reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Zuzia- to ja z płatkami spróbuje ...dam Antusiowi...a powiedz jakie Ty dajesz te płatki?

Maga- mnie ostatnio także zafrapowała ta kaszka z kakao...i tak się wacham ...ale kakao jestbardzo zdrowe....:tak: :tak: i może spróbuje podpytam kolezanki co ma synka 3 latka moze mi cos podpowie:tak: :tak:
 
reklama
ja tą kasze mam dawałam i było oki - po wprowadzeniu tej kaszki kupiłam kakao i zrobiłam Kubie takie leciutkie ale nie chciał - ale on wtedy nic nie chciał -niedługo spróbujemy ponownie :tak: bo naśniadanko chałeczka z kakao :tak:
 
Jas tez probowal troche czekolady-Kinder czekolady- strasznie mu smakowala- ahhh jak mlaskal! Zreszta je w sumie to samo co dorosli- taka sama zupe jak my, mieso, surowki, ziemniaki, rano wypija mala butle mleka , wieczorem butle kaszki. Uwielbia ciasto-babke piaskowa. Jedynie co stanowi u nas problem to jogurty- ma po nich skaze- tylko co ciekawe po serze zoltym nic mu nie jest-ciekawe czemu?
Magdziu- co do lizaka-moja babcia jak nie widze daje Jaskowi cukierki- i Maly jakos zyje po dzisiaj- wg. mnie wszystko jest dla ludzi- w malych ilosciach nie szkodzi:-)
 
Ktoras z Was pytala o rybe-my podajemy rybe od kilku miesiecy- glownie Pange-Jas bardzo lubi.
Przegladalam spory na temat zywienia- jednak na Wegrzech zalecenia lekarzy co do wprowadzania przypraw-czosnku, ziol , czy potraw np. ryb i innych sa zupelnie inne niz w Polsce-wprowadza sie je wczesniej, za to inne rzeczy sa wprowadzane pozniej niz w Polsce- i badz tu madry czlowieku co dawac a co nie dawac dziecku do jedzenia!
 
Co do platkow to ja podaje platki owsiane z mlekiem modyfikowanym na cieplo takie fajne papkowate sie to robi:-)

I tak samo jak u niektorych mam Brianek je wszytsko to co my i tak samo przyrzadzone:tak:slodycze z umiarem.
 
Karol lubi kakao, czasem dostaje do snaidanka butle kakao i wypija cala:) Co do ilosci posilkow mlecznych, to od 4 nocy nie budzi sie na mleczko - jupii - wypija tylko przed spaniem (ok 20tej) +/- 170ml i rano, jak sie budzi ok 7.30 wypija ok 180ml i spi jeszcze do 9tej, 9.30:) w nocy tylko czasem sie obudzi to wypije kilka lyczkow herbatki :)

Niestety cos nie tak jest z Lola skora, kiedys pisalam, ze ma uczulenie na bialko jajka, po dlugiej przerwie podalam mu jajecznice (z calego jajka) i nie bylo reakcji, wiec zaczelam podawac ja czesciej, teraz jednak zauwazylam ze na skorze pojawily sie suche szorstkie plamy, wydaje mi sie ze wlasnie sa od bialka jajka, juz przestalam mu podawac cale jajko, tak mi zal mojego smyka, bo mial taka ladna skore a teraz te suche plamy, jak dlugo sie cos takiego moze utrzymywac, wiecie moze?
 
reklama
ja kupilam Zuzi platki Tesco dla dzieci specjalne-gwiazdeczki.sa one z witaminami i z probiotykami(dlatego m.in. sie skusilam ) ale nie wiem czy sa takie same takze w Polsce.

co do jajka Zuzia takze dostala ostatnio uczulewnia wiec narazie przestaje jej podawac...
 
Do góry