reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

reklama
od pani dr Kubalskiej, bardzo szanowanej specjalistki wiem ze nie wolno podawac wit. D3 wieczorem- poniewaz wtedy ona sie nie wchlania a odklada i to jest szkodliwe. Nalezy podawac rano, ewent. kolo poludnia, bo po podaniu dziecko ma sie ruszac, zeby te wit. dobrze przyswoic.


ufff, to dobrze! bo ja daję zawsze rano, przed wyjściem do pracy!
 
Dziewczynki, mam pytanko kiedy dziecko umie jeść samo łyżeczką?
Jak mam je tego nauczyć bez większych strat.
Mój Stachu gdy go karmię bardzo chce złapać łyżeczkę, ale jak mu ją podam to się bawi. Próbowałam prowadzić jego rączkę, ale nie jest zainteresowany.
Podzielcie się doświadczeniami.
 
u nas gluten na 102 czyli jest wszytko kasze, chleb itp.
najlepiej sie strawdza z tych wszystkich nowosci kaszka pszenna z bobovity bananowa do zrowienia na mleku - na dlugo syci:)

mama stacha ja nie probowalam jeszcze karmic lyzeczka ale chce kupic plastikowe sztucce i talezyk dla dzieci i malej podac najpierw pusy a potem sprobowac zeby sama usilowala jesc. na poczatku bedzie wszedzie pelno jedzonka tylko nie w buzi. ale mysle ze kolo roczku powoli zacznie sama jesc
 
dziewczyny a jak wyglada dzienne "menu" waszych szkrabow? ile razy dziennie jedza, co i w jakich ilosciach??

Elli menu wyglada mniej wiecej tak:
Ok. 8.00 cyc,
ok.10 - sniadanie -musli dla niemowlat na mleku z rozgniecionym bananem, lub kaszka z owocami.
11.30 - jogurt,
14.00 obiadek (miesko+warzywa lub makaron z sosem np. pomidorowym z serem lub ryz z mieskiem i warzywami maminej roboty),
16.00 cyc,
18.00 - kolacja (budyn, lub kisiel z owocami, lub jablko tarkowane z twarogiem albo kleikiem ryzowym, albo pieczony ziemniaczek z maselkiem i serem itp.)
20.00 cyc
Oprocz tego do raczki chrupki kukurydziane lub ryzowe, jablko lub marchewka gotowana cala. Do picia woda a do obiadku rozcienczony sok.
 
Elli menu wyglada mniej wiecej tak:
Ok. 8.00 cyc,
ok.10 - sniadanie -musli dla niemowlat na mleku z rozgniecionym bananem, lub kaszka z owocami.
11.30 - jogurt,
14.00 obiadek (miesko+warzywa lub makaron z sosem np. pomidorowym z serem lub ryz z mieskiem i warzywami maminej roboty),
16.00 cyc,
18.00 - kolacja (budyn, lub kisiel z owocami, lub jablko tarkowane z twarogiem albo kleikiem ryzowym, albo pieczony ziemniaczek z maselkiem i serem itp.)
20.00 cyc
Oprocz tego do raczki chrupki kukurydziane lub ryzowe, jablko lub marchewka gotowana cala. Do picia woda a do obiadku rozcienczony sok.

widze ze Twoje malenstwo nie jest alergikiem :-)
fajnie ze macie tak urozmaicony jadlospis my mamy troszke mniejsze pole do popisu
rano kaszka Sinlac
okolo poludnia zupka warzywno miesna
popoludniu owoce
wieczorem kaszka sinlac
a w nocy cyc 2 lub 3 razy
do picia woda a do podgryzania flipsy
chce teraz sprobowac jogurt lub mleko Ha albo pieczywko ale niestety mala sie rozchorowala wieczorem miala 38,1 i co chwila sie budzi :-(
 
Oj, nie wiedzialam ze Lenka jest alergikiem! Biedaczek! Pewnie ciezko zorganizowac jadlospis malemu alergikowi? Ella nie jest, ale na razie odstawilam jajko, bo dostala dziwnej wysypki po ostatnim podaniu wiec odczekam z tydzien i znowu podam.
A na co Lenka jest uczulona?
 
wiesz co to trudne pytanie miala robione testy w 7 miesiacu i wyszly ok ale podobno czesto tak wychodza w tym wieku
z Lenka jest tak ze nigdy nie miala zadnej wysypki i ptylko czasem delikatnie przesuszona skore co w sumie widze tylko ja i lekarka na rejonie ktora twierdzi ze mala jest atopowcem ale jak czytam o azs to nie widze tego u Lenki ale mam nakaz, zreszta od wrzesnia, dawac raz dziennie zyrtek po 5 kropli i kazdy nowy produkt wprowadzac raz na 7 dni - stad ubozsze menu bo troche czasu to zajmuje
ale bylam ostatnio u alergolozki i podtrzymala zyrtek ale kazala sprobowac jogrt albo mleko ha i wprowadzac chlebek (jak spytalam o to ta na rejonie to sie oburzyla, ze jak moge nawet o to pytac a ja juz dawno Lence czasem kawalek ciasta z pizzy daje czy chleba i nic jej nie jest ;-) )
wiesz bo ja czasem mysle ze moze ona zdrowa jest jednak tylko tamta lekarka no i ja czasem tez jestem przewrazliwiona, bo ja ogladam prawie codziennie czy jej cos nie wyskoczylo po nowym posilku
ale sie rozpisalam :baffled: :-D
 
reklama
Ella tez ma przesuszona skorke ale nawet nie podejrzewalam zadnej alergii! Poza tym w Polsce lekarze wydaje mi sie sa bardziej przewrazliwieni! Tu np. gluten zalecaja po 6 miesiacu, to samo jogurty, serek, jajka. Z tego co piszesz to wydaje mi sie ze moze faktycznie lenka jest ok, a lekarze troche przesadzaja! I badz tu czlowieku madry!:confused:
 
Do góry