reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławianki - jaki szpital????

Kurczaczek na kiedy masz termin?? ja jestem dzien po terminie, byłam chyba z 3 tygodnie temu na jednej z sal porodowych bo lezałam tam podłaczona pod KTG i tez byłam pod wrazeniem. Tylko ja na izbie przyjec spotkałam sie z bardzo niemiła obsługa a pozniej połozne chodziły co chwilke i pytały czy długo tak leze wiec chyba sa pomocne. Wszyscy mi mówią "po co bedziesz płacić za usługe akuszerska przeciez położna sa od tego zeby byc przy tobie przy porodzie!! a za 600 zł wolisz kupic coś małemu:-)" i przemyslałam sobie wszystko i ide na zywioł:-D Najbardziej martwie sie tym ze nie bedzie miejsc na porodówce jak ja zaczne rodzic!! jak byłas dzis to jakas z sal była zajeta czy raczej było luzno???
Ja mam termin na 18 .10. Zastanawiam się nad tą polożna, w sumie jeszcze mam czas. Jak byłam na oddziale, to była akurat jedna rodząca, reszta sal - wole. Jak urodzisz, to napisz jak było. Powodzenia!!!
 
reklama
WItam wszystkich:-)
Ja termin mam, a właściwie miałam na 5 września, niestety naszej Małej się nie spieszy...:sad: Będąc na wizycie kontrolnej u swojego lekarza ginekologa dostałam skierowanie do szpitala ze względu na nieciekawy zapis ktg. Wybrałam szpital na Kamieńskigo i myślę, że z porodem w tym szpitalu nie będzie źle. Pojechałam tam ze skierowaniem, zrobiono mi ktg, lekarz (baaaardzo przyjemny) zbadał przepływy no i stwierdzono że nie jest tak źle i że mam jechać do domu i przyjść za dwa dni na kolejny zapis ktg. Idę dzisiaj- zobaczymy jak będzie. A teraz wrażenia ogólne: Izba przyjęć- większy pokój z biurkiem i łożkami do badania oddzielonymi zasłonami, przyjęła mnie nawet mila kobieta także ok. Porodówka- zapis ktg miałam robiony chyba w sali do porodów rodzinnych bo poza dużym łóżkiem była też sofa dla osoby towarzyszącej przy porodzie- też robi nawet dobre wrażenie. Ogólnie na oddziale cisza i spokój. Położna która podłączała ktg też była przyjemna. Dzisiaj idę drugi raz- zobaczymy czy będzie równie dobrze jak ostatnio. :-)
 
Ja rodzę około 19.11.2009 i wybiorę Kamieńskiego.
Opłacam swoją położną (600 zł).
Lada dzien idę obejrzec oddział.

Mam pytanie: a co jeśli podczas akcji porodowej np tętno dziecka zaniknie i trafię na stół na CC, a własna położna już dojedzie do szpitala ?
Płaci się coś wtedy ?

I co jeśli zacznę rodzić, przyjeżdzam na Kamieńskiego i mówię, że bede rodzić z położną z Kamieńskiego, a na izbie przyjęć mi oznajmią, że nie ma wolnych miejsc na salach do porodów rodzinnych i ze mam jechac sobie gdzie indziej ???
 
Ja rodzę około 19.11.2009 i wybiorę Kamieńskiego.
Opłacam swoją położną (600 zł).
Lada dzien idę obejrzec oddział.

Mam pytanie: a co jeśli podczas akcji porodowej np tętno dziecka zaniknie i trafię na stół na CC, a własna położna już dojedzie do szpitala ?
Płaci się coś wtedy ?

I co jeśli zacznę rodzić, przyjeżdzam na Kamieńskiego i mówię, że bede rodzić z położną z Kamieńskiego, a na izbie przyjęć mi oznajmią, że nie ma wolnych miejsc na salach do porodów rodzinnych i ze mam jechac sobie gdzie indziej ???

Jeśli podczas porodu trafisz na stół do cc to nie płacisz, bo za to płaci się już po porodzie, jak leżysz z dzidzią - przychodzi polożna i daje Tobie albo mężowi rachunek. No a jeśli była cesarka - to wiadomo - nie placisz.
Co do drugiego pytania - to nie wiem. Ale rozmawialam z tą położną i ona powiedziała, że jak tylko czujesz, że zaczyna się poród, to dzwonisz do niej o każdej porze i ona Ci mówi co robić - jeśli ti faktycznie już to jedzie do szpitala w tym samym czasie co Ty - no i chyba dzięki temu muszą Cię przyjąć....

P.S. zresztą jak jedziesz obejrzeć oddział, to polożna Ci wszystko powie, jak ją zapytasz - ona będzie Cię oprowadzać.
 
Ostatnia edycja:
I jak tam dziewczynki, jakies nowości:) ??

Dzis rozmawialam z kolezanka ktorej siostra rodzila na Chałbińskiego, bardzo chwaliła sobie ten szpital.

Jeszcze co do Kaminskiego to wspominam porod bardzo dobrze, poloznej nie mialam oplaconej a dzieki pracy pan udalo sie obejsc naciecie.
Jednak z tego co słyszalam i z własnego małego doswiadczenia opieka po porodzie jest fatalna. Teraz juz sie tak nie martwie bo to drugie dziecko ale wtedy pamietam bylam strasznie spanikowana i przerazona. Najwiekszy problem byl z karmieniem, kompletny olew ze strony pań.
 
ja tak miałam na brochowie przywiezli mi dziecko i sobie pida poszła a ja nie wiedziałam co mam z tym dzieckiem zrobić sama musiałam sobie dać rade
 
Ja już rozpisywałam się o klinikach na Chałbińskiego w samych superlatywach, rodziłam tam prawie 3 lata temu i oprócz nie najpiekniejszych wnętrz opieka była super na patologii, podczas porodu i po też i mam nadzieje że sie nic nie zmieniło bo mam tam zamiar urodzic moją drugą dzidzie:tak:
 
reklama
może tam pracuje??? często lekarze polecają szpital w którym pracują:tak: wiem że na Kamieńskiego jest ładnie sale super byłam na KTG i widziałam, ale opinie moich koleżanek na temat personelu i podejścia położnych juz po porodzie nie najlepsze, mojego M kuzynka rodziła tam w sierpniu 06 roku i wypisali ja do domu w 2 dobie bo mieli za mało łóżek i musiała ekstra jechać z małą na pobranie krwi na fenyloketonurię więć ja nie jestem do końca przekonana.
Prawda jest jednak taka, że wszędzie zależy na kogo się trafi w każdym szpitalu pracuja świetne położne i lekarze którym zależy na pacjentkach i tacy którzy mają gdzieś!
 
Do góry