reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Witam dziewuszki
Syla życzę powodzonka i trzymam kciuki za Ciebie i maluszka.

Dziewczyny mam pytanie- czy usg połówkowe miałyście robione przez brzuszek???
Ile płaciłyście za to badanie jeśli chodzi o usg 3d ( tak mniej więcej chcę się zorientować)????
Acha i jeszcze podpowiedzcie o co pytać, bo idę do lekarza którego nie znam , więc nie wiem czy sam będzie gadał. Wolę mieć przygotowaną listę pytań. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi
 
reklama
Ewelin- tam gdzie ja idę (w Poznaniu) usg 3d połówkowe kosztuje 100 zł. Jak byłam tam wczesniej, to gin sama mi mówiła wszystko, liczyła paluszki, patrzyła na serduszko, kości czaszki, kręgosłup itp. Więc jak ci lekarz sam nie będzie mówił, to pytaj. Ja idę w sobotę i chcę się dowiedzieć, czy serduszko i nerki są prawidłowe, bo to w sumie teraz najważniejsze
 
A o mnie jak zwykle pada .... pada i pada , juz patrzec na ten deszcz nie moge :wściekła/y:, a jak bedzie padac w dniu komuni mojej corci to mnie chyba szlag trafi na miejscu , ilez to moze tak padac??????????????/:szok:
Co do ciuszkow to jak pisalam wczesniej ja mam zapas i nawet jak nie bylam w ciazy to i tak nasilam sporo luznych bluzeczek zeby moje kosci:-D zakryc , a dzis czekam na przesylke bo zamowilam sobie suknie na wspomniana komunie bo w moje chwilowo sie nie mieszcze
Olgha - ja tez wstaje jak Ty aby cale towarzystwo z domku wyprawic na czas i za nogi z lozek sciagac musze - czasem z rana to kompletna masakra jakas jest nikt nie chce wstawac a jak krzycze ze za 10 minut wychodzimy to slysze : a ja sniadanie jeszcze nie zjadlam /lem i tak w kolko;-):-)
Dzis czuje sie troszke lepiej wiec zmykam nadrobic zaleglosci w obowiazkach domowych bo ostatnie 3 dni przelezalam tylko ....
 
Ja to mam tak,ze ide spac okolo 22 a wstej juz drugi dzien o 9,30 !!! masakra i to ledwo, jakby 5 rano bylo..:-D Znow mnie dopada niedzwiedzi sen :-)

Calineczka to niczym angielska pogoda ! A ja sie ostatnio zastanawialam czy w Anglii tez jest cos takiego jak komunia.. Moze ktos wie cos ?:confused:

a-niutek to tanie usg3d, mi 4d film 10 min i badanie 300 zl w Koszalinie policzyl...:baffled:

ewelin napewno bedzie robione przez brzuszek bo dzidzia juz jest za duza na badanie pachwowe. Ja jeszcze nie mialam polowkowego, dopiero we wtorek,ale z tego co pamietam z poprzedniej ciazy :tak:
 
Calineczka to niczym angielska pogoda ! A ja sie ostatnio zastanawialam czy w Anglii tez jest cos takiego jak komunia.. Moze ktos wie cos ?:confused:
:tak:

Ja nie wiem jak jest w Anglii, ale ostatnio bylam na komunii w Belgii!!!Bylam w szoku!!! Komunia jak nie komunia:no: Dzieci poubierane przeroznie, kolorowo jak do szkoly, chlopcy kolorowe koszule, dziewczynki jakies bluzki i sukienki, w Polsce na galowo sie ladniej ubiera dzieci:-p Msza byla w kapliczce, ale jak nie msza, zero modlenia, klekania:confused::baffled:Msza trwala 40 min, bylo wesolo a ja czulam sie jak w teatrze nie w kosciele!!!:baffled::no::wściekła/y:

U nas w Polsce tak uroczyscie, dziewczynki tak pieknie poubierane na bialo, poczesane tak slicznie, chlopcy w garniakach, zupelnie inaczej!!!Aczkolwiek tu w Belgii tak na luzie, na pewno lepiej dla dzieci, poza tym jedna nie patrzyla z zazdroscia na druga bo ma ladniejsza suknie, jeden chlopczyk mial irokeza jeansy i bluze:szok::szok:ale najwazniejsze ze sie usmiechal i radosnie przyjal Pierwsza Komunie Swieta:tak::-);-)
 
