reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Dziewczyny czy DHEAs w 2 DC jak na zdjęciu jest faktycznie ok? Niby jest w widełkach labu ale czasami te normy dla staraczek są ciut inne w niektórych badaniach.
 

Załączniki

  • Screenshot_20240529_195935_Chrome.jpg
    Screenshot_20240529_195935_Chrome.jpg
    74,8 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Cześć, bardzo mi przykro z powodu Twojej starty. Sama straciłam ciążę na etapie 18TC wiedząc, że zakończy się niepowodzeniem już od 12TC.
smutno mi że też musiałaś tego doświadczyć 😟 ja już tak samo wiedziałam od 12 tc że jest coś nie tak,później już było tylko gorzej na kolejnych usg,także rozumiem dobrze przez co musiałaś przejść 🙁
 
smutno mi że też musiałaś tego doświadczyć 😟 ja już tak samo wiedziałam od 12 tc że jest coś nie tak,później już było tylko gorzej na kolejnych usg,także rozumiem dobrze przez co musiałaś przejść 🙁
Coś jest nie tak to znaczy co? Co mówili lekarze? Obrzęk? Bo z tego co pisałam to nie znaleziono przyczyny straty (chyba, że ja nie doczytałam)
 
Coś jest nie tak to znaczy co? Co mówili lekarze? Obrzęk? Bo z tego co pisałam to nie znaleziono przyczyny straty (chyba, że ja nie doczytałam)
malutka miała wiele problemów z narządami które nie rozwijały się prawidłowo,były różne badania,lekarze nie znaleźli przyczyny dlaczego wszystko poszło w taką stronę,nie były to wady genetyczne a sytuacja w której się znalazłam jak powiedzieli lekarze losowa,która może się przydarzyć każdemu ☹️..ciąża została zatrzymana w 16 tyg
 
malutka miała wiele problemów z narządami które nie rozwijały się prawidłowo,były różne badania,lekarze nie znaleźli przyczyny dlaczego wszystko poszło w taką stronę,nie były to wady genetyczne a sytuacja w której się znalazłam jak powiedzieli lekarze losowa,która może się przydarzyć każdemu ☹️..ciąża została zatrzymana w 16 tyg
Rozumiem, u nas od 12TC był uogólniony obrzęk płodu i HlHS czyli nie wykształcona lewa komora serca. Dodatkowo mała miała Trisomie 21 chromosomu. Niestety, przykre to mówić, ale w takiej sytuacji lepiej, że odeszła.
 
Rozumiem, u nas od 12TC był uogólniony obrzęk płodu i HlHS czyli nie wykształcona lewa komora serca. Dodatkowo mała miała Trisomie 21 chromosomu. Niestety, przykre to mówić, ale w takiej sytuacji lepiej, że odeszła.
też jestem tego samego zdania że czasem w takich sytuacjach tak jest najlepiej i nie ma innej drogi..
 
No cóż zamówiłam testy to plamienie zmienia się w krwawienie…z drugiej strony lepsze to niż rozczarowanie naciąganą nadzieją. Teraz pytanie jako co to traktować? 21.05 miałam coś co miało być okresem, ale krótko. Teraz to dziwne nie wiadomo co. Miałam już ciąże biochemiczne dlatego nie ufam testom przed terminem okresu z wiadomych przyczyn. Nigdy jednak nie wyglądało to jak teraz.
Zastanawiam się czy wszelkie anomalia teraz mogą być spowodowane ostatnim porodem i komplikacjami po nim? Okazalo się, że zostały resztki łożyska które miałam usuwane kilka dni później. Dostałam dodatkowo leki CefALEXin i Metronidazole. Miałam później jakieś wizyty kontrolne z USG i lekarz powtarzał, że wszystko jest ok. Jednak to było ponad 8 lat temu i w tym czasie nigdy nie staraliśmy się o kolejne dziecko. Dopiero teraz od stycznia zaczęliśmy działać. Obawiam się, że licząc tylko na angielską służbę zdrowia prędzej zwariuję. Muszę poszukać dobrej, ale w miarę blisko polskiej kliniki. Dla własnego zdrowia psychicznego.
 
Przeglądam sobie dzisiejsze q&a na instagramie nasz bocian i padła taka odpowiedź. Jestem meeega ciekawa jak to wszystko będzie funkcjonowało w praktyce..
 

Załączniki

  • IMG_6992.jpeg
    IMG_6992.jpeg
    55,5 KB · Wyświetleń: 119
Dziewczyny, na prośbę swojej gin ponowiłam znowu badanie AMH w innym laboratorium, tym razem na początku cyklu. I ze swojej strony mogę Wam podpowiedzieć, że jeśli bierzecie leki na stymulację cyklu to nie badajcie AMH w trakcie ich picia i w cyklu w którym już np lametta była użyta. Nie wierzyłam swojej gin, że to może zaburzać wynik ale zrobiłam 3 raz Amh w maju. Tym razem w 2dc i moje AMh nie wynosi 0,6 ale 1,3. Chyba nawet moja gin nie liczyła na taką różnicę, bo mówiła że stymulacja obniża wynik AMH jeśli się bada po wybraniu leków w danym cyklu i stawiała że AMH może mi wyjść nie 0,6 tylko jakieś 0,9 (co i tak jest ogromnym spadkiem u mnie w porównaniu z AMh z zeszłego roku) dałoby to już pewność co do refundacji leków przy ivf.
 
reklama
Dziewczyny, na prośbę swojej gin ponowiłam znowu badanie AMH w innym laboratorium, tym razem na początku cyklu. I ze swojej strony mogę Wam podpowiedzieć, że jeśli bierzecie leki na stymulację cyklu to nie badajcie AMH w trakcie ich picia i w cyklu w którym już np lametta była użyta. Nie wierzyłam swojej gin, że to może zaburzać wynik ale zrobiłam 3 raz Amh w maju. Tym razem w 2dc i moje AMh nie wynosi 0,6 ale 1,3. Chyba nawet moja gin nie liczyła na taką różnicę, bo mówiła że stymulacja obniża wynik AMH jeśli się bada po wybraniu leków w danym cyklu i stawiała że AMH może mi wyjść nie 0,6 tylko jakieś 0,9 (co i tak jest ogromnym spadkiem u mnie w porównaniu z AMh z zeszłego roku) dałoby to już pewność co do refundacji leków przy ivf.
Oooo widzisz ciekawa wiadomość. Dobrze że zrobiłaś jeszcze raz to AMH :) lepiej się czujesz z taką informacją? :)
 
Do góry