reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

ja białka też jeszcze nie dawałam. Izka ja myślę że zawartość jajek w makaronie jest raczej symboliczna:-) i pewnie dlatego nie uczula...
 
reklama
Dziewczyny - zwłaszcza mamy alergików, oświećcie mnie proszę, bo dotąd nie interesowałam się zbytnio tym tematem, bo nie było z Jaśkiem problemów. Ale jak już pisałam od pewnego czasu ma szostką, czasem zaczerwienioną skórę na policzkach i podejrzewam, że to uczulenie na coś.
Jak to jest,
1) czy "skaza białkowa" to uczulenie na białko roślinne czy zwierzęce czy jedno i drugie?
2) Czy uczulenie na gluten to coś zupełnie innego niż uczulenie na białko?
3) Czego nie może jeść dziecko uczulone na białko czy gluten?
Wybaczcie durne pytania, ale jestem zielona w tym temacie. No i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, co miałabym zrobić Jasiowi do jedzenia, bo w końcu białko jest prawie wszędzie :eek:

a wiec 1)skaza nazywana jest alergia u malych dzieci ktora najczesciej objawia sie wlasnie szorstkimi polikami ktore sa rowniez czesto zaczerwienione i jakby polakierowane lub jakby bialko jajka na nich zastyglo, albo tworza sie wreczjakby strupki ranki al to juz jest atopowe zapalenie skory
2) oczywiscie ze uczulenie na gluten i na bialko to zupelnie dwa rozne alergeny, gluten to maka , chleb, makarony, ciasta (tu najczesciej wraz z mlekiem;-) ) czesto dodaje sie go rowniez do np: wedlin czy parowek
3)dziecko uczulone na bialko mleka nie moze jesc przetworow mlecznych i mleka a wiec serow, twarozkow, jogurtow, smietan niekiedy mleko jest w chlebach a bialka mleka prawie zawsze w kupnych wedlinach!
natomiast dziecko uczulone na gluten nie moze jesc niczego co ten gluten zawiera a wiec chleba bulek makaronow ciast ciastek- tylko te oznaczone jako bezglutenowe, wedlin z dodatkiem glutenu

z tego co wiem nie ma uczulenia na bialko bo jak piszesz ono jest wszedzie
moze to byc uczulenie na bialko mleka krowiego czy bialko sojowe a przekonac sie o tym co uczula dziecko mozna w sumie najpewniej w jeden sposob - droga eliminacji tzn usunac z diety podejrzana rzecz i obserwowac skore jak sie poprawi znaczy ze mamy "winowajce"

a poliki synka mozesz posmarowac np: linomagiem, lipobaza czy diprobaza lub mascia witaminowa robiona w aptece na recepte(5-10zl) lub bez(ok 20zl)- sluze przepisem jesli chcesz
to by bylo tyle w skrocie :-) :-) jak masz jakies jeszcze pytania to sluze pomoca (jesli bede znala odpowiedz ;-) )
 
Pytia, Filip też ma czasem policzki zaczerwienione, ale jak mu się posmaruje to np. po nocy są znowu ładne. Myślę, że ma na to wpływ u nas suche powietrze + ślina + otarcia jakie sobie zapewnia, np. chrupkami ""). Próbowałaś może już podejść od tej strony?
 
jesli moge zapytac i nie zrozum mnie zle ;-) , czemu podajesz bebilon pepti skoro dajesz danonki i bulke z tego co wiem, moja corka tez jest alergiczka, mleko to stosuje sie wtedy gdy dziecko ma alergie na bialko mleka a skoro podajesz danonki to chyba jej nie ma i nie nekaja go wysypki?? :confused: tak samo z tego co wiem to gluten u alergikow tez daje sie po 12 miesiacu

Już wyjaśniam. Jak Piotruś miał 2 miesiące był karmiony mlekiem Nan, po jakimś czasie dostał wysypki. Pediatra stwierdziła, że jest uczulony na białko i zmieniła mu mleko na Bebilon Pepti. Jak byłam na wizycie z Piotrusiem jak miał 8 miesięcy to pani pediatra kazała pomału wprowadzać jogurt (jak każdą nowinkę). Po tygodniu podawania (w małych ilościach ) nie zauważyłam żadnej wysypki więc uznałam, że mogę mu podawać. To samo jest z bułką (je w małych ilościach). A co do mleka Bebilon Pepti, to chyba nie ma nic w tym złego, że je podaję. Może to była błędna diagnoza pediatry jeżeli chodzi o uczulenie na białko.
 
wiec jrsli dobrze zrozumialam, Piotrus nie ma alergii na bialko mleka, czyli podawanie bebilonu pepti nie jest konieczne, mozna podawac inne mleko tak?? ale oczywiscie nie ma w tym nic zlego :)))
ale zazdroszcze ci ze twoje dziecko akceptuje smak tego mleka bo moja corka niestety nie,wiec jest nadal na cycu ale ja od jakiegos czasu jem codziennie DUZE ilosci nabialu i nic jej nie jest wiec za rad lekarza bedziemy pobowac jogurty, jak tylko wyzdrowieje :-)
a mam pytanie podawalas codziennie jogurt?? przez 7 dni tak jak kazda nowinke?? a od jakiego jogurtu zaczelas??? i teraz podajesz codziennie??
 
wiec jrsli dobrze zrozumialam, Piotrus nie ma alergii na bialko mleka, czyli podawanie bebilonu pepti nie jest konieczne, mozna podawac inne mleko tak?? ale oczywiscie nie ma w tym nic zlego :)))
ale zazdroszcze ci ze twoje dziecko akceptuje smak tego mleka bo moja corka niestety nie,wiec jest nadal na cycu ale ja od jakiegos czasu jem codziennie DUZE ilosci nabialu i nic jej nie jest wiec za rad lekarza bedziemy pobowac jogurty, jak tylko wyzdrowieje :-)
a mam pytanie podawalas codziennie jogurt?? przez 7 dni tak jak kazda nowinke?? a od jakiego jogurtu zaczelas??? i teraz podajesz codziennie??[/quote


Piotruś jest po prostu przyzwyczajony do tego mleka, bo pije je od skończenia 2 miesiąca. U ciebie jest trochę inna sprawa, bo Lenka jest na cycu, jest już dużą dziewczynką i rozróżnia co jest dobre.
A co do jogurtów to zaczynałam od małego danonka (waniliowy, jemu najbardziej smakuje). Zaczełam od poniedziałku - 1 łyżeczka (mała plastikowa), wtorek - 2 łyżeczki, środa 1/2 danonka, przez następne 2 dni po 3/4 danonka i w piątek dałam mu cały. Obecnie jada całego danonka 3 razy w tygodniu. Pozdrawiam.
 
Moge sie mylic, ale zdaje mi sie, ze bebilon pepti nie powinien byc podawany zdrowym dzieciom (chyba ze dotyczy to tylko nutramigenu i bebilonu amino, bo w ich przypadku na pewno), w ogole sa ograniczenia co do tego jak dlugo moga byc podawane te mieszanki
 
reklama
Dzięki za wszystkie rady i sugestie. Posmarowałam na noc buźkę kremem, zobaczymy, jaki będzie efekt.
Na razie wyeliminowałam jajko i pieczywo.
Jak długo po wyeliminowaniu alergenu trzeba czekać na poprawę? Czy jeśli nastąpi poprawa to powinnam za jakiś czas podać to jajko i sprawdzić czy znowu pojawi się wysypka? (zakładając, że chodzi o białko, oczywiście).
Kasiulla23 - będe wdzięczna za udostępnienie składu tej maści.
 
Do góry