Jestem juz :-( prosto po rozmowie trafilam do szpitala ze skurczami, ku...tak ze mna porozmawiala ze skonczylo sie na wzywaniu taxi i kierunek szpital :-(... Przyszlam na rozmowe, kolezanki supre pogadaly ze mam sie nie przejmowac ani nic bo bedzie dobrze, formalnosc ale nie bylo. Poszlam do szefowej (na zwolnieniu dodam jestem od 2 mc) a ta od razu z grubej rury ze sie na mnie zawiodla, ze od 5 MIESIECY nie daje znaku zycia i nie wiadomo co sie ze mna dzieje a ja :szok: o czym ona mowi, ze ONA wykonuje moja prace od 5 MIESIECY... ze przeze mnie siedzi codziennie do 21-22 i takie tam ja tam zbladlam i sie skrzywilam bo brzuch zabolal a ta "noooo ja nie chce pani denerwowac w takim stanie ale mam ja rozumiec, bo to ja jej etat blokuje siedzac sobie w domku" ku...wie jak mi ciezko ze modle sie i inni tez z pracy by donosic ciaze a ta mi wyjezdza ze na dzien dzisiejszy nie wyobraza sobie by mi przedluzyc umowe ... po czym przeczytala moje podanie i z tekstem ze napisalam na swoja niekorzyc i teraz juz sobie sama krzyzyk na droge ze bede miec 2 dzieci i w kolko siedziec na l4 a tu sie pracuje i zaczel mi slodzic o jakiejs pannie co ma byc za mnie: po prawie, blyskotliwa, cudowna, oczytana i BEZ ZOBOWIAZAN co zaakcentowala (co sie potem okazlo znajoma znajomej i juz jej klepie moja posade)....i ze jak ta super blyskotliwa osoba bedzie sie sprawdzac to wybierze ja zamiast mnie i nie bedzie tego ukrywac przede mna...i tak trwala cala rozmowa :-(ze skoro mam juz 1 chore dziecko i bede miec drugie to zadny ze mnie pracownik ze ona tez miala chore i se nianie wynajmowala i moge opiekunke na caly etat...jasne ku...przy 1200zl/mc nianie wynajme :-( co raz powtarzala ze mam ja zrozumiec ze ona przeze mnie siedzi do 21 nie wazne ze to jej obowiaek po mnie robote sprawdzic i podpisac wiec moja nieobecnosc nie wiele wadzi...a zarabia kurna 8 tys na lape i steka ze nie wychodzi o 15.30...mam dosc, prawie sie poryczalam, ona ze da odpowiedz we wrzesniu jak se urodze mam przyjsc :-( a nie za na pismo 2 tyg na odpowiedz itd itp...po rozmowie wyszlam zjebana jak pies i nie rozumiem jak mozna tak potraktowac kobiete w zagrozonej ciazy i najlepiej niech zabierze mi ta cholerna prace, po 3 latach charowy....z 2 dzieci na lodzie i juz, dobrze ze taksowkarz byl ok zawiozl do szpitala potem do domu i prawie nie skasowal, usmiechna sie ze zapomnial wlaczyc taksometru ubawilo mnie to troche ale i tak zbita jak pies wrocilam, M obcieli tez etat i ma 1500/mc nie wyobrazam sobie z 1 pensji z malej choroba, z moja .... eh :-:)-:)-(
 
