reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrocławianki - jaki szpital????

na Borowskiej z przyjęciami jest tragicznie!!!!!!!!!!!! przyjmują jak już dziecko jest miedzy nogami.. a nie wiem , co to będzie od 18.07, jak zamkną Chałubińskiego...chyba pojadę do Bogatyni :((
 
reklama
panizasun Już wspominałam, że jeżeli ma któąś warunki ( auto i kierowcę na telefon) to świetny jest szpital Latawiec w Świdnicy, taka alternatywa do szpitala trzebnickiego czy Oławskiego. Przeszukajcie starsze posty wklejałam link do filmu o oddziale położniczym, warte przemyślenie dla dziewczyn z Krzyków...:-)
ok 56 km trasa na godzinę czasu....nie uwzględniając korków...
 
Ostatnia edycja:
Ja dziś byłam z wizytacja w Oławie...całkiem tam przyjemnie :) I chyba na ten szpital sie zdecyduje...choć Brochów z okna widze
 
panizasun nie rodziłam tam ale przeczytaj sobie ten artykuł...bardzo sie cieszę że udało mi się urodzić jeszcze na dyrekcyjnej :)

Mało miejsc dla karmiących matek w ASK przy Borowskiej

JEJKU jak ja sie ciesze, że mogłam być przy moim dziecku jak było chore zaraz po porodzie. A pamiętam to jak dziś, bo nie byłam właśnie pewna czy tak to będzie, bałam się, że mnie wypiszą...i że on będzie nocami sam :-( a jak którąś mama krami piersią to już w ogóle masakra jakaś...
Kolejny punkt na liście który trzeba by sobie umieścić, czy nam odpowiada to ze jak dziecko będzie musiało zostać więcej niż 3 doby to czy mama jest z nim? a przyznajmy, że jak nie zapalenie płuc, ucha czy dróg moczowych to bardzo często jest żółtaczka...no pewien nie smak ....

DZIEWCZYNY ,a czy któraś sprawdzała szpital w Oleśnicy ??????? podobno była szkoła rodzenia za free ( 2009 ) w zeszłym roku na jesień otworzyli po remoncie i jakichś przejściowych kłopotach zdrowotnych ordynatora oddziału i po jakichś zwolnieniach się lekarzy ... a to dość bliska placówka .. ale nie znam nikogo :-( kto korzystał z już z nowego oddziału ...


http://bielawa.naszemiasto.pl/artykul/822254,porodowka-po-remoncie,867966,id,t,zid.html#galeria
no szczęka mi popadła, tylko co oni maja z tymi parawanami :|???
 
Ostatnia edycja:
tiak
obecnie pracuję na patomorfologii na ul. Marcinkowskiego 1 ( czyli Chałbińskiego ), ale trafiają do nas badania z ginekologii...:-)
 
Witam
Potwierdzam to co napisała Vetka
Kontaktowałam się z moją ciocią , która pracuje na Borowskiej jako pielęgniarka co prawda nie na ginekologii ale ma koleżanki na porodówce i mówi że tam jest masakra - nie ma szans na dostanie się kogoś z tzw. "ulicy". :szok::szok::baffled::baffled:
do kiedy szpital na Chałbińskiego jest zamknięty ?
Poszukuję namiary na dobrą położną z Kamińskiego- słyszłam że można zapłacić około 600 zł i mieć indywidualną położną?
Pzdr
 
Ostatnia edycja:
Felidae - to prawda, że szkoła rodzenia jest za free, zajęcia są 2 razy w tygodniu (pn i czw) przez 10 do 12 tygodni, jak jest to nie wiem, bo nie chodzę. Co do szpitala, to znam kilka osób, które rodziły w Oleśnicy przed remontem i są w miarę zadowolone, no cóż zawsze pozostaje trochę do życzenia. Ja planuję tam swoją cesarkę, mam nadzieję, że będzie ok.
 
Hmmm. Na Borowskiej sa 24 łóżka na położnictwie a każdy z byłych ordynatorów ma swoje pacjentki +tłumy od prof. Zimmera to jak ma być tam miejsce dla położnicy "z ulicy"?

Trafiłam na Dyrekcyjną w tamtym roku jak Brochów był zamknięty. Oblężenie niesamowite było. Rodziło dziennie po 10 kobiet kiedy na świat przychodził mój syn i mnie jakoś przyjęli z ulicy z nadciśnieniem i skracającą się szyjką.
Może to też ta kwestia, że prowadził mnie ich były współpracownik.
A czemu Chałbińskiego się zamyka? Rutynowa dezynfekcja czy może dołączą na Borowską?

Kochana Oławę odradzam stanowczo. Jakiekolwiek komplikacje z maleństwem przy porodzie i wiozą je na Wrocław. Przed 36tc nawet położnic do porodu nie chcą przyjmować jeśli jest czas na zawiezienie takiej do Wrocławia.
No chyba, że pasują Ci docinki Reszkowej, kiedy będziesz wyła z bólu, a ona powie Ci coś w stylu "to na co nogi rozkładałaś"... Poziom Oławy jest żenujący, wygląd oddziału to nie wszystko. Liczy się personel i już niedługo się o tym przekonasz.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madlein mowa była o szpitalu w Oleśnicy z nowszą obsadą na której temat nic nie wiemy ( a szkoda).To prawda że mniejsze szpitale nie mają Intensywnej Terapii Noworodka, Ale zwykłą patologią to chyba dysponują... ?
Kliniki zamykają sie raczej co rok, rutynowe zamknięcie o żadnym zakażeniu nic mi nie wiadomo...
Oława...niektóre panie sobie chwalą, ja znam dwie i jedna rodziła tam bo tam mieszka i była niezbyt zachwycona, a druga jechała tam specjalnie z Wrocławia i jest super zadowolona. Może nie trafiła na wyżej rzeczoną panią położną
 
Do góry