrzesień 2010...

Agulam, dziekujemy za info o Antosiu. Czyli zapalenie płuc, kurcze, jak mu się to przyplątało, bieduniek maleńki :( Zyczymy jak najszybszego powrotu do domu i duuuużo zdrowia, trzymamy kciuki!

Ania86, spokojnie, tak zachowuje się wielu pediatrów, z wiedzą z wyniesioną ze studiów naście, dziesiąt lat temu, nie dokształacaja sie czytając literaturę medyczną, zwłaszcza tą zachodnią , bo w Polsce i Bułgarii jedynie wciąż uważa się, że szczepionki kompletnie nic a nic nie szkodzą, są dobrem samym w sobie, i żadna choroba, alergia, zmiany neurologiczne dziecka nie są dla tych pediatrów przeszkodą by dziecko szczepić, a powinni odczekać, skierować dziecko do alergologa, neurologa, to niemalże standard postepowania, ale nie dla wszystkich jak widać. Ja sama muszę podpowiadac mojemu lekarzowi , co i jak np z odstawieniem nabiału i jajek u mnie, że szczepienia powinno sie odroczyc, jesli dziecko ma wysypkę, a moja długo miała, Druga przyczyna to pomniejszanie kosztów obsługi pacjenta, poradnie płaci za skierowanie do lekarza specjalisty, a przynajmnie ponosi koszty badan przygotowujących do tej wizyty .No i mamy odpowiedź, musimy same dbać o zapewnienie naszym dzieciom wszystkich dostępnych środków.
Magi, jesli wysypka wciaz nie znika, ja poszłabym do alergologa, skierowanie z poradni i oczywiscie zapisy, ale moze na poczatku roku nie bedzie tak źle z dostępem.
 
reklama
Pójde chyba prywatnie, szybko i nie bede musiała sie prosic i umawiac specjalnie na wizyte do naszej pediatry...Beniu tylko to juz nie wysypka tylko duze plamy suche i co smieszne ze nic na dłuzej nie pomaga a juz którys raz zauwazyłam, ze jak małemu posmaruje przed spacerkiem twarz kremem na wiatr i niepogode hippa, to plamy robia sie miekkie i juz nie sa takie wysuszone.hiii
 
Witajcie:)
W końcu mam czas dla siebie:) Mały zasnął już o 20 ale musiałam napisać prace zaliczeniową na studia. Ogólnie to mam problem. Zawsze gdy odwiedzają nas teściowie to mam wieczorem z małym kongo:( Oni bardzo go kochają, przytulają, noszą itd. Zawsze po ich wizycie mały nie może zasnąć, płacze, jest strasznie niespokojny, budzi sie z płaczem, płacze przez sen, poprostu tragedia. Najdziwniejsze jest to że dzieje się tak gdy ma do czynienia z teściami:(

Dziewuszki a ile ważą mi mierzą wasze pociechy?
Mój jak się urodził to miał 3880 i 57
Jak miał równe 3 miesiące to ważył 7300 i 68 długi:)
Ciekawe ile dziś waży:) a Dziś konczy 4 miesiące:)


 
Magi, tak chyba będzie najszybciej :) Czyli plamki Franusia lubia byc natłuszczane :) Ja tez smaruję tłustym Sopelkiem na niepogodę, właściwie przed każdym spacerkiem.
U nas sie nie łuszczyło, tylko była drobna, utrzymująca się długo kaszka, trochę jak potówki, ale było coraz więcej, i na główce, kolankach. Długo, bo ja zajadałam się nabiałem, serami, zupkami mlecznymi, ech...żeby chociaż ktoś z lekarzy zwrócił uwagę, że może by nabiał odstawić, a ja Was czytałam i postanowiłam tak samo zrobić, i pomogło :)
Madziar, a ja właśnie dalej piszę zaliczeniówkę na jutro, już mi się nic nie chce, mała dzisiaj grzeczna nawet jak na ząbki, ale za to jada co 1.5 h...Posiedze pewnie do rańca.
I także moja Julka skonczyla dzisiaj 4 miesiace, waży(dzisiaj ważona 5740g , a wazyła przy urodzeniu 2260g :) Rosną dzieciaczki.
 
Witam!!!
Madziar to Twój chłop "jak dąb". Rośnie ekspresowo. Moja tydzień temu ważyla 6300 a urodziła się 4020. Jest młodsza od Twojego Dawidka o 2 dni. Ale ponoć chłopcy rosną szybciej.
 
