reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławianki - jaki szpital????

Trafiłam na Dyrekcyjną w tamtym roku jak Brochów był zamknięty. Oblężenie niesamowite było. Rodziło dziennie po 10 kobiet kiedy na świat przychodził mój syn i mnie jakoś przyjęli z ulicy z nadciśnieniem i skracającą się szyjką.
Może to też ta kwestia, że prowadził mnie ich były współpracownik.
A czemu Chałbińskiego się zamyka? Rutynowa dezynfekcja czy może dołączą na Borowską?
Na Dyrekcyjnej było troszkę inaczej, bo było więcej łóżek położniczych, nie było problemu z tzw. dostawkami, ale też liczyło się kto cie prowadził. A połoznicy z nadciśnieniem teoretycznie nie mozna odesłać bo to może byc stanem zagrozenia zycia (zależy jakie duże nadciśnienie, czy jest juz białko w moczu), choc wiem ze z Borowskiej odsyłają.
Borowska to niestety troszke inna historia mimo, że niby skład osobowy ten sam, ale jeden szef całości i niestety łóżek tyle ile jest. Ale jak prowadzi ci ciążę prof. Z.... to miejsce się znajdzie...
 
Ostatnia edycja:
reklama
dają dają. ja juz byłam nawet na ankietce z miłą panią anestezjolog.
ej a ktos wie moze na co trzeba zrobic ten posiew jak sie chce rodzic na brochowie? paciorkowiec czy gronkowiec?
 
Ten (GBS) wymaz trzeba robić wszędzie. Dla bezpieczeństwa dziecka, Jeżeli jesteś nosicielką bakterii, dziecku przy porodzie naturalnym może grozić zarażenie a w konsekwencji np zapalenie płuc albo uszka zaraz po porodzie.
 
Witajcie. jestem już po i moge napisac na temat Brochowa wiele. Są i za i przeciw. Z ZZO róznie bywa, czasem anestezjolog np. ma cc i nie zdąży podac, nie wszyscy też robią to dobrze. Warunki w szpitalu nie najgorsze, na porodówce całkiem dobre na połozniczym gorsze. Położne miłe i pomocne z lekarzami gorzej. Ja po próbie porodu naturalnego i własciwie juz na finiuszu musiałam miec zrobione cc na cito bo i małej tętno było za wysookie i moja blizna po poprzedniej cc groziła peknieciem, spojenie tez się rozłaziło.No i niestety moja rana po cc nie goi się dobrze. Pewnie czymś mnie zakazili przy tym cc robionym o 3 w nocy na cito w 5 minut.Mogę powiedzieć tylko dosadnie QRWA.
realmad2.gif
Przy ściąganiu szwów blizna się rozeszła, wyleciało masa róznych płynów, krew, jakaś taka woda, ropa-jednym słowem paskudztwa same. Ból przeszedł w tym miejscu ale wygląda to paskudnie. Cały czas się sączy, mało powiedziane lecje z tego miejsca tak, ze na kompresy musze zakładać podpaskę bo inaczej przecieka. Dostałam jakieś mazidła do smarowania i czekamy na posiew bo jeszcze nie ma a nie goraczkuję. Cóz brzuch mam już nie do pokazania mimo, że nie mam rozstępów
realmad2.gif
Mam nadzieję, ze to się w końcu wygoi i nie dojdzie do czyszczenia bo już po prostu mnie szlak trafia
shocked.gif

No jesli ktoś ma konkretne pytania niech pisze pw to na pewno odpisze
 
Witajcie. jestem już po i moge napisac na temat Brochowa wiele. Są i za i przeciw. Z ZZO róznie bywa, czasem anestezjolog np. ma cc i nie zdąży podac, nie wszyscy też robią to dobrze. Warunki w szpitalu nie najgorsze, na porodówce całkiem dobre na połozniczym gorsze. Położne miłe i pomocne z lekarzami gorzej. Ja po próbie porodu naturalnego i własciwie juz na finiuszu musiałam miec zrobione cc na cito bo i małej tętno było za wysookie i moja blizna po poprzedniej cc groziła peknieciem, spojenie tez się rozłaziło.No i niestety moja rana po cc nie goi się dobrze. Pewnie czymś mnie zakazili przy tym cc robionym o 3 w nocy na cito w 5 minut.Mogę powiedzieć tylko dosadnie QRWA.
realmad2.gif
Przy ściąganiu szwów blizna się rozeszła, wyleciało masa róznych płynów, krew, jakaś taka woda, ropa-jednym słowem paskudztwa same. Ból przeszedł w tym miejscu ale wygląda to paskudnie. Cały czas się sączy, mało powiedziane lecje z tego miejsca tak, ze na kompresy musze zakładać podpaskę bo inaczej przecieka. Dostałam jakieś mazidła do smarowania i czekamy na posiew bo jeszcze nie ma a nie goraczkuję. Cóz brzuch mam już nie do pokazania mimo, że nie mam rozstępów
realmad2.gif
Mam nadzieję, ze to się w końcu wygoi i nie dojdzie do czyszczenia bo już po prostu mnie szlak trafia
shocked.gif

No jesli ktoś ma konkretne pytania niech pisze pw to na pewno odpisze

Ja mówiłam o Brochowie,jak koleżankę moją urządzili po cesarskim cieciu! To Vetka na mnie naskoczyła a Ty byłaś wielce zdziwiona że tak źle mówię o tym tak wspaniałym szpitalu ^^ Teraz jak się okazało,każdy uczy się na błędach a wystarczyło być miłym i wyciągnąć wnioski. Pozdrawiam.
 
...nikt nie potrafi być miłym,póki jego samego krzywda nie spotka... taka prawda.
A z Borowskiej nie odsyłają,bo moją szwagierkę wczoraj z ulicy przyjęli!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
A Ja powiem jedno... Rodziłam na Kamińskiego i baaardzo podobał mi sie ten szpital, gdyby nie to, że by mnie nie przyjeli, bo miejsc nie bylo, ale jak wytyrałam jazdę i zagrozilam tym,ze sie poloze przed szpitalem i zaczne rodzic,to sie od razu 3 miejsca znalazły ;x Chcieli mnie odesłać na Dyrekcyjną.. Nie polecam nikomu, nawet w chwili obecnej, nie wiem czy ten szpitaj istnieje, ale warunki tam są (byly) nie do przyjęcia.. Co do Brochowa - tam też ponoć jest niezłe kino z przyjęciami na porody.. Z tego co Wisieńko napisałaś, to masz nieciekawie,ale sama w sumie na to sie zgodziłaś.. :x To lekarze są dla was nie wy dla nich ! Z czegoś kurde pensje mają ! Nauczcie sie dziewczyny walczyć o swoje, bo daleko na tym nie zajedziecie, a i krzywda sie waszym dzieciom moze stac, przez blad lekarza..;/ Vetka a Ty co ? Lekarzem ginekologii jesteś czy objechałaś całe google by potem się wymądrzać na forach? Moze lepiej by bylo, jakbyś odwiedziła te CUDOWNE szpitale i sie sama przekonała jaka jest opieka.. I krzyczcie przy porodzie bardziej niz was boli, na bank sie wami zajmą - sprawdzony sposob :p Pozdrawiam :)
 
Do góry