reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Witam Kochane!
Lilu, gratuluję udanej wizyty i dobrych wieści!
Taka_ja, bardzo, bardzo Ci współczuję! Nie wyobrażam sobie bólu jaki odczuwasz!
[*] dla Twojego Taty!
Gaja, nie zazdroszczę kłopotów z Maksiem. Mam nadzieję,że szybko znajdziecie przyczynę tej wysypki i uda Wam się pokonać problemy. Przytulam...
Tosiu, nie zazdroszczę nocki, ale muszę Ci powiedzieć,że zaradna kobitka jesteś - takie pyszności gotujesz i jakie urozmaicenie!!! mmniamm...

A ja mam w domu szpital dosłownie i w dodatku dopadł mnie kryzys laktacyjny:-:)-:)-(
Jordan ma jelitówkę- rzygał jak kot wczoraj całą noc:errr:
Natan początki anginy i antybiotyk, też rzygał:confused::confused:
Z Wiki dalej jeżdże rano i wieczorem do szpitala na zastrzyki, a przez dwa dni usiłowałam złapać mocz do badania i zużyłam chyba z 15 woreczków:realmad::oo2:.
Na początku przy tym antybiotyku robiła zielone, śluzowate kupy, potem przez jeden dzień wymiotowała i praktycznie w ogóle odmawiała jedzenia i picia. Aż w końcu, kiedy zaczęła robić normalne kupy, to co pieluchę. Więc kiedy musiałam pobrać jej mocz do badania, to albo była wieeelka kupa i cały woreczek zafajdany:confused:, albo gdzieś bokiem poszło. A do tego wszystkiego mało sikała, bo mało mi dalej je. Myślałam,że się wykończę nerwowo:oo2::realmad::hmm:.
Ale przynajmniej P. postanowił się zrehabilitować i być dla nas wsparciem. Może jednak jest jeszcze jakaś szansa na poukładanie tego, co się rozsypało...
Życzę wszystkim dobrego dnia:wink:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Heja Dziewczyny!
Taka Ja bardzo wspolczuje - to musi byc straszne . Trzymaj sie jakos .

Dziewczyny mampytanie do tych , ktore maja , a raczej maluchy:-) - akwarium fisher - jak z bateriami? czy szybko padaja czy troszke podziala na nich? bo wlasnie na allegro kupilam akwarium uzywane oczywiscie - i nei wiem czy akumulatorkow nie trzeba.
Nie bardzo jestem w tamacie ale widze ze cos nadmienilyscie o laktatorze Canpol? bo ja swego czasu kupilam Tomme Tippe- i o ile buetlka uratowala nas w tym,ze maluch znowu z wielka frajda ssie cyca , a juz nie chcial ,i polecam kazdemu kto ma z tym problem , to sam laktator jest okropny - po pierwsze az reka boli od regularnego sciagania nim mleka , po drugie domyc go nie da rady , bo tej rurce gromadzis ie mleko, a jej nie idzie wyjac wiec jest nie umyta do konca , i tez nie sciaga calego mleka . Mam mleko i oprocz cycolenia sciagam i chce kupic kolejny laktator ale nei wiem juz jaki- Avent chyba tez bez rewelacji , sama juz nie wiem - o tym Canpolu cos polozna w szpitalu tez mowila, ze nie jest zly.
I jeszcze mam jedno pytanko - sorki ,ze tak pytam i pytam:-) - od kiedy mozna maluchowi zagescic mleczko jakas kaszka? bo wiem ,ze wiele z Was juz to robi .
Zycze Wam milego dzionka :-)
 
Hejka Mamuśki!

Taka_ja bardzo mi przykro. Mój ojciec zmarł nagle jak miałam 18 lat. Po prostu wóciłam ze szkoły i już nie żył. To okropne i bardzo Ci współczuję.