To mnie pocieszyłyście,że nie tylko ja mam taki "ciuchowy" problem.:-) Właśnie chodzę na razie w jeansach z odpiętym guzikiem i tylko się "przewijam" paskiem,żeby to jakoś wyglądało,ale no nie do końca wygodnie.:-( Może rzeczywiście zerknę na Allegro, może uda mi się coś niedrogiego upolować...
A jeśli chodzi o komunię,to jak dla mnie,w dzisiejszych czasach to jest pokazówka,a nie uroczystość...Oczywiście nie mówię,że zawsze i wszędzie,ale jest to często spotykane. Dzieci dostają iPody, komórki,laptopy,mp3... Ja wiem,że czasy się zmieniają,ale ja uważam,że (tak jak było np. w moim przypadku) dobra książka,zegarek albo rower wystarczy. Tymczasem znajdźcie mi 8-latka,który się ucieszy ze złotego zegarka albo trylogii Sienkiewicza tak jak z nowiutkiego "wypasionego" komputera.:sorry2: Niedługo dojdzie do tego,że na komunię dzieci dostawać będą auta,a na bierzmowanie- mieszkania.:dry:
 
Kroptusia jejku :szok::szok: Współczuję...Takie kobiety jak ona powinno się sprzedawać Arabom. :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Oczywiście,że wynajmowała nianię na etat,jak tyle zarabia.:dry: Jezu,jak mnie denerwują tego typu ludzie.:no: Szlag by mnie chyba trafił na twoim miejscu i wylądowałabym w areszcie za pobicie.... Nadęta krowa. Cisną mi się na usta,tzn na klawiaturę,nieco ostrzejsze słowa,ale powstrzymam się....:wściekła/y:
Trzymaj się, wiem,że to denerwujące,ale nie warto przejmować się taką babą.
 
Kroptusia no nie co za baba:wściekła/y:ale sie wscieklam, jak mogla, co za wrednota:angry:jak mogla doprowadzic Cie do takiego stanu, ze biedactwo trafilas do szpitala!!!!!!!Mam nadzieje ze juz jest lepiej a skurcze ustapily;-)Trzymaj sie kochana, widzisz sa jeszcze mili ludzie, np taksowkarz:tak:Musi byc dobrze, nie zamartwiaj sie tak, to nic nie da, a tylko szkodzi dzidziusiowi:-(Oby Ci sie wszystko ulozy tak jak nalezy...:tak:;-)

Karotka zgadzam sie z Toba apropo prezentow!!! My z Polski specjalnie zamowilismy takie piekne albumy komunijne, zeby byla pamiatka, bo tam jest miejesce na zdjecia, opisy, filmy, do tego sa modlitwy, pieknie opakowane, wydawalo mi sie ze to superr prezent, do tego dalismy w kopercie pieniazki bombonierki i kartki, oczywiscie mozecie sie domyslec co bylo najpierw otwarte!!!!!!!:angry: Koperta i liczenie kasy, to straszneee albumy nie zostaly nawet odpakowane:no:ale mysle ze to troszke wina rodzicow i nas, ze dalismy pieniazki, ale same albumy wydawalo mi sie ze to za malo:tak:
 
reklama
Kroptusia tak mi przykro ze spotyka Cie tyle trudnosci w zyciu , a szefowi/we to zawsze tak maja ze mysla tylko o sobie i juz :wściekła/y:, wszystkie jestesmy dobre jak charujemy po niewiadomo ille godzin - a jesli my potrzebujemy pomocy to jedyne co slyszymy to : bardzo nam przykro ale musze zatrudnic kogo innego i nie tylko w Polsce tak jest tutaj tez ........ jedno powiem - wredna baba :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Trzymaj sie - jestes silna , pokazalas to juz tak wiele razy !!!!!!!

Co do komuni to mamy tu polskie koscioly wiec komunia mej Julki jest po polsku i z polskimi tradycjami - ale ja staram sie aby bylo jak najmniej prezentow i niewiadomo czego a raczej zeby moja corcia wiedziala co naprawde jest wazne w tym dniu , nie wynjmowalam zadnej knajpy , po prostu bedzie nasza najblizsza rodzinka ktora tu jest i dwie pary znajomych z dziecmi i robie tylko uroczysty obiadek w domku dla wszystkich ..... Dla mnie wazne jest aby Julia pamietala ze byla u pierwszej komunii a nie jakie prezenty dostala ;-)
OK spadam teraz po dzieci bo zaraz koncza lekcje a tutaj same do domku wracac nie moga nawet jesli maja blisko .... zawsze ktos musi ich odebrac
 
Do góry