reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

aqua ja na drugie śniadanko daje najcześciej jakiś owoc. Np. banana, bo Miłek lubi sam trzymać i jeść. Albo tarte jabłuszko, albo gruszkę hmmm co jeszcze zarazsz poszperam może znajdę dla ciebie jakąś inspirację ;)
 
reklama
a ja czasami już nie mam weny twórczej co dawać Kubie do jedzenia :-( najgorzej jest z drugim śniadaniem i podwieczorkiem - co wy dajecie ????
Aqua- my na drugie śniadanie dajemy taki mus owocowy (np. truskawki lub wisienki +jabłuszko i morele i do tego dodaje 3 miarki mleka i miksuje ale nie na papke troszke jest paproszków a co do podwieczorku to raczej owoce banan z jabłkiem lub tak jak wczoraj jajecznice)

A moja mama kupiła dla Antka kaszkę Bobovity Smaczny Sen - kaszka mleczno-wielozbożowa na mleczku modyfikowanym z kawałkami jabłek..- pychotka pachnie troszku cynamonem w samku mnie tam smakowało!!!!!Jemu mam nadzieje tez smakowało...koszt jesli się nie myle 5.90 zł
 
u nas tez jakis bunt z jedzeniem.
wszystko sobie paluszkami wyciaga i wklada mi do miseczki :no: jedynie zje wszystko jak mu domisia wlacze :szok: wtedy zajmuje sie ogladaniem i nie zauwaza jak przemycam mu jedzonko
 
Madzia - to u nas tak działają reklamy - poprostu hipnoza - tak telewizor może być włączony i nic nawet nie spojrzy a jak lecą reklamy to:szok: :szok: :szok: gapi się jak wrona w kość i wtedy też można coś przemycić
 
maniacy telewizyjni nam rosną :tak::tak: kochają piloty, jedzą tylko przed tv. A my się dziwimy, że mężczyźni jedzą kolację przed telewizorem :-D;-)
Miłek by coś zjadł musi mieć swój talerzyk i łyżeczkę... może być pusta ale ważne by była, stuka puka łyżką namiętnie i nawet nie wie kiedy obiadek wskakuje do pysia ;)
nie chcę was martwić ale tv już mu się opatrzył i nie działa ;-)

aqua a i jeszcze mi się przypomniało u nas hit na podwieczorek to kisielek :) sama robię z soczku jakiegoś kwaskowatego np. bobo vity. Może dać pokruszony herbatniczki dla dzieci i będzie pychotka, ale Miłek bardzo lubi bez dodatków.
Miłek lubi też zmiksowane rozmrożone owocki ( np. wisienki, malinki) - 1/2 szklanki miksuję z 6 miarkami mleczka, 150ml chłodnej wody i ew. z 10g cukru (ale nie trzeba bo mieszanka jast słodka.. to już wg gustu i smaku). Taki koktajl musi być wypity bo nie można go przechowywać.
 
u nas odwrotnie- bartek nie znosi kisielku. ostatnio mu dalalm troszke sprobowac to wyciagnal sobie z buzki paluszkami i wycieral w ubranko :eek: :baffled: ;-)
 
dziękuje za pomysły:tak:
wczoraj robiłam koktajl z owoców :no: ale to chyba przez te zęborska bo zupki też :no: w sumie to mleczko jest teraz tylko ok
 
mój Maks rezygnuje z butli mleka do snu, ostatnio pił już parę łyków a traz to w ogóle nie chce - z jednej strony to dobrze bo mogę mu zacząć skutecznie myć zęby po kolacji, bo już nie ma potem butli, a z drugiej to nie wiem czy nie dostaje za mało mlecznych posiłków :confused: :confused: :confused:

teraz mu zostaną: 2-3 x butla z mlekiem + kaszka na mleku na kolację
to wystarczy???
 
reklama
mój Maks rezygnuje z butli mleka do snu, ostatnio pił już parę łyków a traz to w ogóle nie chce - z jednej strony to dobrze bo mogę mu zacząć skutecznie myć zęby po kolacji, bo już nie ma potem butli, a z drugiej to nie wiem czy nie dostaje za mało mlecznych posiłków :confused: :confused: :confused:

teraz mu zostaną: 2-3 x butla z mlekiem + kaszka na mleku na kolację
to wystarczy???
Koga - ja tak Antkowi daje 2 lub 3 posiłki mleczne czasami są dwa butla rano 240 ml i kaszka mleczna na kolacje.:tak: :tak: :tak: :tak: na opakowaniach mleczka tak piszą 2lub3 posiłki mleczne
 
Do góry