reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Cześć Dziewczyny! To jedyne dobre wieści ode mnie z rana, bo na teście biało (10dpo), nawet pieprzonej fabrycznej 😑 Trafiam chyba na same dobre partie Pinków, bo mimo wielu historii tutaj mi nigdy nie pokazały nawet cienia kreski jak nie było ciąży 🤷🏻‍♀️
 

Załączniki

  • IMG_2121.jpeg
    IMG_2121.jpeg
    173,9 KB · Wyświetleń: 121
reklama
Cześć Dziewczyny! To jedyne dobre wieści ode mnie z rana, bo na teście biało (10dpo), nawet pieprzonej fabrycznej 😑 Trafiam chyba na same dobre partie Pinków, bo mimo wielu historii tutaj mi nigdy nie pokazały nawet cienia kreski jak nie było ciąży 🤷🏻‍♀️
10 dpo, to nadal wcześnie :)

Super, że w wymazie czysto 💪
 
Cześć Dziewczyny! To jedyne dobre wieści ode mnie z rana, bo na teście biało (10dpo), nawet pieprzonej fabrycznej 😑 Trafiam chyba na same dobre partie Pinków, bo mimo wielu historii tutaj mi nigdy nie pokazały nawet cienia kreski jak nie było ciąży 🤷🏻‍♀️
Ile kosztowały cię te wymazy?
 
Właśnie byłam przekonana, że jest tak jak mówisz i kiedyś zbadałam sobie ANA1, wyszło ujemne więc nie drążyłam dalej. Za to na grupie o poronieniach na facebooku dziewczyny w wytycznych podają, żeby od razu zbadać ANA3, bo to typowo może wiązać się ze stratami. Któraś pisała, ze miała ujemne ANA1 i dodatnie ANA3 i zastanawiam się czy to możliwe.
Chcę zbadać jeszcze raz to ANA, bo mogło się wytworzyć po takim czasie i zastanawiam się czy zrobić jak kiedyś samo ANA1, czy jednak to ANA3.


ANA1 - mówi o obecności/braku przeciwciał (bez miana przeciwciał czy typu świecenia)

ANA2 - mówi o mianie przeciwciał przeciwjądarowych i przeciwcytoplazmatycznych oraz ich typie świecenia (bez wskazania konkretnych antygenów)

ANA3 - zawiera oznaczenie panelu konkretnych przeciwciał dla 16 antygenów.

Tylko dlatego bada się od razu ana 3, że wówczas masz konkretną informację o antygenach.

U mnie np. wygląda to tak, że ana2 mam zawsze dodatnie lub słabo dodatniej, ale w ana3 czysto. Immunolog i reumatolog patrząc na wyniki ana + czynnik reumatoidalny i kilka innych, powiedzieli, że jest ok i nie ma konieczności pogłębiania diagnostyki w tym kierunku. Immunolog powiedział również, że ilość przeciwciał ana może się zwiększać nawet w przypadku infekcji i sama w sobie o niczym nie świadczy (przy negatywnym panelu antygenów).
 
Cześć Dziewczyny! To jedyne dobre wieści ode mnie z rana, bo na teście biało (10dpo), nawet pieprzonej fabrycznej 😑 Trafiam chyba na same dobre partie Pinków, bo mimo wielu historii tutaj mi nigdy nie pokazały nawet cienia kreski jak nie było ciąży 🤷🏻‍♀️
Mi się pokazał, ale nie polecam doświadczenia. Przez dwa dni chodziłam cała w skowronkach, aż tu nagle beta 3,0. Przez tę traumę, jeszcze nie umiem się cieszyć moją kreską 😞 Natomiast ja też nie jestem bez winy w tej historii, bo zrobiłam rano test, uznałam, że zaspana i tak nic nie widzę i go zostawiłam w łazience. Po godzinie wyszedł cień cienia. Następnego dnia cień cienia był nawet ciemniejszy 😜 Teraz testy wyszły elegancko od razu, więc wątpliwość mniejsza, ale wiadomo... Człowiek już bardziej podejrzliwy 😂
 
reklama
Do góry