reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Fajny pomysł Reniferku:-D:-D:-D Mam nadzieję że na moją dzidzię zadziała i ruszy się leniwiec:-D Jutro to sprawdzę i dam znać.
 
reklama
hej wrześniówki moje!
Poszłam dziś w końcu do fryzjera i wreszcie wyglądam jak człowiek:-D- od razu czuję się lepiej i mogę odważnie spojrzeć w lustro :-D Bardzo jestem zadowolona:tak:

Ewelin- moja dzidzi ostatnio rusza się jak jestem najbardziej zajęta w pracy, albo jak bawię się z moją pierwszą córcią...czyli w czasie, kiedy nie mam jak się na niej skupić:no::eek: A kiedy leżę i czekam na jakiś znak wieczorem, to mała uparciucha śpi smacznie i nie chce się z mamą bawić:-D:-D Poza tym są dni większej, albo mniejszej aktywności. Szczególnie początkowo, kiedy ruchy były bardzo delikatne to zdarzało sie, że przez cały dzień nic a nic nie czułam:tak:. Głowa do góry:tak:

Gratuluję wszystkich nowo poznanych płci:laugh2: a szczególnie tego,że dzidzie są zdrowe i ładnie rosną!

Ja już po kolacji- były truskawki mrożone z jogurtem biszkoptowym- pychota!
 
Halo:-) Agawa75 udały się mi zakupy na szczęście;) Sukienka jest faaajna, choć obawiam się że krótko mi posłuży:zawstydzona/y: teraz pewnie zacznie nam wszystkim na wadze przybywać z tygodnia na tydzień:confused2:
My dzisiaj zaserwowaliśmy brzuszkowi sesję fotograficzną, zawsze podobało mi się takie zdjęcie z pytajnikiem i chociaż pytajnik już niepotrzebny to i tak sobie namalowałam (przy okazji miałam zagwozdkę czym namalować żeby potem łatwo zmyć bez tarcia skóry:sorry:), efekt mi się podoba i jak tylko obczaję jak to zrobić to wstawię je tutaj na forum.
U mnie maleństwo cały czas spokojne i ruchów nie czuje, choć czasami jakby coś mnie tam smyrało - może to właśnie on - oby częściej:tak:
 
Witam ja już po USG, obejrzeliśmy dzidzię dokładnie i wszystko w jak najlepszym porządku:tak: oczywiście dzidzia spała, położna próbowała obudzić, ale nic z tego, tylko raz rączka ruszyła. Płeć poznaliśmy, będzie dziewczynka-Roksanka:-)
Od początku miałam przeczucia na chłopca, ale się nie sprawdziły i mieliśmy niespodziankę. Nastawiliśmy się bardziej na chłopca, ale i tak jestem bardzo szczęśliwa, że będziemy mieć małą księżniczkę:-)


GRATULUJE!!!

I cos czuje,ze ze mna tez tak bedzie, przeczucie na chlopca a tu niespodzianka bedzie hehe :)
 
Ewelin

moje dziecie to tez rusza sie raczej w okreslonych porach dnia- wiadomo, ze tez spi a nie musi spac kiedy my spimy;)
Ale ruchy sa wyczuwalne miedzy 16 a 21 tygodniem ciazy wiec sie nie martw! na poczatku jest to sporadyczne i delikatne a potem sie nasila. No moje baby to juz jest rozbrykane na calego -wyczuwam nawet reka przez brzuch jak baraszkuje.Ale jak zjesz cos slodkiego to fakt- dzidzia dostanie katalizatora ;):tak:;-)

Cierpliwosci o dobrej nocki
 
Witam serdecznie:-) Joan super,że udały Ci się zakupy, teraz życzę udanej imprezki w niedzielę:tak:A co do aktywności maleństw to spokojnie zobaczycie jeszcze Was brzdące będą tak kopać, że aż niekiedy zaboli!!Pewnie zmieni się to z dnia na dzień, moja mała iskierka była raczej w tej dziedzinie spokojna, od czasu do czasu dała znać o sobie a dziś w nocy tak zaczęła kopać, że aż sie obudziłam, mała łobuziara, oby potem jej nie przyszły do glowy takie zabawy w środku nocy.:szok::-D Reniferku a z tą czekoladą to mnie zaskoczyłaś, bo jak byłam na badaniu prenatalnym i dzidziuś wiercił się strasznie i pani doktor nie mogła sprawdzić serduszka to poprosiła mnie,żebym zjadła coś słodkiego a malec na pewno się uspokoi i tak też się stało, po 10 min jak wróciłam po spałaszowaniu słodkiego snickersa to malutka smacznie sobie spała:tak::-D:tak:
Ale fakt, jak kładę się na plecach to chyba niewygodnie malutkiej i kopie wtedy na całego.:tak::tak:A najwygodniej teraz naszym maleństwom będzie jak będziemy sypiać i leżeć na lewym boku;-)Misiunia i Kasiunia gratuluję poznania płci i przede wszystkim gratuluję,że dzieciaczki są zdrowe:tak::-)Ja teraz nie mam dużego smaka na słodycze, od czasu do czasu coś zjem, ale za to wzięło mnie bardzo na lody, meżuś codziennie śmiga do sklepu i stara się urozmaicić kupując co chwilę to innego hihihiiihii:laugh2::laugh2:A co do tego,że dzieci więcej przybierają na wadze u mamuś, które zajadają słodycze to chyba też nie do końca prawda, ja w pierwszej ciąży wcinałam wszystko co słodkie a malutka miała 3300, ale na pewno wtedy łatwiej nałapać zbędnych kg, co też nie jest wskazne:-(Dziewczyny życzę udanej majówki, odpocznijcie sobie, w końcu należy nam się;-)
 
