reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Cześć dziewczyny! W tym wątku jestem pierwszy raz. Chciałm porównać jadłospis Piotrusia (ma 9 miesięcy i 16 dni) z jadłospisem waszych pociech.
Piotruś zjada:
7.20 - 180 mleka Bebilon Pepti - jest alergikiem
w między czasie gryzie sobie bułkę, troszkę wędlinki gotowanej
10.20 - 180 mleka,
11.30. - mały danonek,
13.20 - 270 mil zupy z dodatkiem mięska z kurczaka,
w między czasie jabłko
16.30 180 mleka
ok. 20.00 180 mleka - idzie spać
ok. 23.00 180 mleko + kaszka bananowa - wypija przez sen i śpi do 7.00
 
reklama
u nas jedzonko wyglada tak

8-8.30 ok 120 ml kaszki z owocami czasem na mleku modyfikowanym
10 cyc
12 obiadek ok 150 ml
15.30 podwieczorek, owoce z jogurtem lub twarozkiem 150 ml albo rozgniecione 2 owoce np banan i jablko
16 cyc
18 kolacja kaszka z owocami ok 150-180 ml
19 cyc

i w nocy ze 2-3 razy cyc niestety
 
Cześć dziewczyny! W tym wątku jestem pierwszy raz. Chciałm porównać jadłospis Piotrusia (ma 9 miesięcy i 16 dni) z jadłospisem waszych pociech.
Piotruś zjada:
7.20 - 180 mleka Bebilon Pepti - jest alergikiem
w między czasie gryzie sobie bułkę, troszkę wędlinki gotowanej
10.20 - 180 mleka,
11.30. - mały danonek,
13.20 - 270 mil zupy z dodatkiem mięska z kurczaka,
w między czasie jabłko
16.30 180 mleka
ok. 20.00 180 mleka - idzie spać
ok. 23.00 180 mleko + kaszka bananowa - wypija przez sen i śpi do 7.00

jesli moge zapytac i nie zrozum mnie zle ;-) , czemu podajesz bebilon pepti skoro dajesz danonki i bulke z tego co wiem, moja corka tez jest alergiczka, mleko to stosuje sie wtedy gdy dziecko ma alergie na bialko mleka a skoro podajesz danonki to chyba jej nie ma i nie nekaja go wysypki?? :confused: tak samo z tego co wiem to gluten u alergikow tez daje sie po 12 miesiacu
 
Kasiulla- trafne spostrzezenia, popieram, tez widze tu brak logiki u Agamamy.

A moja Ola zaczela jesc.:-)
Wczoraj zjadla np. calego ziemniaka i calego kotleta z indyka (bez panierki, smazonego na oliwie) - kotlet byl wielkosci okolo 8 cm na 5 cm. Nic jej nie bylo. Lubi tez bardzo duszone albo gotowane brokuly, marchewke, surowa kalarepke, jablka, omlety i frytki (bez soli )
 
a emi cos dzis wybrzydza obiadku wcale nie jadla ale nie marudzi wiec nie bede jej wciskala na wieczor zrobimy butle zobaczymy czy zje
 
tez sie z wami dziewczyny zgadzam :)
podany rano przed innymi posilkami Bebilon ...niestety nie zneutralizuje dzialania innych uczulajacych ...posilkow .......
....fajnie by było gdyby to tak działało co nie????:)
 
Dziewczyny - zwłaszcza mamy alergików, oświećcie mnie proszę, bo dotąd nie interesowałam się zbytnio tym tematem, bo nie było z Jaśkiem problemów. Ale jak już pisałam od pewnego czasu ma szostką, czasem zaczerwienioną skórę na policzkach i podejrzewam, że to uczulenie na coś.
Jak to jest,
1) czy "skaza białkowa" to uczulenie na białko roślinne czy zwierzęce czy jedno i drugie?
2) Czy uczulenie na gluten to coś zupełnie innego niż uczulenie na białko?
3) Czego nie może jeść dziecko uczulone na białko czy gluten?
Wybaczcie durne pytania, ale jestem zielona w tym temacie. No i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, co miałabym zrobić Jasiowi do jedzenia, bo w końcu białko jest prawie wszędzie :eek:
 
pytia spróbuj posmarować Jasiowi twarz kremem na noc. Kamil tez miał bardzo szorstką skóre ale mu przeszło - po prostu za suchą miał. A oto jak je mój "chłop" :)
rano flacha około 210 ml + 2 łyżki kaszki do smaku :)
deserek około 9:30
11:30 - obiadek swój
zupa z mamą i 2 danie np. kotlet kapucha i ziemniaki
jak ktos np mąż je później np po przyjściu z pracy to też mięcho dziubnie
15 deserek
18- 18:30 flacha 210 mll mleka + kaszka: 5 miarek malinowej, 2 kukurydzianej jedna pszenno bananowej.
w między czasie herbatka około 150 ml na dzień skoów nie lubi ale pomarańcze wcina :)
 
Dziewczyny - zwłaszcza mamy alergików, oświećcie mnie proszę, bo dotąd nie interesowałam się zbytnio tym tematem, bo nie było z Jaśkiem problemów. Ale jak już pisałam od pewnego czasu ma szostką, czasem zaczerwienioną skórę na policzkach i podejrzewam, że to uczulenie na coś.
Jak to jest,
1) czy "skaza białkowa" to uczulenie na białko roślinne czy zwierzęce czy jedno i drugie?
2) Czy uczulenie na gluten to coś zupełnie innego niż uczulenie na białko?
3) Czego nie może jeść dziecko uczulone na białko czy gluten?
Wybaczcie durne pytania, ale jestem zielona w tym temacie. No i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, co miałabym zrobić Jasiowi do jedzenia, bo w końcu białko jest prawie wszędzie :eek:
pytaj o co chcesz odpowiem pewnie na wiekszosc pytan ;-)
ale na te zadana postaram napoisac jutro albo dzis w nocy bo niunka strasznie dokazuje przy tym przeziebieniu
 
reklama
Maga- nie jesteś sama. Ja tez jeszcze nie dałam małej białka:-) :-) :-)
A może spróbujemy? :confused:

Lolo tez calego jaja jeszcze nie dostal, bo ma uczulenie, takie troche dziwne, bo np makaron, (ktory przeciez tez jest na jajku) moze jesc i nic mu nie jest a jak dalam mu jajeczniczke lub zrobilam lane ciasto do zupki to w momencie buzke mial czerwona cala. Musze sprobowac za jakis czas znow :-)
 
Do góry