reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

po 1 znaleźć szpital gdzie mają porodówkę z duuuuużą wanną do porodów we wodzie.
po 2 pewnie opłata za taki poród wyższa niż za poród rodzinny na zwykłej porodówce w większych miastach pewnie stawki wyższe niż u mnie na pipidówie (ok 200-500zł zależy od placówki
po 3 aby mieć partnera przy sobie trzeba ukończyć kurs Szkoły Rodzenia
po 4 PRZECIWWSKAZANIA DO PORODU W WODZIE

  • ciąża zagrożona;

  • poród przedwczesny;

  • duże dziecko;

  • wady wrodzone u dziecka;

  • choroby matki: układu krążenia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby naczyń, ciężka niedokrwistość, choroby skóry, choroby infekcyjne.

ZALETY PORODU W WODZIE

Dla kobiety:

  • Ciepła woda łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, przez co zmniejsza ból.

  • Lekkie falowanie wody stymuluje poród, co wpływa na skrócenie czasu porodu.

  • Łatwiejsze przyjmowanie dowolnej pozycji.

  • Kobieta jest bardziej zrelaksowana, co wpływa na szybsze rozszerzanie się szyjki macicy i mięśni macicy i krocza.

  • Szybsze zstępowanie główki w kanale rodnym

  • Rzadziej wykonuje się nacięcie krocza.

Dla dziecka:
  • Łagodne przejście "z wody do wody" zmniejsza stres związany ze zmianą środowiska.

  • Skraca się czas porodu.

  • Mniejsza możliwość wystąpienia niedotlenienia płodu.

  • Oddziaływanie dźwięku i światła nie jest tak intensywne.
 
reklama
Witam :-)
Dzisiaj pogoda straszna, cały Kraków zasypany i nie ma nawet jak za bardzo przejsc. Zmęczona wróciłam do domu jakby przeszla kilka kilometrów:/
Właśnie ja też myślałam o porodzie w wodzie, ale nie wiem czy sa jakies przeciwskazania do takiego porodu??
 
Ja osobiście miałam 1 poród we wodzie z partnerem, z którym ukończyłam kurs Szkoły Rodzenia.Nie miałam przeciwwskazań do porodu we wodzie.Zdarza się, że w 2 fazie porodu kobiety idą do wanny a akcja porodowa zanika i trzeba dokończyć na łóżku lub krześle porodowym.
U nas sala do porodów w wodzie 100 razy ładniejsza niż zwykła porodówka.Na zwykłej porodówce nic poza łóżkiem i łóżeczkiem dla dziecka a na sali do porodu we wodzie, wanna, łózko, krzesło porodowe, drabinki, piłki, fasolki, łóżeczko dla maluszka, sofa, ze skóry szklany stół i w ogóle jakoś tak przyjemniej prawie jak w domciu.
Bycza wanna z hydromasażem to luksus do tego drabinka w suficie i można się jej trzymać i kucać we wodzie no cuda wyprawiać w tej wannie można bo jest naprawdę duża, najgorszy problem to wejśc do tej wanny i wyjść, tuż po porodzie,aby urodzić łożysko na łóżku.
Ogólnie mam porównanie porodu we wodzie i porodu na krześle porodowym, gdzie myślałam, że zejdę z tego świata to tylko poród we wodzie teraz wchodzi w grę.Relaksuje, zmniejsza odczuwanie bólu i jakoś tak milej jest przejść te katusze.
Rodząc na krześle tez nie było najgorzej mogłam chodzić kucać trzymając się drabinek czy wanny.Jak bym miała leżeć na plecach na łóżku to bym to łózko rozniosła.Dla mnie wyleżenie 45 min na plecach podłączonej pod ktg, podczas skurczy było katorgą a jak bym miała tak rodzic kilka godzin to chyba bym więcej niż 1 dziecko nie miała :-D
 
a na dodatek głupia baba na porodówce wlała do wanny wode za zimna i się kapnęła jak wanna była prawie pełna i już nie zdążyła wodę wypuścić i nalać taką w której mój maluszek mógłby się urodzic i w ten sposób przez ludzka nieuwagę zostałam pozbawiona porodu we wodzie :wściekła/y:
Tym razem sama dopilnuje temperatury wody w wannie bo marzy mi się tak jak z 1 dzieckiem poród we wodzie :tak:

napisz proszę jakie według ciebie są najbardziej odczuwalne różnice pomiędzy porodem w wannie a "suchym" . Bardzo interesuje mnie ten temat, dwa razy rodziłam normalnie i nie powiem źle nie było ale skoro może być lepiej;-)
 
Dzieki Pysia23 za wyczerpujaca odpowiedz ;) Czas chyba wziasc sie za poszukiwanie wanny:-) Tymczasem pozdrawiam i zaczynam przygotowywac sie do wizyty brrrrrrrr. Trzymajcie kciuki:-)
 
No na pewno rodzi się szybciej, mniej boleśnie.
1 dziecko rodziłam od 11-12.30 w wodzie
2 dziecko rodziłam od 1 w nocy do 5.50 na krześle porodowym
w ogóle 1 poród był mega szybki o 8 wody odeszły o 9 byłam w szpitalu (czekałam na męża aż z pracy dojedzie) o 10 zaczęły się skurcze o 11 poszłam na porodówkę i wskoczyłam do wanny a o 12.30 juz tuliłam synka z 2 synkiem było troszkę problemów bo w sobotę z rana wody zaczęły odchodzić, ale tyci tyci więc czekałam do wieczora i pojechałam do szpitala dostałam antybiotyk i tak leżałam całą niedzielę dopiero o 1 w nocy w poniedziałek coś ruszyło i do 4 chodziłam po sali a potem mnie zabrali na porodówkę i tam do 5.50 walczyłam na krześle nogi mi drżały bolały myślałam, że już nie dam radę a wspominając poród we wannie to kilka razy zmieniłam pozycję w tej wannie potem zaczęłam przeć i rach ciach maluszek wyskoczył :-)
Poszukajcie na youtube filmiki z porodu we wodzie na pewno są i są warte obejrzenia ja taki film obejrzałam w środę w Szkole Rodzenia przed 1 porodem a 2 dniu później sama leżałam w wannie :-D
 
reklama
Pysia wielkie dzieki za odpowiedz:-) Ja będę rodziła chyba w rodzinnym mieście czyli w bełchatowie i tam jest porodówka świeżo po remoncie:tak: wiec mam nadzieje ze bedzie dosc przyjemnie, jesli mozna wogole przyjemnym nazwac czas w szpitalu i bólach:-D
 
Do góry