Hej siedzę przeglądam forum i jakoś brak mi weny do pisania :p
co do AZS nie pomogę bo na szczęście nie mieliśmy nic wspólnego z tym tfu tfu
Madziar Kacp jak się urodził ważył 2050g i 49 cm dł. a tydzień temu ważył 7300g i coś koło 66 cm mierzył
Jakoś się rozleniwiłam ostatnio sesja się zbliża a ja nawet ani razu do materiałów nie zajrzałam a sporo zajęć opuściłam:zawstydzona/y:
Próbowałam diety dukana i chyba to nie dla mnie starałam się przestrzegać zasad zawartych w książce i powiem że głodu nie czułam ale tak mnie potwornie wieczorami brzuch bolał że o matko a dziś po śniadaniu nie miałam siły z łóżka wstać takie bóle mnie złapały że tylko płakać mi się chciało więc stwierdziłam że koniec z dietami po prostu będę zdrowo się odżywiała i ograniczę czeko! po tym stwierdzeniu poszłam do mamy a tam surówka z kapusty kiszonej no i resztę dnia spędziłam w łazience na tronie i chyba zrzuciłam z 5 kg :-D
Mały jakoś szybko usnął nawet nie zdążyłam go wykąpać bo bałam się że potem będzie marudny i będzie problem z uśnięciem. Jutro idziemy do lekarza szczepić się na pneumo jedyny minus tego że nasza Pani doktor (cudowna kobieta) przyjmuję z samego rana!! Tak więc jutro sobie nie pośpię ale za to jak małż nie będzie musiałam iść jutro na nockę to mamy w końcu spędzić chwilę razem bo już nie pamiętam kiedy ostatni raz obejrzeliśmy jakiś film razem zajadając się popcornem taki spokojny miły wieczór :-)
Lecę spać bo w końcu jutro nie wstanę ;-) Miłej nocy ;-)
 
Witam wieczornie

Ledwo zipie juz dzisiaj. Czwarty dzien na wariackich papierach, dodatkowo dzis niewyspana jak nigdy! Bylam dzis z Majeczka na wizycie u pediatry i musze isc z nia do kardiologa :( Zdarzyl nam sie taki incydent ze miala sine raczki i usta no i trzeba to sprawdzic. Za to maz po poludniu byl na kolejnym juz trzecim usg bioderek i nareszcie wszystko jest ok:). A ja tak jak Tosia nie pieluchowalam choc kazali, wiec sie dzis troche denerwowalam.
Jesli chodzi o zabkowy temat bo jest teraz na topie to Majeczki chyba jeszcze nie czas. Slini sie i pcha lapki ale to jeszcze nie ten powod:)

gosheek tak sobie myśle że jednak ten kraj na psy zchodzi. Tak namawiają w tv żeby dzieci rodzić a potem człowiek po dupie dostaje. Ta twoja szefowa to jakaś rąbnięta zdrowo jest. Dzisiaj dobry dentysta jest w cenie i być może za pare lat jak finansowo już będziecie stabilni założysz coś swojego a na tą kobiete sie wypniesz.

skrzaciku tez tak uwazam. Ciekawe jak te dzieci rodzic jak pozniej nie ma do czego wracac jesli chodzi o prace... My kobietki to biedne jestesmy. Chlop to tylko wpusci kijanke i jeszcze ma z tego przyjemnosc, a my...

asiek moja mala sie przestrasza i to bardzo czesto. Jak zostawie ja sama w pokoju i nagle wejde to tak wzdrygnie . Jak nagle glosniej cos powiem, jak firanki zaslaniam. I to wlasnie ostatnio taka strachliwa sie zrobila. Tak jak Beniaminka pisze.

marta gratuluje udanego posilku z marcheweczki:), ja odpusilam bo tylko mega placz przy tym byl;/

kalcha gratulacje kolejnego zabka :) rzeczywiscie ekspresowe tempo :)

agulam zdrowka dla Antosia i buziaki dla Kasika Niech sie nie zalamuje i trzyma dzielnie! Trzymamy kciuki!

madziar moja przy urodzeniu wazyla 3650 g i 57 cm a teraz 6300 g i 65 cm.

gosiunia widze ze nasze coreczki podobnie przybieraja na wadze :)

Magdzik ja juz nawet nie marze o filmie z mezem:/...

Dobranoc mamusie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry