reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

A jak u Ciebie z tym HPV? Będziesz powtarzała, żeby sprawdzić który to dokładnie genotyp? Udało się zapisać do tej Poradni Profilaktyki Nowotworów?
W tym tygodniu dużo pracy i innych spraw. W przyszłym tygodniu planuję się zapisać. Na własną rękę na razie nie będę nic robić. Zobaczymy co mi zaproponują.
 
reklama
ANA1 - mówi o obecności/braku przeciwciał (bez miana przeciwciał czy typu świecenia)

ANA2 - mówi o mianie przeciwciał przeciwjądarowych i przeciwcytoplazmatycznych oraz ich typie świecenia (bez wskazania konkretnych antygenów)

ANA3 - zawiera oznaczenie panelu konkretnych przeciwciał dla 16 antygenów.

Tylko dlatego bada się od razu ana 3, że wówczas masz konkretną informację o antygenach.

U mnie np. wygląda to tak, że ana2 mam zawsze dodatnie lub słabo dodatniej, ale w ana3 czysto. Immunolog i reumatolog patrząc na wyniki ana + czynnik reumatoidalny i kilka innych, powiedzieli, że jest ok i nie ma konieczności pogłębiania diagnostyki w tym kierunku. Immunolog powiedział również, że ilość przeciwciał ana może się zwiększać nawet w przypadku infekcji i sama w sobie o niczym nie świadczy (przy negatywnym panelu antygenów).
Czyli jak mi wyjdzie brak ANA1 to na bank nie będzie innych ANA tak?
 
Czyli jak mi wyjdzie brak ANA1 to na bank nie będzie innych ANA tak?
podepnę się bo zauważyłam post o ana.
Choruje autoimunologicznie. Zawsze róbcie tylko ana 4 np w diagnostyce. Szkoda kasy na ana 1, ana2, ana3.jie dajcie się przekonać że trzeba po kolei robić każde, nieprawda.
Ana 4 pokazuje wszystkie te badania wyżej a płacicie raz jakoś 120 zł plus minus. A ana 1 może nie wyjść a przeciwciała z ana 3 będą. Takie różne zagadki ma autoimunologia. Co najwyżej dostaniecie ujemne ana 4 czego wam życzę. A jeśli coś wyjdzie to będziecie mieć wszystko w jednym badaniu a nie kilka razy badać poszczególne.Dwa to czeka się na wynik też trochę także ana 4 róbcie.
 
Czyli jak mi wyjdzie brak ANA1 to na bank nie będzie innych ANA tak?
Zgadza się :) ale jeśli już masz robić jakiekolwiek, to najlepiej ana3 i/lub ana2 - bo ana1 daje najmniej informacji, a jeśli wyjdą dodatnie, to i tak będziesz chciała zrobić pozostałe, żeby mieć jasność.

Edit: albo ana4 jak napisała koleżanka wyżej, bo to łącznie ana2+ana3 ;)
 
podepnę się bo zauważyłam post o ana.
Choruje autoimunologicznie. Zawsze róbcie tylko ana 4 np w diagnostyce. Szkoda kasy na ana 1, ana2, ana3.jie dajcie się przekonać że trzeba po kolei robić każde, nieprawda.
Ana 4 pokazuje wszystkie te badania wyżej a płacicie raz jakoś 120 zł plus minus. A ana 1 może nie wyjść a przeciwciała z ana 3 będą. Takie różne zagadki ma autoimunologia. Co najwyżej dostaniecie ujemne ana 4 czego wam życzę. A jeśli coś wyjdzie to będziecie mieć wszystko w jednym badaniu a nie kilka razy badać poszczególne.Dwa to czeka się na wynik też trochę także ana 4 róbcie.
zgadzam się z ana4, ale nie z tym, że mogą nie wyjść ana2 ujemne, a wyjść ana3 dodatnje - te badania sprawdzają to samo, tylko w różnych zakresach.

Co innego w drugą stronę - dodatnie ana1/ana2 i ujemne w ana3.
 
zgadzam się z ana4, ale nie z tym, że mogą nie wyjść ana2 ujemne, a wyjść ana3 dodatnje - te badania sprawdzają to samo, tylko w różnych zakresach.

Co innego w drugą stronę - dodatnie ana1/ana2 i ujemne w ana3.
zapewniam Cię że mogą. Choruje wiele lat (toczen, Sjogren i Reyno) i znam zrzeszę ludzi z tą chorobą. W tym przypadki negatywnego ana 1, a na trzy plusy antygeny w ana 3. tocznie itp lubią też być seronegatywne , dlatego nie tylko badania z krwi ale i objawy sa ważne. Tu kwestie bardziej wpływu na ciąże, starania. U mnie miało to znaczenie też jeśli chodzi o staranie i straty. Długa droga za mną i morze badań. Niestety choroba jak sie pokazała tak już została dość twardo stojąc…
 
260zł z lekką górką (w tym 10zł usługa pielęgniarska i zniżka 20%) - Warszawa 😑 No ale tutaj oprócz MUCHa było też HPV i różnica wychodziła ok. 40zł, więc stwierdziłam że dopłacę.
👍
Ja mam drożność ustaloną na wtorek a te wymazy mam mieć robione przy drożności bo jak byłam na wizycie to byłam w trakcie okresu i się wtedy nie dało tego załatwić.
 
reklama
Do góry