reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

reklama
inkaa - to bebiko jest w kazdym supermarkecie :)

Ja tylko na chwile tu wpadlam, juz zadnego innego watku nie przejrze bo padam z nog- siedzialam na forum gazety.pl i wertowalam info na temat pasozytow, bakterii, grzybow ...

Mamooli i Anik - koniecznie zrobcie chlopakom i sobie badania kalu i moze skory tez.
na pasozyty - u dr Kamirskiej (tel. 0501 752 315)

na grzyby i bakterie u dr Kostrzeńskiej - ul. Inżynierska 1/17, tel. 022/6192394

tanie nie sa, ale naprawde warto chyba tylko tam, przynajmniej w Wawie (Mamooli, nie pamietam z jakiego ty miasta jestes :-[ )

Na razie jednak Oli nic nowego nie wprowadzilam, bo poczekam do wynikow badan - w zaleznosci od tego jakie beda czeka nas dietka lecznicza, zwlaszcza przy kandydozie i lambliozie.
Jestem niemal na 100 % pewna, ze moja corcia jednak nie ma alergii, natomiast wlasnie jakis niepozadanych lokatorow (cala rodzina bedzie musiala sie leczyc).

Mamooli- nawet to, ze nasze dzieci pozniej sie na brzuszek zaczely obracac to tez moze byc wynik obecnosci np. pasozytow !!!
inkaa - rowniez slabe napiecie miesniowe tez moze byc tym spowodowane !

A w ogole Inkaa- serdeczne dzieki za kontakt z Blueluna :) Gdyby nie ty, to dalej katowalabym i siebie i dziecko nic nie dajaca dieta... A tak pewnie za jakis miesiac albo dwa Ola bedzie zdrowa :)
 
Mam pytanko - u nas po wprowadzeniu nowości problem z kupką - wróciliśmy tylko do cycya ale problem kupkiy został nadal i właśnie te bączki ::)
próbowałam jabłuszko, śliwkę, wode gotowaną, daje mu więcej picia i nic - może coś poradzicie - prosze?

Nie wiem czy lepiej przestać podować nowe jedzenie czy dalej powoli przyzwyczajać przewod pokarmowy? Kuba jest już sporym gościem i chyba mamusine mleczko mu nie wystarcza więc pasowałby dokarmiać i tak kolo się zamyka bo jak podam cosik innego to kupy brak . Ile można czekć na kupe w takich przypadkach i co robić poradzcie?
 
aqua: problem z kupka zawsze sie pojawia gdy jest cos nowego w diecie, zazwyczaj trwa kilka dni (jesli maluch robi nawet niewielki bobki to nie ma sie czym martwic) no chyba ze boli go brzuszek ::) ale mysle ze jesli uwazasz ze mozna, to sprobuj podawac nowe rzeczy moze narazie jeden produkt ciagle nawet przez 2 tyg. (al musi to byc tylko jedna nowa rzecz np. sloiczek jablek, a poza tym tylko cyca :)
na problemy z kupka j zawsze robie herbatke na trawienie i daje przez caly dzien (ale nie w nocy czy wieczorem)

aniam: no to oby te badania wyjasnily ci co dolega malutkiej! moze nie bedziesz juz musiala sie meczyc i wymyslac co "uczula" olcię ;) 3mam kciuki!!
 
pytanko mam drogie ciocie - we wrześniu wyjeżdżam na weekend bez malucha i oprócz mojego mleka chciałabym asekuracyjnie zostawić jeszcze jakieś mleko modyfikowane - czy muszę zaczynać od tych mlek początkowych czy kupić takie dostosowane do wieku Krzymka?
 
aqua1-23 pisze:
Mam pytanko - u nas po wprowadzeniu nowości problem z kupką - wróciliśmy tylko do cycya ale problem kupkiy został nadal i właśnie te bączki ::)
próbowałam jabłuszko, śliwkę, wode gotowaną, daje mu więcej picia i nic - może coś poradzicie - prosze?

Nie wiem czy lepiej przestać podować nowe jedzenie czy dalej powoli przyzwyczajać przewod pokarmowy? Kuba jest już sporym gościem i chyba mamusine mleczko mu nie wystarcza więc pasowałby dokarmiać i tak kolo się zamyka bo jak podam cosik innego to kupy brak . Ile można czekć na kupe w takich przypadkach i co robić poradzcie?

mam ten sam problem z moją Agatką :(
 
osinka pisze:
aqua1-23 pisze:
Mam pytanko - u nas po wprowadzeniu nowości problem z kupką - wróciliśmy tylko do cycya ale problem kupkiy został nadal i właśnie te bączki ::)
próbowałam jabłuszko, śliwkę, wode gotowaną, daje mu więcej picia i nic - może coś poradzicie - prosze?

Nie wiem czy lepiej przestać podować nowe jedzenie czy dalej powoli przyzwyczajać przewod pokarmowy? Kuba jest już sporym gościem i chyba mamusine mleczko mu nie wystarcza więc pasowałby dokarmiać i tak kolo się zamyka bo jak podam cosik innego to kupy brak . Ile można czekć na kupe w takich przypadkach i co robić poradzcie?

mam ten sam problem z moją Agatką :(
Dziewczyny ja miałam ten dylemat ale moja lekarka dała nam radę najpierw mleko początkowe czyli 1 jak nic się nie będzie działo to zacząć mieszać 1 i 2 a jak nic nie będzie nadal to już zostać przy 2. Teraz tak właśnie robie mieszam 1 i 2 a jak ukończymy puszki to już tylko 2 . co pewnie nastąpi na koniec tygodnia.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 
reklama
Do góry