ja jestem na diecie a gabi na babilonie pepti, bo prawdopodobnie ma laergie i wtedy sie szuka alergenu np przez wykluczenie mleka krowiego z diety matki i dziecka.w polsce nietolerancje laktozy bardzo czesto sie stwierdza u niemowlakow a wtedy mleko sojowe wykluczone bo saoja uczula bardziej niz mleko krowie.
co kraj t obyczaj lekarski
Anitas- to wyszły dwie jedynki od razu, mamija! :szok: :-D dzielny Kamilek !
Hausfrau- dokladnie nie znam problemu, wiem tylko ze gdy dziecko ma kolki beirze sie rowniez pod uwage nietolerancje laktozy, a raczej trudnosci z jej trawieniem u niemowlecia.
Sa na pewno zaburzenia jelitowe- jakies zmienione kupki, ich czestotliwosc. U nas w Pl jest preaprat Delicol- ulatwia trawienie laktozy, zwiera laktaze czy jakos tak, my probowalismy i chyba ani po oglo ani zaszkodzilo, wiecej nie kupowaismy, ale wiem ze niektorym dzidziusiom pomaga.
A wyspka moze byc nietolerancja bialka krowiego, wtdy specjalne melczko sie podaje, ale nie sojowe bo uczula ponoc bardzo dzieci, albo wyklucza sie nabial z mleka matki i jaja jak u mnie, bo mala miala wysypki caly czas na buzi, glowce i nozkach. Pomoglo, wiec wiem ze to nietolerancja bialka mleka krowiego.
Anja tez mamy przepisane bebilon pepti, tyle ze Julka za nic tego pic juz nie chce, moze kilka razy dziubnela i koniec na tym :-)
Tosia to tak jak ja troche oszukujesz Męża z obiadem. Niby to samo a jednak inaczej.
Hausfrau moja ma bebilon pepti bo lekarz stwierdził że wszystkie wysypki itp są od alergii na mleko krowie.

:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::-D
:-D:-D:-D:-D pamiętnik znudzonej Tosi:-D:-D:-D

bardzo, bardzo mi przykro:-:)-:)-:)-:)-(
a z Michałem miałam tak, że wysypki brak, ale ulewał gestym budyniem aż. odstawiłam krowe i wsio było ok. Kupki normalne i wzystko ok oprócz tych wymiotów. Wtedy podawałam mu hydrolizat. Ja czytałam ze nietolernacje można stwierdzić u malucha wykluczajac krowe, a dopiero u kilkulatka skaze. a to nie to samo.
My po badaniach moczy, wyniki ok, teraz czekamy na posiew:tak:

Liliu baaaaaaardzo sie ciesze razem z Toba!!!!!!!!uuuuuuuuuuuuuuufffffffffffffffffff :))))))))))))

Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj podałam Maxowi po raz pierwszy mleko bez laktozy dla dzieci z uczuleniem na krowie mleko. Znaleźliśmi jedno, które nie ma laktozy ale też nie jest sojowe. Smaczne to ono nie jest w porównaniu z normalnym ale zobaczymy jaki będzie efekt.

Ha, właśnie zajrzałam na Bebilon Pepti, który używacie... tutaj to własnie Aptamil, który Max jadł od początku. Najpierw HA czyli własnie w przypadku alergii ale dostał tych problemów skrórnych. Aptamil ma też mleko bez laktozy własnie sojowe ale dopiero od 6. miesiąca. Dlatego teraz spróbuję mu podać inne mleko.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Witam po krotkiej nieobecnosci;/ u nas wszystko ok pozatym ze mnie rozlozylo i leze z goraczka.. Dawidek daje mi tyle radosci ze nie mam slow zeby to opisac...kocham go nad zycie jak kazda z Was swoje pociechy:) po krotce przejrzalam Wasze posty ale nie jestem w stanie odniesc sie do wszystkich..wybaczcie.

Taka ja...bardzo Ci wspolczuje:((( moj tata ma juz 74 lata i nie chce nawet myslec co to bedzie jak jego zabraknie:(( trzymaj sie jakos kochana:*

Lilu super ze niunia zdrowa:))

kasik,marta ja chyba rezygnuje z odciagania..nie daje juz rady z bolem piersi i brodawek..mam laktator aventa i jestem zadowolona ale moje brodawki ledwo zipia.

i jeszcze mialam cos napisac ale juz nie pamietam..
 
Witam. Daaaaawno mnie tu nie było, czasami Was podczytuję, ale zazwyczaj brakowało mi czasu na napisanie. Mam nadzieję, że tym razem wróciłam na dobre ;) Postaram się chociaż trochę nadrobić zaległości.

Moja mała wczoraj skończyła 3 miesiące, ale ten czas leci... z drugiej strony wydaje mi się, że jest juz z nami przynajmniej rok - tak się szybko człowiek do dobrego przyzwyczaja ;)


[edit po chwili]

Mała się właśnie budzi i nie zdążę napisać tego, co chcę, ale o 2 rzeczach muszę napisać.

