reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Powtórzyłam dzisiaj dla pewności test 🙈 dziewczyny, musi być dobrze 🙈 będę Was tu odwiedzać do końca miesiąca 🙈 bo wszystko się może zdarzyć
Gratulacje i trzymam mocno kciuki:)
Holsamed, Kotlarza 6, badania genetyczne.
1. Rzeczy nie istotne, ale przydatne to: parking na ulicy, dość sporo zatoczek i miejsc parkingowych. Spokojnie powinnyście znaleźć miejsce. Wszystko ładnie opisane, widoczne. Wchodzimy do budynku i kierujemy się na prawo na klatkę schodową, wychodzimy na piętro 1, koło optyka i idziemy korytarzem na prawo do rejestracji na ginekologii.
2. Dokumenty: potrzebujecie dowód osobisty na 2 seksundy pokazać Pani. Informujecie, że miałyście umówioną wizytę na badania genetyczne. Dostajecie dwa formularze tzw ankiety.
3. Ankiety: są dwie, bo jedna na kariotypy a druga na resztę badań. Pytania to: dane osobowe (imię, nazwisko, adres, pesel), pytanie o choroby genetyczne w rodzinie jeżeli tak to jakie i kto, pytanie o to czy jesteście na badaniach z powodu a) niepłodność b)wielokrotne poronienia lub martwe urodzenie. Oświadczenie co mają zrobić z materiałem po pobraniu, oświadczenie kogo upoważniacie do odbioru wyników badań. Panie w rejestracji są super uprzejme i pomagają we wszystkim. Pani od pobierania krwi to mega delikatna kobieta z podejściem więc każda, która ma jakieś problemy przy pobieraniu nie ma się czego bać.
4) wyniki; wyniki mogą przesłać e-mailem. Wysyłają jak już wszystkie wyniki spłyną do nich. Wyniki krwi od 1-2,5 miesiąca.

To wszystko co przychodzi mi na myśl żeby Wam powiedzieć. Jak macie pytania to śmiało ;) ja targałam swoje dwie teczki badań, ale nikt mnie nie zapytał o żadną dokumentację. Jedyne pytanie to było o dowód.
A wiadomo do kiedy trwa akcja z tymi darmowymi badaniami? Może coś rzuciło Ci się w oczy, jakas ulotka np?
 
reklama
Ja miałam do nadrobienia od niedzieli wieczora ponad 20 stron, ale wczoraj byłam na badaniu krwi i tak mi babka pobierająca wierciła w żyle, że po wyjściu prawie odleciałam. Później cały dzień nie mogłam dojść do siebie -.- No boję się pobierania, zawsze bałam, ale przy takiej częstotliwości jaka mam teraz, już dawno nie miałam odlotu. Jednak mega dużo zależy od pielęgniarki.

Zrobiłam wczoraj też AMH z bonu i w porównaniu do 11.2022 gdzie miałam wynik 2.87 ng AMH wzrosło do 3.25 ng. Co to może oznaczać? Boję się tego PCOS, ale taki wynik chyba jeszcze ma nie nie wskazuje.?
 
Ale nie wiem czy to robić?. Jakieś usg specjalne, rezonans? Co sadzicie? Mozej ak teraz cos zaplanuje to bedzie ok ? Chociaz wiekszosc lekarzy bezlitosnie widzi w moim przypadku tylko in vitro 🤷‍♀️
Kurczę ciężkie pytanie i ciężka odpowiedź….
Wrocław jest jednym z najlepszych ośrodków ze specjalistami od endo i gdzie jest też najbardziej polecane miejsce do zrobienia mri pod kątem endometriozy. Do tych najlepszych specjalistów na pierwszą wizytę - podobno się czeka rok :( A robienie MRI w ten sam dzień co histero to jak dla mnie za dużo dla organizmu jak na jeden dzień - szczególnie że trzeba do niego dzień wcześniej oczyścić organizm i na sam zabieg jest wstrzykiwany kontrast i jakieś żele dopochwowo i do odbytu… obawiam się że jest to niemożliwe żeby ogarnąć histero i mri/usg specjalistyczne w jeden dzień. :(
Druga sprawa to też musisz zastanowić się na czym Ci zależy. Czy na przykład wiedza o endo pozwoli Wam na szybsze podjęcie decyzji o ivf albo wpłynie jakoś na przygotowania do niego (dieta, suple, inny protokół przygotowawczy itp)? Ja sama się z tą myślą biłam czy robić ten rezonans we Wro albo usg u specjalisty w Krk z szybszymi terminami, ale biorąc pod uwagę że i tak idziemy w ivf, moja lekarka robi przed transferem często cykl na wyciszanie endo a ja staram się stosować dietę przeciwzapalną - to stwierdziłam że nawet jeśli będę miała endo gdzieś ukryte w organizmie to nic na tym etapie więcej nie zrobię. Podobno embriolog na podstawie jak wyglądają jajeczka jest w stanie potwierdzić czy ktoś ma endo - więc zapytam za miesiąc żeby ocenili co widzą:) Jeśli nie jesteście przekonani do ivf i chcecie próbować z niewspomaganym leczeniem to głębsza diagnostyka pod tym kątem jaknajbardziej jest zasadna. Ale chyba nie w jeden dzień wraz z histero :( ewentualnie zadzwoń do tej kliniki swojej i zapytaj czy nie mają tam kogoś kto w endomendzie się specjalizuje - bo to chyba byłby logistycznie jedyny sposób żeby to ogarnąć na raz. Jest dużo grup na fejsie o endometriozie gdzie dziewczyny polecają lekarzy i opisują jak takie usg czy rezonans wygląda i ile się czeka obecnie.
 
Ja mam teraz czas, mogłabym pocieszyć. Ale tak mi się strasznie nie chce.
Zapomniałam o tym bonie na amh, muszę go wydrukować i iść na badanie.
 
Ja miałam do nadrobienia od niedzieli wieczora ponad 20 stron, ale wczoraj byłam na badaniu krwi i tak mi babka pobierająca wierciła w żyle, że po wyjściu prawie odleciałam. Później cały dzień nie mogłam dojść do siebie -.- No boję się pobierania, zawsze bałam, ale przy takiej częstotliwości jaka mam teraz, już dawno nie miałam odlotu. Jednak mega dużo zależy od pielęgniarki.

Zrobiłam wczoraj też AMH z bonu i w porównaniu do 11.2022 gdzie miałam wynik 2.87 ng AMH wzrosło do 3.25 ng. Co to może oznaczać? Boję się tego PCOS, ale taki wynik chyba jeszcze ma nie nie wskazuje.?
Mam tak samo 😞🤗 To podobno kwestia cienkich, chowajacych się żył. Ja zawsze wypijam 0,5l wody przed pobieraniem, proszę o igłę dla niemowlaków i pobieranie strzykawką. Ten zestaw pomaga. Do tego mam sprawdzone punkty, gdzie sprawnie pobierają i w innych się nie pokazuję 🙈
 
Nastawiałam się na owu wczoraj, a tu dalej nic 😞 Może dziś będzie 🤔 Testów nie robię, bo mi się skończyły, logistycznie w tym cyklu już ich nie ogarnę.
 

Załączniki

  • Screenshot_20240507_065804_premom.eh.com.ehpremomapp_edit_1706501889055225.jpg
    Screenshot_20240507_065804_premom.eh.com.ehpremomapp_edit_1706501889055225.jpg
    119,5 KB · Wyświetleń: 29
reklama
Do góry