reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

reklama
elaine76 ja wczoraj miałam wizytę właśnie w 34 tc. i kolejna mam za 2 tygodnie a później już co tydzień (od 36 tc.);-)

wow co tydzień ? to i u mnie pewnie maratonik do lekarza będzie dużo częściej :tak: matko jak to już blisko rozwiązania, zdałam sobie sprawę że za miesiąc już wszystkie będziemy czekały bo już wszystko może się wydarzyć ... ehhh szok... a ja pamiętam jak robiłam test ciążowy :-D:-D
 
agawa..ja czytałam w gazecie że urlop macierzyński obecny jest 20 tygodni..a od nowego roku ma być dodatkowo 2 tygodnie jak ktoś chce (to jest ten urlop dodatkowy który max w przyszłości do 26 można wydłużyć)
Więc aby mieć te 2 tygodnie dodatkowe od nowego roku to 1 stycznia trzeba być jeszcze na macierzyńskim i wyliczyłam że jak urodzę po 15 sierpnia to już się zachaczę:-)
Tak czytałam w wyborczej jakiiś miesiąc temu..
jak znajdę to wkleję:tak:
 
agawa to jest w wyborczej z 15.06.
w skrócie
Urlop macierzyński trwa:
20 tygodni jak urodzisz jedno dziecko
31 tygodni jak urodzisz bliżniaki

01.01.2010..urlop się zwiększy o częśc dodatkową (fakultatywną)-2 tygodnie.
Długość urlopu będzie się zwiększała co 2 lata tak aby w 2014 wynieść w sumie 26 tygodni

Zmiany obowiązują kobiety które pójdą na macieżyński po 01.01.2010 ale i też te kobiety które w dniu w którym zaczyna obowiązywać nowy wymiar urlopu (dla nas więc 01.01.2010) są obecnie na macierzyńskim..Odbywa się to na mocy prawa
 
Hey Po długiej nieobecnosci witam Was Poczytałam posciki i widze że tez Wam te upal nie służy, ale dziecinki rosną:) oj rosną. Moja dzidzia tak bryka po brzuszku że szok, najgorsze są kopniakiw jajniki, jej jak wtedy boli:)Dziś jade do gina miałam jechać w poniedzialek ale moja ginka miała urlop. Chcę zobaczyć jak i co i pewie dziś zobacze moja córeczkę.Oj jeszcze te ciągłe zmęczenie przez ten upał ale jeszcez tylko 2 miesiące wytrzymy!!!
 
Dziewczyny, czy będąc w ciązy można kogoś odwiedzić w szpitalu. Moja babcia od tygodnia jest w szpitalu (ma zapalenie płuc) i zastanawiam się czy moge ją odwiedzić? Nie chciałabym złapać jakiegoś bakcyla.

post_ptaszyna - czy te dodoatkowe 2 tyg są płatne?
 
Dziewczyny -ale macie duże dzieciaczki!Super bo ja bym mogłą rodzić już jutro -wczorajszy upał i zaduch wykończył mnie konkretnie.Dobrze że małż przyszedł po mnie po pracy bo ledwo sie ruszałam.
Rudka-babci napewno miło by się zrobiło gdybyś ją odwiedziła ,ale lepiej nie ryzykowac wchodzenia do szpitala gdzie same zarazki .Na Twoim miejscu bym sie powstrzymała.
Dziś już troch e lepsza temperatura-w nocy pogrzmiało i pokropilo i odrazu lepiej.Ale i tak moja kość ogonowa woła o litość po 8 godz.siedzenia w pracy...Wczoraj miałam tak spuchnięte stopy że patrzeć na nie nie mogłam ,uroki ciąży w lecie:baffled:
 
Rud_ka ja bym nie ryzykowała na taki oddział wchodzić.. co innego sa oddziały dla zdrowych.. tzn typu patologia ciąży, położnictwo, urazówka.. gdzieś gdzie nie ma tyle zarazków..
 
reklama
Do góry