Taka_ja - współczuję, sama to przeżyłam, mój tato zginął w wypadku w pracy, miał 52 lata, a ja 19. Wiem, co przeżywasz :(

Nie wiedziałam, że Gizelka wyjechała. Wstrząsnęła mną ta historia, aż mi włosy na karku stanęły. Jakie to życie jest... ehhhhhhhhhhhhhhh Mam nadzieję, że to jednorazowa sytuacja i później facet stanie na wysokości zadania, bo to nieludzkie. Jak pomyślę, że musiałabym zostawić moją córkę, to @$$^IY(*&Q@$


Oooo właśnie idzie kupa u małej :)

Odnośnie laktacji, to u mnie, odpukać żadnych kryzysów nie było, karmię, bez dokarmiania i mam nadzieję, że tak zostanie.
 
Ostatnia edycja:
Witam zajrzałam choć na chwilkę
U nas czas urodzin ja już po,wczoraj miała moja mama a dzisiaj urodzinki mają moje dzieci :-) i będzie kilka dni przerwy bo 16 ma mój mąż :-D A Małgosia skończyła dziś 4 miesiące jejku jak ten czas leci :szok: Dziś nie cycoliła wcale tylko rano troszkę :-( no ale odciągam i mieszam z mm i ładnie wypija :tak: Lecę grać w eurobiznes bo obiecałam dzieciom a mała śpi także trza skorzystać ;-)
Miłego wieczoru mamusie
 
Witam. Malgos a czemu nadal masz problem z brodawkami:szok: i to od latatora:eek::eek::eek:co najmniej dziwne..przecież laktator nie gryzie...:eek::eek: A ściagasz ręcznym? może lepszy jednak elektryczny z regulacją siły ssania???
Hausfrau ja dokarmaiłam Michała dokarmiałam mlekiem Nutriben...mi smakowało;-) ale nie wiem czy to tylko nei w ES dostępne.
 
Beniu jajec i majonezu oraz parówek od kiedy urodziłam nie jadłam, co do mieszanki to na razie Bebiko i nie wypieram się , że to też od niego ale pije już je m-c i takiej wysypki jeszcze nie miał :/ Dlatego jutro nareszcie wizyta u alergolog i może zapisze te pepti i zobaczymy. No i ja pomału przestawiam chyba całkowicie na butlę, chciałam odciągać jak najdłużej ale strasznie mnie to ogranicza, dziś np poszłam do mamy na kawkę i zapomniałam laktatora i już stresa miałam, odciągnęłam po 7 godzinach dopiero i tak w kółko uzależniona od odciągania jestam a jak już pisałam Maks nie chce z cysia :( U mamy chciałam z cyca mu dać to ciągnął ale puszczał i bek a dałam butlę i spokój, tylko on strasznie ciućka przy butli, normalnie 100 ml to nawet 30 minut pije :/
 
reklama
Coś te nasze maluchy zaczynaja chuliganic przy karmieniu, moja tez ma dni ze cyrk MontyPytona normalnie ...ale ja sie malej terrorystce nie poddaje i daje tyko i wylacznie cyca, wiec wyjscia nie ma i znowu wraca do normy aby nastepnego dnia odstawiac pastorałki ;-)
Małgos, mysle ze jak tak bardzo juz ucierpiały Twoje piersi, to powoli bez bólu serca, mozesz juz przechodzic na mm, i tak dlugo Kochana dalas rade na laktatorze, podziwiam bardzo! naprawde.
Gaja- bo objawy nietolerancji na nabial z dnia na dzien sa coraz bardziej poglebione, przeciez ja jadlam nabial tonami i do 2.5 miesiaca Jula zadnych wysypek nie miala(ale kolki i owszem), az sie pokazalo, bo to nie jest od razu na ostro,tylko z dnia na dzien gorzej, jak sie alergenu nie odstawi, a Bebiko niestety to mleko dla dzieci ktore toleruja nabial krowi, bez zastrzezen, Bebilon pepti takze nie jest dla alergikow, ale dla kolkowcow, takze podejrzewam moze byc potzrebne jeszcze mleczko bardziej rozlozone -hydrolizat , ale to juz lekarz Ci powie. A moze w koncu sie okaze ze to calkiem cos innego go uczula, tego nie wiemy, trzeba jedynie eliminowac najczestsze przyczyny wysypek. U nas pomoglo na szczescie.
Jojo- serdeczne życzenia dla Twoich dzieciątek! :-)
 
Do góry