reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

Ja podaję samą marchewkę z gerbera, małe słoiczki akurat na jedno jedzonko. A mam pytanie z jakich firm macie kaszkę na wodzie, bo ja szukałam takich ale były tylko na mleku.

Kaszka ryżowa! ( są jeszcze mleczno-ryżowe!..wtedy nie dodajemy mleka)..według przepisu z tyłu opakowania: mieszamy z wodą lub mlekiem modyfikowanym..w moim przypadku Nutramigen...i mimo wszystko je..O DZIWO! Bananek był dobry..teraz mamy jabłuszko ..ale ta kaszka ewidentnie nie smakuje Oliwce..ale je! bo musi.. :-D
Zupka właśnie mi dochodzi na kuchence..;-);-) zobaczymy co na to Oliwka...dam jej przez butelkę 200ml :tak::tak: zobaczymy...dodałam grysiczku niewiele,zmiksowałam..soli prawie wcale..ale jednak...i nawet,nawet :eek::eek::eek: Ale czy moje dziecko nie będzie zszokowane nowym smakiem i kolorem "nowego mleczka" to ja nie wiem :laugh2::laugh2::laugh2:
 
reklama
A jutro gotuję sama ZUPKĘ!...na wodzie..marcheweczka,pietruszka ..trochę ziemniaczka..szczypta soli! a później mix robocikem...i chyba wsypię troszkę kaszki manny!taki krupniczek...i podam przez butelkę:tak::tak:

Nie chcę zgrywać jakiejś wszechwiedzącej, ale w związku z tym, że Kinga kończy niedługo 6 miesięcy, ja staram się znaleźć jak najwięcej informacji o rozszerzaniu diety. Wyczytałam więc, że kasza manna jako produkt z glutenem powinna być wprowadzana dopiero po 10 miesiącu.
A do zupki przygotowywanej przez siebie powinno się dodać tłuszcz - masło lub oliwę, gdyż jest niezbędna dla malucha.
 
Tak, masło lub oliwę dodaje się, bo niektóre witaminy rozpuszczają się tylko w tłuszczach. Ale powinno być to najwyższej jakości prawdziwe masło, a nie jakiś masmix - podrobiony.

A my dziś damy małemu pierwszy raz kaszkę ryżową z bananami, na moim mleku :-)
 
W styczniowym "Maluszku" jest dokładny schemat nt. rozserzania diety w zależności od sposobu karmienia tzn. sztuczne czy naturalne. Jest bardzo ciekawy, bo w formie kalendarza co, kiedy i w jakich ilościach. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to mogę zeskanować i wysłać. A jutro może uda mi się go tu wstawić jako załącznik, zobaczymy.
 
my po wizycie u dr która nakazała rozszerzanie diety zakupiłyśmy kaszkę bananową... no i powtórka z rozrywki, jedzonko wszedzie ale nie w buzi..oj biedna ja bedę...:no::no::no:
 
mada78, my też dziś testowaliśmy kaszkę ryżową o smaku bananowym i też coś nie bardzo odpowiadała małemu ;-)
 
Nie chcę zgrywać jakiejś wszechwiedzącej, ale w związku z tym, że Kinga kończy niedługo 6 miesięcy, ja staram się znaleźć jak najwięcej informacji o rozszerzaniu diety. Wyczytałam więc, że kasza manna jako produkt z glutenem powinna być wprowadzana dopiero po 10 miesiącu.
A do zupki przygotowywanej przez siebie powinno się dodać tłuszcz - masło lub oliwę, gdyż jest niezbędna dla malucha.


:szok: :szok: Now widzicie....Głupia ze mnie matka...ale dałam płaską łyżeczkę do herbaty..za 0,75l...prawie nic(ale jednak)...a i tak później zagęszczałam kleikiem ryżowym bo wyszła rzadka....no i jak na 1 raz: zjadała 75ml...ale na raty!:confused: :eek: :tak: Dziś powtórka z rozrywki
 
W styczniowym "Maluszku" jest dokładny schemat nt. rozserzania diety w zależności od sposobu karmienia tzn. sztuczne czy naturalne. Jest bardzo ciekawy, bo w formie kalendarza co, kiedy i w jakich ilościach. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to mogę zeskanować i wysłać. A jutro może uda mi się go tu wstawić jako załącznik, zobaczymy.

BARDZO PROSZĘ...........bo ja ewidentnie mam tyły w tym temacie!;-)
 
reklama
dziewczyny a probowalyscie dac zwykla kaszke ryzowa bez dodatkow
mojej malej bardzo smakuje i mi tez;-)
 
Do góry