reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławianki - jaki szpital????

witam,
tez się zastanawiam nad wyborem szpitala, wszyscy mnie juz o to pytaja... sama nie wiem, ostatnio bratowa rodziła w Trzebnicy ale miala cc, a trafila tam tylko dlatego, ze na kaminskiego nie bylo miejsca i zaproponowali jej lezenie na korytarzu bo byla po terminie, a nie miala jeszcze skurczow, a ostatecznie i tak musieli przeprowadzic cc. Jak chodzi o opieke po porodzie to nie byla jakos specjalnie zadowolona, nikt nie pomogl jej przy karmieniu, zdawkowo informowali o badaniach dzidziusia...moj lekarz pracuje na chałbinskiego ale jak go zapytalam o ten szpital to odpowiedzial tylko "... no wie pani, rozne sa opinie, kazda kobieta inaczej przezywa porod..." nie zachecil mnie w kazdym razie...a poza tym lekarza tak naprawde przy samym porodzie nie ma, tylko polozne i to tez zalezy jak sie trafi.... a wiecie jak jest z porodami rodzinnymi na chalbinskiego albo w trzebnicy? chcialabym zeby mąz byl caly czas przy mnie, a sam zdecyduje juz w "momencie kulminacyjnym " czy bedzie chcial zostac... ale ogolnie jak dojade do szpitala to chcialabym zeby byl ze mna caly czas, na to tez jakies zgody trzeba miec?
generalnie zaczynam sie juz mocno stresowac.... zostalo mi 1,5 m-ca do porodu, a jakby sie cos dzialo to nawet nie wiem w ktora strone mam sie kierowac...
 
reklama
wlasnie tez mam taki dylemat... na kaminskiego mam najblizej, ale wolalabym trafic gdzies indziej bo tam jest za tłoczno... skłaniam sie jednak na chalbinskiego,ale jak zaczne rodzic w godzinach szczytu, to z drugiego konca miasta moge jechac tam nawet 1,5h... a do trzebnicy bedzie w tym czasie 40 min..... chyba po kolei bede zwiedzac kazdy szpital... moze w miedzyczasie mi sie cos wyjasni.... zaczelam chodzic do szkoly rodzenia, pogadam z polozna... moze cos podpowie...
 
nie ma raczej gwarancji miejsca, pewnie oplate sie wnosi przy przyjeciu do szpitala, wiem ze jest mozliwosc umowienia sie na wczesniejsze spotkanie z polozna i obejrzenie sali... najlepiej samemu wypytac, na stronie sa informacje o oddziale i z kim sie kontaktowac... Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo - Rozwojowy, ul. H. Kamieńskiego 73a, 51-124 Wrocław , niestety nie ma takich informacji o innych szpitalach.... kolezanka rodzila w zeszlym roku to nie wykupila poloznej, bo jej poradzono ze przy porodzie i tak jakas jest i tak, a w sumie nie wiadomo do konca co wykupienie takiej uslugi moze oznaczac? ze polozna bedzie bardziej mila? czy odpowie na wiecej pytan i wyjasni wszystko? pewnie bedzie w tym czasie na dyzurze i nie bedzie tylko do naszej dyspozycji ale tez bedzie sie zajmowac swoimi obowiazkami? a w zasadzie i tak wykonywac bedzie te same czynnosci, a z kolei po porodzie chyba juz jej opieka nie obowiązuje, wiec tez bym sie zastanawiala czy jest sens... chyba bym wolala ta kase wydac na znieczulenie.. a tak a propos nie wie ktos ile kosztuje we wrocku znieczulenie? bo ogolnie nie jest refundowane tak?
 
