reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

ivon - u nas też było plucie jabłkiem i marchewką, sprawdziło się dopiero jabłko z ciekawszymi dodatkami, np. z winogronami, malinami czy owocami leśnymi.
 
reklama
A u nas po jabłku z czarnymi jagodami twardsze i ciemniejsze kupki. Ale pluć nie pluła tylko jakieś kwaśne minki robiła :laugh:
 
A zagęszczacie już mleko ? Ja Oli zagęszczałam kaszką gdzieś od piątego miesiąca ale z Maksem mam troche inaczej: po pierwsze alergia i muszę ostrożnie ze wszystkim a poza tym dwa razy mu podałam mleczko z kleikiem ryżowym i nie bardzo mu "wchodziło"
A wczoraj rozmawiałam z kuzynką która jest w Angli obecnie i mówi że tam nie zagęszczają w ogóle, kaszek łyżeczką też raczej się nie daje tylko jakieś płatki zbozowe albo owsiane a tak to dzieci same mleczko pija i jej lekarka mówiła że tak lepiej ::)
 
hej :)
i ja odważyłam się na nowości ;) Agatka piła już soczek jabłkowy z hippa i jabłuszko z gerbera - mała uwielbia jabłko - zajada się nim, choć na razie dawałam jej ostrożnie, po kilka łyżeczek
w zanadrzu mam marchewkę i soczek jabłkowo-marchewkowy, ale to dopiero wypróbujemy po skończeniu 4 miesiąca :)
 
a dzis ogladalam program i mowili ze dzieci czesto karmione piersia do 6 miesica maja niedobory zelaza i to jest bardzo czesto.

ja podalam pare lyzeczek jablka-zeby kupulka byla-po pierwsze nie smakowalo a po drugie i tak kupki niet wiec na razie mleczko-zobaczymy jak nam rosnie i co powie pediatra
a co jeszcze rozluznia-gruszki sliwki?i jest cos jeszcze?
przed wyjazdem kupie pare sloiczkow
 
sylwia z tego co wiem to śliwki, gruszki nie bardzo

no a ztym karmieniem to u mojej bratowej synek miał niedobory zelaza, był na samym cycu do 6 miesiąca
jak poszli z nim do lekarki (juz niewiem z czym)  to ich
opierdzieliła że nic nie wprowadzali wcześniej ::)
 
mamaoli a ja w dzisejszej gazetce wyczytalam ze gruszki wlasnie poprawiaja rewelacyjnie perystaltyke jelit ze zapobiegaja zaparciom i to samo sliwki-maja duzo blonnika
zapytam u lekarza co i jak
 
Patryk od juz drugi tydzien je kleik ryzowy lyzeczka ( zageszczania mleka w usa nie zalecaja). Wczoraj dostal marchewke i bardzo mu posmakowala, buzie otwiera szeroko, wszystko sciaga z lyzeczki ani odrobinka nie laduje na brodzie. W przyszlym tyg probujemy z bananem ;D
 
reklama
Dziewczyny ile wy dajecie takiej kaszki? I dajecie ją na łżeczce czy z butelki, bo chciałam dać Oskarowi, ale nie wiem ile i jak. Aha i jeszcze jedno - dajecie ją jako deserek czy jako konkretny posiłek?
 
Do góry