Witam nocną porą :)

Kasieńka gratuluję córeczki!!!! Ja też nastawiona byłam na chłopca, mój M autka kolekcjonował i co? :-D A teraz nie wyobrażam sobie, że nagle miałby się ujawnić chłopiec :-). Ale jedno jest pewne, byle było zdrowe, byle wszystko dobrze się skończyło....nawet jeśli miałby urodzić się chłopiec.:-)

A mam jedno ważne dla mnie pytanie. Jutro wybieramy się ze znajomymi na baseny do Liberca. Czy któraś z Was była tam? Czy mogę jechać? Czy raczej nie powinnam?????

Dobrej nocy
 
Witam piątkowo!! W końcu wolne i mogę podczytać!!
A zaraz zabiorę się za małe porządeczki, bo mnie chyba dziś siostrzę odwiedzi :-D

jagooodka - nie chce sie czepiac, ale to on powinien Ci zrobić kolacje :-p:rofl2::rofl2::rofl2:
napisałam, co wiedziałam, a mi mąz tez nie robi :sorry::-D:-D

Reniferku co racja to racja :rofl2:;-) Ale wczoraj było małe odstępstwo, bo mężuś pierwszy dzień do pracy dziś poszedł i chciałam być milutka.
A poza tym - nie chcę się chwalić - ale ze mnie jest kawał wspaniałej żony!! :-D:rofl2::-D:rofl2::laugh2:


joan oby sukieneczka pięknie leżała jak najdłużej, ale myślę, że obawy nie są bezzasadne. Ja miesiąc temu kupiłam sobie tuniczkę. Mam stwierdziła, że nie na długo mi starczy... A ja jej, że przecież nie prędko będę taaaaka gruba! No i co? No i właśnie po miesiącu jestem :rofl2: Jeszcze fajnie jest na "chodząco", ale kiedy siedzę to już nie bardzo ;-)
A co do ruchów - zobaczysz, że niebawem będziesz czuć codziennie. Ja dopiero od kilku dni czuję maluszka, a u mnie to już końcówka 22 tygodnia. :-)

inka ja w ogóle na basenie nie bywam, ale myślę, że spokojnie możesz jechać... Koleżanki chodzą na różne pływalnie i żaden lekarz im tego nie odradza :happy:
 
Hej Wrześnióweczki chciałam dołączyć do listy Mamuś oczekujących na DZIEWCZYNKI:tak:
I chcialam Wam powiedzieć, żebyście na siebie uważałay. Ja prawie cały tydzień spędziłam w szpitalu i już miałam najczarniejsze myśli...A zaczęło się niewinnie od częstego siusiania. Myślałam, że to dziecko naciska na pęcherz- ale to nie dziecko naciskało. We wtorek trafiłam z wielkim bólem lewostronnym pleców, który promieniował na brzuch. Ból tak wielki, że pojawiły się wymioty:-(Ostatecznie lekarze nie określili dokładnie co było- prawdopodbnie piasek z nerek lub kamyk. Mam nadzieję, że ten ból już sie nie pojawi i że teraz już będzie tylko lepiej. Uważajcie na siebie Kochane, żeby szczególnie teraz nie przewiał Was zdradliwy cieply wiatr, noście kapcie w domu i pilnujcie żeby nie przeziębić pęcherza i nerek- w ciąży to naprawdę groźne...
A na koniec życzę każdej z Was wypoczynku i spokoju w ten majowy weekend:-)
 
reklama
Moniczkaleg83 w takim razie witam w gronie mamusiek oczekujących dziewczynek!!!! Gratuluję!
A teraz przyznam, że trochę mnie przestraszył twój post, bo ja od paru dni mam takie dziwne bóle ( kłucia ) w brzuchu,które promieniują na kręgosłup (a może i odwrotnie). Na pewno pobolewa mnie prawa, dolna strona kręgosłupa. Często chodzę do toalety, ale i też sporo piję płynów. Tyle, że od paru dni w mojej diecie przeważają słodycze i jakieś szybkie przekąski. Muszę to zmienić. I zauważyłam, że na wieczór mam wzdęcia a rano zanim pójdę do toalety boli mnie mocniej brzuch.
Na początku nie miałam takich dolegliwości, ale i odżywiałam się zdrowiej i piłam aktivię. Teraz przestałam, ale chyba aktivia nam nie zaszkodzi w ciąży?
Dodatkowo mało odpoczywam leżąc w dzień , czy wyciągając nogi siedząc....

A dziś wybieramy się na ten basen. :-)
Buziaki dziewczyny
 
Do góry