Karolinko-we Wrocławiu nie ma możliwości wykupienia znieczulenia, w żadnym szpitalu, więc jeśli o tym myślisz to niestety musisz się pozbyć złudzeń:-:)no: Z tego co się orientowałam nawet w żadnym szpitalu w okolicy nie ma na co liczyć-oficjalna wersja-brak anestezjologów, ale jak jest naprawdę:confused::dry: Tylko jak to jest, w całym kraju można dostać znieczulenie a we Wrocławiu nie? Tam nie ma niedoboru lekarzy?:baffled:
 
karolinka-p tu chodzi o to zeby polozna byla przy tobie caly czas, zajmowala sie wylacznie toba itd.W 'godzinach szczytu' roznie to bywa z ta opieka.Znieczulenia w kregoslup nie dostaniesz nigdzie.Najwyzej jakies prochy po ktorych bedziesz polprzytomna.
 
dziewczyny ja rodziłam na Chałbińskieo i gdybym kiedykolwiek miala rodzic znów to tez tam, tylko tam. Moja siostra 14 tycznia uodzila tam druga córeczke. Tam jest naprawdę najlepszy sprzet i specjaliści w razie w napewno szybko zareaguja. Opieka po porodzie supr, przychodzi pani z poradni laktacyjnej i pomaga w przystawianiu do piersi itp. Informują o wszystki badaniach i zawsze można polegac na niezwykle uczynne i miłe studentki położnictwa. Naprawdę to prawdziwe skarby zarówno w trakcie porodu jak i po.

Jeżeli chodzi o znieczulenie to niestety u nas w zadnym Wro nie kupisz go, ja tez chciałam. Co do położnej przy porodzie to jak któraś chce to moge podac telefon do pani która pracuje własnie na Chałbińskiego. W razie czego piszcie na pw.
 
dziwne wlasnie z tym znieczuleniem, tez od lekarza uslyszalam, ze jak bede miala anestezjologa to dostane i ze zaden szpital nie gwarantuje.. chcociaz nasluchalam sie ostatnio na szkole rodzenia o szkodach jakie moze wywolac i juz nie jestem taka przekonana, ze chce... co do szpitala to wlasnie sklaniam sie na chalbinskiego, jedyny problem ze mieszkam na drugim koncu miasta i nie wiem wlasnie czy to jednak nie za daleko, jak zacznie sie porod i ugrzęzne w jakis korkach to dopiero zaczne sie denerwowac.... a wiecie moze czy mozna pojechac tam wczesniej do szpitala, przed terminem porodu, pogadac z jakas polozna i dowiedziec sie jak wyglada tam przyjecie do szpitala, porodach rodzinnych itd? zebym pozniej nie latala od jednego wejscia do drugiego... a mąż może byc przy mnie caly czas do porodu?
 
hej:)tez mam ten problem ze szitalem. wogole nie mam pojecia jaki wybrac.moj lekarz prowadzacy jest z brochowa ale to dla nas drugi koniec swiata a miekszkamy 3 minuty od kamieńskiego :baffled:
slyszalam i czytalam juz rozne opinie o wroclawskich porodówkach i wydaje mi się,że po prostu to zalezy od porodu, jelsi wszystko pojdzie ok to szpital okazuje sie wspanialy.
a jesli chodzi o kamienskiego ... czy ktoras z was jest zorientowana co do porodu rodzinnego?czy jest odplatny i czy wczesniej tzreba jakos to zalatic? cczy wszystko sie zalatwia juz przy przyjeciu do szpitala?
i co z polozna?
 
Hej dziewczyny, ja trzeci raz będę na Dyrekcyjnej. Tam są najlepsi lekarze i najlepszy sprzęt, najbardziej doświadczeni neonatolodzy. Urodziłam tam dwójkę dzieci i na początku czerwca wybieram się po raz trzeci. Niestety ja będę miała planową cesarkę, bo nie mam wyboru. Tak naprawdę wolałabym urodzić w domu z położną, no ale cóż.
Trzeci raz moją ciążę prowadzi Zimmer i jestem z niego bardzo zadowolona, czy jest może ktoś, kto wybiera się też na Dyrekcyjną? A może ktoś chodzi do Zimmera?
 
reklama
Ja dzwonilam dzisiaj do szpitala na klinikach i potwierdzili mi , ze od 18 lipca zamykaja porodówkę.
 
Do góry