reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Emcia a jakie jogurty podajesz malej?? ja jak narazie podaje owoce z jogurtem albo twarozkiem ze sloiczka.

co mozna zrobic zeby maluch zjadl jako:confused: :confused: probowalam juz w roznych postaciach w zupce , z maselkiem jajecznice ale nic nie chce przejsc , a moze poprostu selinci nie smakuje :confused: i powinnam sprobowac znowu za ok miesiac :confused:
Asia21....mysle ze powinnas poczekac i sprobowac za jakis czas ....u mnie np tez tak było ze Patryk na odległosc jajko omijał ...żółtko tak samo ....nawet jezeli dodałam do czegos to nie wiem jakim sposobem ale je wyczuł:confused: :confused: :confused: :confused: .....minął jakis czas i ostatnio zrobiłam sobie własnie taka jajecznice na masełku .....a on sam podszedł i zaczął mi łyżke wyrywac ...i tym to sposobem zjadł tej jajecznicy wiecej niz ja :-D :-D :-D
kazde dziecko musi dorosnac do pewnych rzeczy indywidualnie .......no albo poprostu selinka nie bedzie lubiec jajka :confused: ......poczekaj ...nic na siłe ....czas pokaze o co tak naprawde chodzi twojej kruszynce;-) :-) ..a brak jajka na tym etapie w diecie chyba jej nie zaszkodzi;-) ;-)
 
reklama
jak robicie jajecznice na parze? Cos mi nie wyszlo z ta para ( cale jajko przykleilo sie do miseczki) i ostanio robilam na patelni.
Ja robie tak: do jajka dodaje ok pol lyzeczki maselka i troszke mleka (zwyklego). Mieszam dokladnie i miseczke wstawiam na sito, na garnku z wrzaca woda i mieszam caly czas, bo latwo przywiera. Wychodzi palce lizac. Ale faktycznie trzeba mieszac calutki czas.:tak:
 
Paulinka dzis dostala jogurt naturalny zott z morelkami ze sloiczka. bardzo smakowalo:-D poza tym gotuje (wlasciwie rozgotowuje) jej platki ryzowe z domowym sokiem malinowym. dzis tez dostala domowej roboty kielbaske drobiowa - no pychaaaaa. zreszta co widzi to je i na szczescie apetyt jej dopisuje:)
 
Czytałyście w ostatnim Maluszku, wg. najnowszych wskazań gluten będzie się wprowadzać już od szóstego miesiąca.
 
reklama
my robimy jajeczniczke na masleku ale na patelni teflonowej, wiec tez sie nie przypala ;-) Bartek zadowolony z nowego smaczku :tak:
no i posmakowal mu soczek jabklo+owoce poludniowe, slodziutki i pyszny (to mowia jego oczka, gdy go pije) :-)
 
Do góry